Skocz do zawartości

Klasyczny feeder


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Tench_fan napisał:

To dwa odrębne zagadnienia.

Woda z płynem ma na celu odtłuszczenie żyłki, aby ułatwić jej zatopienie i niwelować zjawisko przesuwania zestawu.

Tłuszcz w różnej postaci ma utrudnić wchłanianie wody przez żyłkę, co za tym idzie jej zamarzanie.

Radek, nie żartuj sobie ze staruszka. Nie doprecyzowałem, bo byłem pewien że to się rozumie samo przez się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazelina na przelotki to jedno, ale podstawa to używanie żyłki. Plecionka zamarza. Trzeba często zdejmować zamarznięty lód z przelotek, tylko trzeba uważać by ich nie uszkodzić. Innym sposobem na pozbywanie się lodu z przelotek jest zanurzanie szczytówki w wodzie. Rosjanie tak często robią łowiąc w ciepłych kanałach. Kiedyś oglądałem film Mistrza Świata że Rosji Witalija, ale nie mogę go znaleźć

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada wuja Stana. Jak chcecie całkowicie wyeliminować problem z zamarzającymi przelotkami w waszej wędce nawet na siarczystych mrozach, to chytajcie na bata ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

Nie znam się, to się pytam. @elvis czy pętla na przyponie strzałowym jest ograniczeniem przy przelocie koszyka podczas zawodów, wg mnie tak, koleś na filmie twierdzi, że raczej nie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, to się pytam. [mention=4]elvis[/mention] czy pętla na przyponie strzałowym jest ograniczeniem przy przelocie koszyka podczas zawodów, wg mnie tak, koleś na filmie twierdzi, że raczej nie...
 
[mention=2]Grendziu[/mention], nie jestem w stanie Ci jednoznacznie odpowiedzieć. Węzeł może być ograniczeniem swobodnego przelotu, ale nie musi. Kwestia odpowiednio małego węzła oraz rodzaju użytego łącznika, a także odległości tego węzła od stopera, który jest pod koszyczkiem.
Jeśli wspomniane elementy będą miały rozsądne rozmiary to nie widzę problemu.
Sam na zawodach okręgowych stosowałem taki zestaw jak prezentuje Marcin Kurzepa i nie było problemu.
Myślę, że jeśli wspomniany węzeł nie będzie bezpośrednio za koszyczkiem, a powiedzmy minimum 50 cm od niego to nikt nie będzie robił problemu.
Pamiętam jak kilka lat temu podobne wątpliwości budził węzeł łączący strzałówkę z linką główną.


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
3 minuty temu, Grendziu napisał:

Ktoś już takie coś stosował??

Screenshot_2022_0209_172008.jpg

Widełki. W 80-tych latach pisali o tym w WW. Taki tępy pater-noster. Masz jeszcze jakieś nowości, wykopane z trumny? ?

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...