Skocz do zawartości

Kulki na duże karpie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem nad wolnym łowieniem dzika woda około 90ha woda rzucać trzeba minimum 80m bo bliżej jest gęsty pas roślin :/

Jednak nie zawsze jest czas na długie nęcenie i kilkudniowe zasiadki i można wyskoczyć tylko na kilkanaście godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suw już ci kiedyś pisałem - nie jestem wróżbitą - choć mam na imię Maciej..

Ale ja jak podchodzę do wody to robię to tak:

kilka dni obserwuje wodę , rozmawiam z miejscowymi , generalnie analizuje o co kaman - jak wiem że tam są ryby

Potem wstępnie wytypuję miejscówkę - biorę środek pływający i szukam kantów , spadów , górek - i tam próbuje cosik zanęcić

Na pewno ziarno, potem ziarno z peletem, potem z kulami i tak co dziennie oczywiście jak jest woda ciepła ... Jak masz możliwości po tygodniu a łowisko jest powiedzmy do 3-4 mb trza się rozebrać i popływać z maską czy rybki bierą ... jak jest głębiej bierze się kryke na parę metrów na końcu sitko i zagarniasz czy towar zalega czy go rybki wciągają.. - metody stare jak świat ....!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@MjMaciek tak staram sobie dobrać strategię którą opisujesz od roku u Nas (dzięki bardzo:beer-chugger:) I mi wychodzi coś takiego w skrócie:

Jadąc nad wodę szukasz ryb najpierw jeśli możesz łódką. Echo, dziur etc. Łowisz przeważanie karpiówkami (wędki, kołowrotki) Ale zestawy zmieniasz i wywozisz często niczym na method feeder. Nęcisz mało, bardzo mało, ale często przerzucając i zmieniając ciągle coś w ustawieniach.
Do swoich karpiówek bardzo często używasz koszyczków feederowych, siatek, woreczków PVA jak i różnych przynęt, niekoniecznie tych dużych na zestawie końcowym. Szukasz ryb nie jak karpiarze, tylko szukasz rozwiązań non stop, starając się dobrać szybko strategię do wody i tego co znajdziesz na łowisku. Czyli takie mini karpiowanie intensywne np do 24h. ? 

Jeśli się mylę, to mnie popraw proszę :beer1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fishpoint.pl/kulki-zanetowe-c-130_265_133.html/s=3

http://nanobaits.pl/produkty/carp-food/

już pisałem nie chcę czegoś oferować polecać - nie łączą mnie  z tymi firmami żadne powiązania - wskazuje rzeczy na które ja łowię i stosuje !! kieruje się zdrowym ekonomicznym podejściem

Rapid i nano - na nie nęcę i mogę powiedzieć dobry towar za dobre pieniądze...

W nano jest niezastąpiony ziemniak i kuku - i od tego na dzikiej wodzie bym zaczął sam na ziemniaka z nano wyjąłem kilka ryb 10+ , a i na groszek amurki chodzą.....

Ja jestem ostrożny w pisaniu nic nikomu nie sugeruje - niech chłopaki sami kombinują ( sam w tym sezonie mam ze trzy oferty aby oficjalnie kogoś reklamować  ale pas - wędkuje dla siebie probublikobono)

 

Suw - ode mnie kilka wskazówek bądź cierpliwy ( jakbyś bliżej mieszkał to bym cię nauczył karpiowania .... bo czuje że mocno chcesz zostać karpiarzem...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grendziu napisał:

@MjMaciek tak staram sobie dobrać strategię którą opisujesz od roku u Nas (dzięki bardzo:beer-chugger:) I mi wychodzi coś takiego w skrócie:

Jadąc nad wodę szukasz ryb najpierw jeśli możesz łódką. Echo, dziur etc. Łowisz przeważanie karpiówkami (wędki, kołowrotki) Ale zestawy zmieniasz i wywozisz często niczym na method feeder. Nęcisz mało, bardzo mało, ale często przerzucając i zmieniając ciągle coś w ustawieniach.
Do swoich karpiówek bardzo często używasz koszyczków feederowych, siatek, woreczków PVA jak i różnych przynęt, niekoniecznie tych dużych na zestawie końcowym. Szukasz ryb nie jak karpiarze, tylko szukasz rozwiązań non stop, starając się dobrać szybko strategie do wody i tego co znajdziesz na łowisku. Czyli takie mini karpiowanie intensywne np do 24h. ? 

Jeśli się mylę, to mnie popraw proszę :beer1:

Tak plus głowa otwarta na nowości i ciągła analiza tego co się w niej urodzi podczas łowienia ...

Chętnie bym pokarpiował - ale nie mam czasu życie nie pozwala na częstsze wypady niż raz w tygodniu na kilkanaście godzin......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno nie sugerujcie się rozmiarem duży karp - duża przynęta - to błąd

wiadomo że są łowiska gdzie drobnica atakuje i tam 22 będzie niezastąpione ale trza próbować - ilu  świetnych karpiarzy robi karpia jak widzi ja 15 + łowie na 1 pellet 8mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MjMaciek napisał:

Suw - ode mnie kilka wskazówek bądź cierpliwy ( jakbyś bliżej mieszkał to bym cie nauczył karpiowania .... bo czuje że mocno chcesz zostać karpiarzem...)

Oj chcę i to bardzo już cię nie męczę o techniki metody itp. bo już pisaliśmy o tym :)

tam wyżej tylko tak napisałem a nie chciałem cię męczyć :)

Teraz głównie chodzi mi o dobór dobrych kulek 

w tym sezonie trochę testowałem oglądałem mnóstwo filmów po prostu starałem się czegoś nauczyć wyciągnąć wnioski ze swoich zasiadek i od wiosny zacznę znowu :)

DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE WSKAZÓWKI 

Macieju a gdzie mieszkasz może jeśli byś się zgodził kiedyś bym się wybrał trochę podpatrzeć co i jak się robi bo jeszcze nie widziałem karpiarza na żywo w akcji :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator
Dnia 21.10.2016 o 11:28, suwi napisał:

 

Macieju a gdzie mieszkasz może jeśli byś się zgodził kiedyś bym się wybrał trochę podpatrzeć co i jak się robi bo jeszcze nie widziałem karpiarza na żywo w akcji :( 

A @Elvis czy @Ostap to karpi nie łowią? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...