Skocz do zawartości

ABC Feedera


mav3rick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mieszane uczucia co do krętlików Darku! Moje zdanie? Niewiele zmieniają! Już nie raz sobie obiecywałem, zrobić test! Jaka będzie różnica, gdy przy zwijaniu zestawu, zrobi mi się helikopter np. z robaków. W jakim stopniu poprawi to przydatność przyponu do dalszej eksploatacji! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hmmm, a ja swego czasu mikro krętliki stosowałem nawet na baciku, co wydłużało żywotność całego zestawu :) Każdy ma tam swoje jakieś :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2016 o 18:13, mav3rick napisał:

Ok teorię znam. Chodzi mi np o zanętę i jej rozrabianie z gliną. Rozumiem, że łowiąc na rzece ze średnim uciągiem jest ona niezbędna? Jak dobierać proporcje?

I pytanie co teraz mi się nasunęło, łowię na koszyku 20g plus oliwka 20gr,co jakiś czas obserwuje płynne uginanie szczytówki. To drobnica? Jest ugięcie, puszczenie i spokój. Małą płotkę co wyciągnąłem to szczytówka skakała, stąd moje wątpliwości co do tego pierwszego.

Po co dajesz oliwkę 20 gr lepiej koszyk 40 gr zanęta z gliną to podstawa. Ja łowię na Odrze, nęcę procą kulkami z gliną.

DSC_0051_6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur glina to uciąg zgoda, ale kanał można dać niewielką ilość dla spoistości i żeby mieć pewność, że w całości dotrze do dna, lekka glina która się fajnie zdywanjue. Druga sprawa nie mylcie helikoptera z pater nosterem wiem wyglądają podobnie. Teraz stosuje na wolniejsze kanały pater noster dwa węzły super sprawa z długim przyponem. Jednak ostry nurt to raczej in line z patentem, który bez wymiany przyponu mogę zmieniać długość od obciążenia. Szukałem szukałem i znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może teraz zapytanie o poprawność mojego zestawu:

Żyłka główna od niej mały krętlik od niego dość gruby fluorocarbon i znów krętlik i po nim przypon z fluorocarbonu odpowiednio do warunków, obecnie metrowy z haczykiem 12ką. I teraz co do grubszego fluorocarbonu na nim dwa stopery u góry i na dole i tak samo koraliki, między nimi agrafka z jakby małymi koralikami w oczku co by mniej luzu było. Do tego dopinam koszyk. Mam nadzieję że jasno to przedstawiłem i czekam na Wasze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tutaj opisałem, bo zdaję sobie sprawę z mojej ułomności w tym temacie, więc można i krzyczeć na mnie. To jak najprościej zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...