Skocz do zawartości

Klasyczny feeder


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Administrator

Np. Window plus feeder link plus stoper plus skrętka z Quick iem plus przypon plus haczyk. Leci to na 70merr i się pląta, czemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Window plus feeder link plus stoper plus skrętka z Quick iem plus przypon plus haczyk. Leci to na 70merr i się pląta, czemu? 
Może zbyt przekombinowane

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 godziny temu, ArekH napisał:

A i przestań robić sobie jaja z forumowiczów. :champagne-2010:

Uwierz mi, że dawno nie byłem tak sfrustrowany feederem, co nie zmieniłem, to było nie tak, do tego deszcz i ziąb i Aventus ?

Kombinowałem za dużo, tak jak dzisiaj na spinnie i tyle. A diabeł tkwi w prostocie czasami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W odniesieniu do tego filmu.

Jakoś nie mogę przełamać się do klipowania żyłki. Mam wewnętrzne opory by to robić.

Wiem, że to ważne, a jednak.;)

Może dlatego, że łowię zasadniczo dość blisko i wystarczy mi współpraca ręka - oko.

Obserwuję lot koszyka i przyhamowuję żyłkę na szpuli w odpowiednim momencie.

Co zarazem jest konieczne, bo wyprostowuje przypon przed wpadnięciem do wody i ogranicza przez to splątania zestawu.

Łowienie feederem w rzece nie jest dla leniuchów. Wymaga częstego przerzucania zestawów, a z mojej obserwacji nad wodą,

gro osób tego nie czyni. Czekają tylko na branie. Myślę, że nie bez wpływu na efekty.

Sprawia to, że ilość "towaru" ( zanęty, robactwa) zużytego jest znaczna, przy dwóch kijach i długich zasiadkach.

No ale nikt nie powiedział, że to tanie hobby.

Z mojej perspektywy można się ograniczyć jedynie do ziarna, co samo w sobie jest selektywne i daje fajne ryby, ale nie zawsze.

Bywa, że bez robali nie podchodź.

No i kwestia nie bez znaczenia. W wodzie muszą być ryby. Nie każdy ma możliwość połowić na Dzierżnie, krakowskiej Wiśle czy innych rybnych w miarę łowiskach. Tam umiejętności pozwalają "wycisnąć" z wody o wiele więcej. Bo z pustego i Salomon nie naleje.

 

Przy okazji uwielbiam filmy tego faceta - Jura Lisowski ( zapiszę fonetycznie)

Rozumiem całkiem dużo i choć nie używam tak jak on produktów Sensasa, tylko głównie Lorpio, to oglądam jego produkcje bardzo uważnie.

 

Edytowane przez Tench_fan
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tench_fan napisał:

Łowienie feederem w rzece nie jest dla leniuchów. Wymaga częstego przerzucania zestawów, a z mojej obserwacji nad wodą,

gro osób tego nie czyni. Czekają tylko na branie. Myślę, że nie bez wpływu na efekty.

Jest w tym wiele racji, żeby połowić, trzeba pracować. Z resztą przysłowie daje nie wiele do myślenia, tylko się do niego stosować (machaj wędą....). Troszkę inaczej jest z mojego doświadczenia z okazami. Rzadko kiedy, łowiłem je przy dużej częstotliwości brań i przerzuceń zestawu. Spore egzemplarze różnych gatunków, raczej trafiały Mi się przy spokojnym sposobie wędkowania i odleżeniu zestawu na dnie. Bardzo często, raczej dawniej, bo teraz stosuję to niezmiernie rzadko, większe ryby trafiały się na zestaw z ciężarkiem zamiast koszyka i wcześniejszym zanęceniu z ręki, rakiety czczy nawet kulami. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
16 minut temu, stas1 napisał:

Całe moje wędkarskie życie przewijał sie przez moje ręce.
I będzie tak chyba zawsze.
Dzieki za zaufanie,trzeba iść do przodu.

53229684_2040447446008395_1540390437322227712_o.jpg

Coś Mi umknęło? :duchamp:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...