Skocz do zawartości

Kulki na duże karpie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Szukam, czasami uzupełniam. Interesuję mnie selekcja w łowisku.   Czyli przy moim mini karpiowaniu chodzi o wielkość ryby.

Mam może z 2/3 rodzaje kulek na duże karpie i na tym koniec.

Co byście polecili, wielkość, nazwa firmy, zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może będziesz miał jakąś radę dla mnie :)

woda 20ha w lesie

łowić można od świtu do zmierzchu 

karpi jest mało ale za to duże około 10kg

chcę zacząć łowienie tak od 1 maja 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega aby małych nie czepiać zakłada nie mniejsze kule niż 22mm. Będąc z nim na rybach nie raz miałem lepsze wyniki na mniejsze przynęty choć dużo wyciągałem też mniejszych sztuk niż on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dobra to napiszę co mam z dużych kulek:
1. KEY CULTURED HOOKBAITS - czarne, ponoć hicior NASH.
2. Jakieś zielone pod amura - zero brań przez dwa lata.
3. Jakieś czerwone, śmierdzące rybą - też bez brań.

Chcę dokupić z 2/3/4 rodzaje aby móc coś kombinować - może z środy na czwartek pierwsza nocka nad Czarnym, będzie :) a tam złowić dużego dzikusa karpiszona to już mega wyzwanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt."Dobra to napiszę co mam z dużych kulek:
1. KEY CULTURED HOOKBAITS - czarne, ponoć hicior NASH.
2. Jakieś zielone pod amura - zero brań przez dwa lata.
3. Jakieś czerwone, śmierdzące rybą - też bez brań.

Chcę dokupić z 2/3/4 rodzaje aby móc coś kombinować - może z środy na czwartek pierwsza nocka nad Czarnym, będzie  a tam złowić dużego dzikusa karpiszona to już mega wyzwanie"

 

Grendziu z tego co piszesz to pozycje 2 i 3 już dawno bym zutylizował

Co do poz.1 - również z nią wiąże nadzieje ale kilkanaście kulek za około 50 zł to spore wyzwanie ( mam je na specjalne okazje też trzeba wziąść pod uwagę że po otwarciu trza to zużyć albo zamrozić żeby szlak nie trafił)

 

Z tego co mi pisałeś łowisz z pomostu więc rzucasz czyli praca w wodzie może być do 45 min max 60 min - polecam ci przynęty chytila pellety w wymiarach 14mm i 20 mm - skunchit , jatre , wątrobę pogadaj ze Stanisławem może ci kupi we Wrocku...

Carp zoom w wymiarze 16mm pelletu - truskawkę , halibut krwisty , miodowy halibut

Marline - wedle uwagi to topowe wyroby nie trza reklamować w wymiarze 15mm może zrobić 15mm plus połowe 15mm i masz bawłana lub coś zbalansowanego

Dynamit baits - zawsze dobre robin redy - ja zawsze zakładam gdy już nic nie bierze.

Nsha - coś może z 4G

Karla Nikla ( coś od kryla zawsze dobre)

Carp cravity - wedle uznania polecam

 

Towaru jak groma tylko kassa misiu kassa ..... ( drogi szpas)

Przynety po dwóch latach sprawdzone utylizuje , nie łowne po trzech prubach kosz ( znam swoje wody i jak nie chodzą szkoda kręgosłupa nadwyrężać)

 

Ringersy - jak dlamnie wielkie rozczarowanie - wręcz szok - nie łowne na mych wodach w ogóle ( jeszcze testuje na 5 ostatnich wypadów kilka leszczy z tego co pamiętam)

testuje białe tonące , pomarańczowe zbalansowane oraz dumbelasy tonace

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
7 minut temu, MjMaciek napisał:

cyt."Dobra to napiszę co mam z dużych kulek:
1. KEY CULTURED HOOKBAITS - czarne, ponoć hicior NASH.
2. Jakieś zielone pod amura - zero brań przez dwa lata.
3. Jakieś czerwone, śmierdzące rybą - też bez brań.

Chcę dokupić z 2/3/4 rodzaje aby móc coś kombinować - może z środy na czwartek pierwsza nocka nad Czarnym, będzie  a tam złowić dużego dzikusa karpiszona to już mega wyzwanie"

 

Grendziu z tego co piszesz to pozycje 2 i 3 już dawno bym zutylizował

Co do poz.1 - również z nią wiąże nadzieje ale kilkanaście kulek za około 50 zł to spore wyzwanie ( mam je na specjalne okazje też trzeba wziąść pod uwagę że po otwarciu trza to zużyć albo zamrozić żeby szlak nie trafił)

 

Z tego co mi pisałeś łowisz z pomostu więc rzucasz czyli praca w wodzie może być do 45 min max 60 min - polecam ci przynęty chytila pellety w wymiarach 14mm i 20 mm - skunchit , jatre , wątrobę pogadaj ze Stanisławem może ci kupi we Wrocku...

Carp zoom w wymiarze 16mm pelletu - truskawkę , halibut krwisty , miodowy halibut

Marline - wedle uwagi to topowe wyroby nie trza reklamować w wymiarze 15mm może zrobić 15mm plus połowe 15mm i masz bawłana lub coś zbalansowanego

Dynamit baits - zawsze dobre robin redy - ja zawsze zakładam gdy już nic nie bierze.

Nsha - coś może z 4G

Karla Nikla ( coś od kryla zawsze dobre)

Carp cravity - wedle uznania polecam

 

Towaru jak groma tylko kassa misiu kassa ..... ( drogi szpas)

Przynety po dwóch latach sprawdzone utylizuje , nie łowne po trzech prubach kosz ( znam swoje wody i jak nie chodzą szkoda kręgosłupa nadwyrężać)

 

Ringersy - jak dlamnie wielkie rozczarowanie - wręcz szok - nie łowne na mych wodach w ogóle ( jeszcze testuje na 5 ostatnich wypadów kilka leszczy z tego co pamiętam)

testuje białe tonące , pomarańczowe zbalansowane oraz dumbelasy tonace

 

 

Bardzo dziękuję, za tak wyczerpującą odp.

Ok, 2 i 3 zutylizuję lub dodam na nocce w woreczek pva :) ten śmierduch czerwony też jest od Carp zoom, szokoda, że nie biorą.

Tak jak napisałeś kuleczki NASHa cena przegięcie, dlatego chcę je spróbować właśnie nad jeziorem, gdzie jest kilka karpiszonów pod 20kg lub więcej. Jedenk kijek pójdzie na tą kuleczkę, a drugi na orzech tygrysi, albo sam albo z kukurydzą.

 Z The Key Nasha mam także cukierki pływające 10mm kolorowe, zastanawiam się czy nie zrobić miksa jakiegoś.


Świetny pomysł z tym, że jak coś nie bierze na coś prze 2/3 zasiadki, to utylizacja...

Co do Ringers, to daje im jeszcze szanse, 2 karpie złowiłem na pomarńczową kulkę, świetnie pracuję mikro pellets, jestem zadowolony, na jeziorach jednak bez brań. Będę jeszcze testował :P



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt." Z The Key Nasha mam także cukierki pływające 10mm kolorowe, zastanawiam się czy nie zrobić miksa jakiegoś."

 

chyba masz na myśli cytrusy sa w wersji rażącej oraz matowej

The key to the key - nie są kolorowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...