Skocz do zawartości

Klasyka Odrzańska


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Teraz dopiero miałem czas aby przeczytać wszystko od A do Z. Sam na rzece popełniałem te same błędy co autorzy, poprzez przyzwyczajenia jeziorowe, aż w sklepie wędkarskim w Gorzowie nie podpowiedzieli mi aby zrobił przypon 70+ i zaczęły się wyniki.

Z jednym nie pozwolę się zgodzić. Jeziora są proste, bardziej czytelne niż rzeki. Z tym, że na jeziorach łowiłem pewnie nie mniej niż Bogdan Barton. Przyznaję rok 2015 był bardzo dziwny co do żerowania na zbiornikach o stałych wodach, wytłumaczyłem to sobie bardzo dziwną, zmienną i zimną wiosną oraz upalnym niemal afrykańskim latem, który pewnie na większości jezior spowodował strefy beztlenowe w większości jezior. @Kotwic robił badania latem w 2015r na "moim terenie" - tzn na jeziorach pomiędzy lubuskim a wielkopolską i w 80% przypadkach jeziora właśnie miały niedobór tlenu.

2015r był jedynym z ostatnich 10 lat, gdzie złowiłem więcej ryb na spławik niż grunt co poniekąd potwierdza powyższy przykład. Łowiąc na jeziorach zaczynam przypon od 38cm i następnie wydłużam. Maksymalnie daje 70cm. Dłuższe się niesprawdzały. Rzeki to inny temat i niegodzien jestem udzielać rad, bo tam jakby raczkuję.

@stas1 napisałeś w którymś wątku, że tylko na komercjach łowimy. Mylisz się kolego, komercja to nie mój typ na wędkowanie :beer1:
 Przykład z mocowaniem Stonfo mam zamiar wykorzystać w najbliższym czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grendziu to w formie żartu:beer1:ja mam zamówiony ten łącznik który zaprezentowałem ,myślę że da lepszy efekt niż stonfo

Edytowane przez stas1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

 Dla zainteresowanych tematem rzeki ,moje przemyślenia i w końcu gotowy zestaw do regulacji długości przyponu bez jego wymiany.Jutro test nad wodą
Jak Wam się podoba?

5170739_20160521_210654.jpg

5170742_20160521_210813.jpg

5170743_20160521_211649.jpg

5170745_enter-adjusta-stops.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam pytanie, bo ja rzeczny nie jestem i wyjdzie, że laik, ale co tam. Po co skrętka w zestawie? Mam jakiś pomysł na ODP. Ale posłucham fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
21 minut temu, stas1 napisał:

Skrętka zapobiega splataniom w każdym zestawie,odprowadza przypon od żyłki głównej

Ok, to co lepsze skrętka czy krętlik i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrętka ma inne zadanie niż krętlik. Skrętka to, zastępstwo rurki Anty.Krętlik? Zapobiega skręcaniu przyponu ,niby. Bo guzik pomaga wg. mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...