Skocz do zawartości

Mati200194
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ze względów na to że jest u nas od groma ( jak to mój kolega mówi :P - znowu te skurw...e leszcze) unikałem melasy jako takiej

Ale za to copra melasa była często moim dodatkiem do zanęt

Jak by nie kombinował to te "skur....e" :D tak czy siak psuły założenia wyprawy.

Pozostała cześć melasy na koniec sezonu potraktowałem mocno atraktorem truskawkowym, lecz jeszcze nie testowałem.

Mowa tu oczywiście o sezonie 2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na leszczach się wychowałem. Duze ponad dwa kg to poezja Lubię każda rybę, no prawie każdą.... Nie ma nic gorszego jak siedzisz nad wodą 48h, zaczynasz pierwszy sen, a na sygnalizatorze piiiip, zacinasz a tam krąp 10 cm, albo jazgarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie tez nie mam nic przeciwko leszczowi czy japoncowi, ale jest tego u nas sporo. A jeśli nastawiasz sie na coś innego jak lin, karp a lowisz tylko leszcze. Kombinujesz zmieniasz następna zasiadka znowu leszcze i japońce, znowu zmiana kombinacja, i znowu leszcze, itd. itp, to wcale sie nie dziwie koledze :P

Pewnie można zmienić wode i poszukać czegoś innego,  ale leszcza tak czy tak musisz sie spodziewać.

W ostatnich dwóch latach  nie złowiłem chyba mniejszego leszcza jak 48cm, japońca 32cm a połowiłem ich trochę, ale uwierz

z utęsknieniem wybrałem sie ze spławikowe na płotki wtedy łowilem płocie i mniejsze leszczyki ale dominowały czerwonookie

Leszczyki były, ale to już dodatek ;) do frajdy jaka mi przyniosła ta zasiadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ja to chciał bym mieć takie problemy. A próbowałeś dać dużo konopi mielonej do towaru. Leszcz nie lubi zbytnio mocno pracujących zanęt.
W tym roku ( w zasadzie to przyszłym) chcę złowić leszcza 60 cm i lina 50cm na jeziorze.


Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Splot uwierz że i takie ryby potrafią "znudzić" ;)

Konopie dodawałem do zanęty w ilości około 200-250gram na jakieś 3kg gotowej mieszanki. Nie wiem czy to mało czy dużo, ale znowu mocno pracująca zanęte wabi drobnicę - a tą, to na spławik ewentualnie chce łowić.

Czasem gdy wybierałem sie nad wode gdzie drobnica nie występuje,  konopi jeszcze dosypywałem. Ale tak jak pisze - nie chce określać czy to dużo czy mało - ile Ty dajesz tak pi razy oko ?

Zanęte - główna mieszankę, robię raczej w ilości większej, pózniej ewentualna modyfikacja nad woda gdy brania są słabe lub ich nie ma

 

Życzę tych ryb w wymiarach  XL , nie większych  bo ciężko pózniej pobić, a następnie w rozmiarze XXL

Tak jak S.Bubka  o "jeden centymetr" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No właśnie z tymi konopiami w sumie też mam problem. Prawie zawsze dodaję na jeziorze. I niby ma płoszyć lechole, ale jak wejdą to nic nie pomoże. Dzięki konopiom po prostu mam różny rybostan, a bez nich może byłyby same Leszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrProper napisał:

@Splot uwierz że i takie ryby potrafią "znudzić" ;)

Konopie dodawałem do zanęty w ilości około 200-250gram na jakieś 3kg gotowej mieszanki. Nie wiem czy to mało czy dużo, ale znowu mocno pracująca zanęte wabi drobnicę - a tą, to na spławik ewentualnie chce łowić.

Czasem gdy wybierałem sie nad wode gdzie drobnica nie występuje,  konopi jeszcze dosypywałem. Ale tak jak pisze - nie chce określać czy to dużo czy mało - ile Ty dajesz tak pi razy oko ?

Zanęte - główna mieszankę, robię raczej w ilości większej, pózniej ewentualna modyfikacja nad woda gdy brania są słabe lub ich nie ma

 

Życzę tych ryb w wymiarach  XL , nie większych  bo ciężko pózniej pobić, a następnie w rozmiarze XXL

Tak jak S.Bubka  o "jeden centymetr" :D

Ale mając na uwadze nick i avatar to kolegi raczej nie interesuje takie cert-olenie po centymetrze, tylko ... ostro wali w splot słoneczny i po zawodach :argggg-min:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...