Skocz do zawartości

Przypony do metody - własnej roboty


MjMaciek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Zabrakło informacji w moim zapytaniu. Chodzi o przypon do metody, mocny, wytrzymały około 0,22mm może być flurocarbon ale aby nie był za sztywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grendziu napisał:

Zabrakło informacji w moim zapytaniu. Chodzi o przypon do metody, mocny, wytrzymały około 0,22mm może być flurocarbon ale aby nie był za sztywny.

Co do wytrzymałości, proszę bardzo 

FB9E7682-E2E8-40EF-83D2-59935F8533CB.jpeg.9312593777e8a1a5a23752645dc1e152.jpeg

Coo do sztywności  nie będę polemizował ?

 

kiedys bym polecił Stroft ale dawno jej nie używałem wiec nie będę ?

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz mięciutki i wytrzymały przypon,  zrób go z plecionki

Wtedy jest szansa na wisienkę na torcie o ile wisienka nie „spłynie” wraz z zanętą z podajnika obok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
36 minut temu, MrProper napisał:

A jak chcesz mięciutki i wytrzymały przypon,  zrób go z plecionki

Wtedy jest szansa na wisienkę na torcie o ile wisienka nie „spłynie” wraz z zanętą z podajnika obok ?

Nie lubię na pletce, bo się za często pląta jak nasiąknie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wytrzymałości, proszę bardzo 
FB9E7682-E2E8-40EF-83D2-59935F8533CB.jpeg.9312593777e8a1a5a23752645dc1e152.jpeg
Coo do sztywności  nie będę polemizował
 
kiedys bym polecił Stroft ale dawno jej nie używałem wiec nie będę
Ja używam głównie Stroft, właśnie ze względu na sztywność.
Jeśli nie mam to zawsze jak nawijam nową żyłkę to zostawiam kilka metrów na szpuli na przypony lub strzałówkę.
Nie przeszkadza mi że są tej samej grubości bo i tak pęka krótki przypon. Jednak staram się mieć różnej średnicy końcówki żyłki, bo nigdy nie wiadomo jaki haczyk przyjdzie nam wiązać.
Generalnie używam żyłkek w zakresie 0.16-0.26
Co do wisienki to pamiętam jak kilka lat temu o tym wspomniałem na pewnym forum, to o mało mnie nie zlinczowali za herezje
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No to kupiłem coś Od spinningisty, który używa tego samego na sandacze.

Teraz możecie krytykować, że jak na drapieżniki to do metody się nie nadaje itd itp?

0,22mm do metody wydaje się mimo wszytko optymalne. Co do haków na zdjęciu, to one idą do karpiòwek jakby co...

20180911_160655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, elvis napisał:

Ja używam głównie Stroft, właśnie ze względu na sztywność.
Jeśli nie mam to zawsze jak nawijam nową żyłkę to zostawiam kilka metrów na szpuli na przypony lub strzałówkę.
Nie przeszkadza mi że są tej samej grubości bo i tak pęka krótki przypon. Jednak staram się mieć różnej średnicy końcówki żyłki, bo nigdy nie wiadomo jaki haczyk przyjdzie nam wiązać.
Generalnie używam żyłkek w zakresie 0.16-0.26
Co do wisienki to pamiętam jak kilka lat temu o tym wspomniałem na pewnym forum, to o mało mnie nie zlinczowali za herezje

Daniel całe lata używałem strofta byłem bardzo zadowolony. Gdy pierwszy raz jej użyłem,  reszta przeponowej poszła w odstawke ?

Nie używałem już długi czas, wiec pominąłem ją w pierwszej kolejności z powodów takich to ze w pogoni za sprzedażą wszyscy coś zmieniają aby obniżyć koszty  Nie wiem czy coś się zmieniło w Stroft ale wolałem uniknąć ewentualnego Ciśnienia @Grendziu i mojego ukamienowania ?

 

Od paru lat używam właśnie Guru N guage i tez jestem z niej mega zadowolony

Chos mało wiąże pod metodę to już pod spławik nie da się nie wiązać przypisów samemu

 

Co do rozmiarów - osobiście preferuje i preferowałem małe szpulki tzw. Przyponówki i to tylko i wyłącznie na minimalizm który preferuje ??

 

Co do wisienek szkoda ze nie zauważają ( ci co chcą linczować za prawdę ) gdy ktoś im wodę z mózgu robi i drenuje kieszenie pisząc te wszystkie herezje - jakie to ach och

A przy tym bije kasę za reklamę i się lansuje na wszech wiedzącego mając skrupulatny plan na swą przyszłość ??

 

A co ?

 

 

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przypony mi się sprawdzają, prosty węzeł bez węzła z regulowanym włosem. W razie potrzeby można go szybko przerobić na np. D-riga.
Daję jeszcze obciążenie na przypon i czasem rurkę na haczyk i obowiązkowo rurkę do ciężarka. Idealny zestaw do siatki PVA.

Ten rok pokazał, że trzeba iść grubo i nie bać się grubości, bardzo grubo dla niektórych, plecionki 0.10 czy 0.12 sprawdzają się przy mniejszych rybach na metodę blokowaną za podajnikiem dwoma gumowymi stoperami.

Rozmiar odpowiednio mniejszy to lżejsze łowienie. Zawsze zamoczcie przypon z plecionki i plecionkę przed łowieniem, dużo to daje bo plecionka wtedy nie pływa.

 

Co do wisienki na torcie: pierwsza lepsza ryba wielkości 100 gr jak mocniej machnie ogonem zniszczy tą słynną wisienkę na torcie. A co przy karpiu 1 kg? :D

20180911_182125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grendziu napisał:

Zabrakło informacji w moim zapytaniu. Chodzi o przypon do metody, mocny, wytrzymały około 0,22mm może być flurocarbon ale aby nie był za sztywny.

Przykro Mi Darku, ale wszystko co opisałeś, na wzajem się wyklucza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...