Skocz do zawartości

Rejestr połowów - nasze wyniki, zbiór danych


Kotwic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Dnia 2.04.2016 o 19:04, Kotwic napisał:

 

Proszę więc o wpisywanie tutaj informacji o połowach, gdzie podane będzie:
1. termin połowu (data),
2. gatunek ryby,
3. liczba ryb (pojedynczo lub łącznie),
4. waga ryb (pojedynczo lub łącznie),
5. długość ryb (indywidualnie),
6. metoda połowu (ogólnie: spławik, grunt, spinning, morze),
7. miejsce połowu (jezioro, rzeka, zbiornik zaporowy, staw, łowisko komercyjne),
8. waga zużytej zanęty,
9. ile ryb zabrano ile wypuszczono
10. czas połowu (1-24 godziny),
- jeszcze pewnie coś wymyślę.

To tylko moja prośba, nie żaden nakaz lub przymus.

Nowy rok to i prośba z naszej strony, aby pomóc w badaniach FUNDACJI "dla Ryb'

Myślę, że można byłoby powyższe punkty tutaj dopracować i wstawić tabelkę :champagne-2010:
Kilka słów jak to jest ważne dla Nas wszystkich mamy na stronie głównej oczami @Kotwic
Zapraszam do lektury:
https://dlaryb.pl/portal/news/rejestr-połowu-ryb-cz2-r127/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nieodległej przyszłości pojawi się kolejna część artykułu o rejestrach połowu ryb. Liczę na to, że podjęty temat rzuci trochę światła, na to, jak ważne jest rzetelne podejście wędkarzy do rejestracji swoich połowów i jak cenna to jest wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator
Dnia 2.04.2016 o 19:04, Kotwic napisał:

Dobrzy ludkowie (choć nie tylko), Panie i Panowie, wędkarze i podwodniacy. :D
Mamy portal, forum, chęci i wyniki.

Wpadłem na pomysł, że mogę wiele informacji wykorzystać do analiz i kiedyś je opisać, skorzystamy na tym wszyscy, nawet przyroda nasza :P.

Proszę więc o wpisywanie tutaj informacji o połowach, gdzie podane będzie:
1. termin połowu (data),
2. gatunek ryby,
3. liczba ryb (pojedynczo lub łącznie),
4. waga ryb (pojedynczo lub łącznie),
5. długość ryb (indywidualnie),
6. metoda połowu (ogólnie: spławik, grunt, spinning, morze),
7. miejsce połowu (jezioro, rzeka, zbiornik zaporowy, staw, łowisko komercyjne),
8. waga zużytej zanęty,
9. ile ryb zabrano ile wypuszczono
10. czas połowu (1-24 godziny),
- jeszcze pewnie coś wymyślę.

To tylko moja prośba, nie żaden nakaz lub przymus.
Jeśli ktoś nie ma wszystkich danych lub nie chce ich podać, można przesłać dowolny "zestaw" informacji.

Ja wykorzystam zebrane materiały dla nauki i dla nas. Materiały będą "podpisane" anonimowo, by nie wzbudzać kłótni i kontrowersji.
Jeśli ktoś nie chce podać oficjalnie co i gdzie łowi oraz jakie ma wyniki, proszę przesłać do mnie prywatną wiadomość lub wysłać e-mail. Wszelkie dane traktuję anonimowo.
Wszelkie uwagi i sugestie proszę wpisywać w wątku lub w wiadomościach do mnie.

Proszę tylko o rzetelne informacje, bo tylko dzięki temu uzyskamy rzetelne wyniki.

Zapraszam do zabawy i współpracy. Z góry dziękuję za pomoc i życzę powodzenia na rybach. :39icon::lapeche:

Gdy przeczytałem artykuł na głównej, to szczerze, aż mi głupio, bo sam zapomniałem.
https://dlaryb.pl/portal/news_2/rejstrowe-szaleństwo-r142/

@Kotwic spróbuj tutaj zrobić tabelkę wtedy będzie łatwiej :icon_arrow1:

A, że do błędów umiem się przyznać to wypełniam od początku tego roku:

I. Wypad za pstrągami nad Gwdą

1. 4-5marca 2017
2. Pstrąg.
3. Zero.
4. Zero.
5. Zero.
6. Spinning.
7. Rzeka Gwda w okolicach Jarosławca.
8. Około 10 zerwanych gum, woblerów, obrotówek.
9. Zero na zero.
10. Pierwszego dnia około 8h drugiego dnia około 4h.

Dodatkowe informacje: Łowiło nas pierwszego dnia czwórka, złowiono jednego pstrąga 34cm - wypuszczono. W niedzielę łowiliśmy w około 15tu, złowiono chyba 6 małych pstrągów, wszystkie ryby wypuszczono. Więcej informacji tutaj 
https://dlaryb.pl/portal/news_2/spotkanie-z-pewną-głowacicą-na-rzece-gwda-r139/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

II. Łowisko Fundacji "dla Ryb" Ługi Wałeckie
1. 12 marca 2017
2. Karp, lin, karaś, płoć.
3. Zero.
4. Zero.
5. Zero.
6. Feeder.
7. Ługi Wałeckie - łowisko komercyjne.
8. 2 litry zanęty w tym większość pelletów, kukurydza z puszki, robactwo.
9. Zero na zero.
10. 7-8h od około godziny 9tej do 16tej. 

Łowiliśmy z @Kubik i @Bartosh czyli wszystko można pomnożyć razy 3.:icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Administrator

@Kotwic tutaj masz PDF i podsumowanie presji wędkarskiej oraz wyniki na poszczególnych wodach.

Nie wierzę, że średnia 0,5kg - 1kg na jednego wędkującego pada, bo takie wyniki można zrobić zamkniętymi oczami, no i tutaj idzie o zasadność oraz rzetelność wypełniania rejestrów.

Nie mam podstaw, ale uważam, że bardzo mocno są zaniżone dane - tak mi się wydaję, jeśli jestem w błędzie to z góry oczywiście przepraszam, wydałem własną opinie :)

https://ompzw.pl/files/filesfile/1/file-3683.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Administrator

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8965.0

Nie dałem rady przeczytać dwóch zdań,  może jak znajdę chwilę to się ustosunkuję, ale nie wiem czy jest większy sens o tym wpisie dyskutować, bo ręce same opadają. Proszę moderatorów o nie kasowanie tego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grendziu napisał:

Nie dałem rady przeczytać dwóch zdań,  może jak znajdę chwilę to się ustosunkuję, ale nie wiem czy jest większy sens o tym wpisie dyskutować, bo ręce same opadają. Proszę moderatorów o nie kasowanie tego wpisu.

Niestety, musisz się przełamać i przeczytać do końca co wątek zawiera.

Bo niestety smutne jest to, że osoby które uważają się za światłych wędkarzy (i chwała im za to, że próbują działać edukacyjnie), to niestety nie mają pojęcia o rybactwie i mylą podstawowe pojęcia.
A jeszcze gorsze jest to, że gdy czegoś nie zrozumieją, to uważają, że to kłamstwo, przekręt albo jakieś działania lobbystyczne.

Każdy ma prawo do swoich ocen czy interpretacji, ale niewiedza nie usprawiedliwia oszczerstwa i propagandy.
Zamiast poszukać informacji na temat i pokazać, jak przydatny może być rejestr amatorskiego połowu ryb, widać niezrozumienie i pretensjonalizm. >:( Ciężko w ten sposób edukować, chyba, że nie o szkolenie chodzi lecz o szukanie wrogości, wśród tych, co mają inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...