Skocz do zawartości

Ostap na żywo


Ostap
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
7 minut temu, MjMaciek napisał:

https://goo.gl/maps/sn624eovruS2

 

Ostap czym się kierowałeś wybierając to stanowisko ??? ( obejrzałem sobie ten zbiorniczek w gogle...) miły widok ...

On wybiera takie łowiska, gdzie nie ma karpi, leży z brzuchem na wierzchu i udaję że łowi, od cała filozofia, potem ze sztandarami na PZW i głosi hasła: Panie tu nie ma ryb :)

Sorry Łukasz, nie mogłem się powstrzymać, zacznij :beer1: to i ryby będą :P
A miejscówka fajna z google maps.

A na poważnie, jaka tam jest  populacja dużej ryby?
Ile pływa w wodzie amurów i karpi dwu cyfrowych?
Ile razy byłeś tam na łowisku i z jakimi wynikami?
Jakie są rekordy łowiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest żwirownia. Przy kupnie zezwolenia rozmawialiśmy z członkiem zarządu stowarzyszenia. Mówił nam, że karp powoli wychodzi z zatok i po sprawdzeniu echo znaleźliśmy płyciznę o której mówił. Teraz wiem, że powinniśmy uderzyć na zatokę. Gdy zaczynała się nocka mieliśmy kontrolę i akurat trafił nam się karpiarz. Mówił, że karp po tych skokach temperatur spowrotem wpłynął do zatok gdzie woda ma prawie 20st. W moim miejscu było 16st. Choć tydzień wcześniej na naszym miejscu ktoś złowił kilka sztuk z czego jedna ponad 10kg.

Byliśmy tam 1 raz z racji tego, że rzadko bywam w rodzinnych stronach i bliżej też mam fajne łowisko.

Łowisko w rękach stowarzyszenia jest niecałe 2 lata. W tym czasie wpuścili ponad 7 ton ryb, różnych. Rekord karpia na tym łowisku to 25kg. Pan który sprawdzał karty miał rekord 17kg.

Duża populacja sandacza i okonia. Rekord szczupaka 118cm.

Fajne górne limity i częste kontrole.

Okolica piękna, masa zatoczek, bardzo nierówne dno. Kolega myślał, że echo zwariowało. Skoki z 1.5 na 3.5, dalej z 3.5 na 2, z 2 na 4, z 4 na 1.2

Po skończeniu łowienia objechaliśmy łowisko i już wiedzieliśmy, że zrobiliśmy błąd łowiac tam.

Piękne osłonięte zatoki połączone ze sobą zwężeniami. Tam były karpie na bank.

Trudno, człowiek uczy się na błędach.

Mogliśmy najpierw objechać łowisko a nie sugerować się tym co Pan mówi.

W tym tygodniu pewnie jeszcze tam będę, więc szansa jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscówka to podstawa nie chciałem się mądrzyć - lub aby mój post nie był żle odebrany ale również myslę że zatoki sa lepsze taka otwarta woda jesień lub w lecie w nocy...

teraz zakola osłonięte gdzie życie najszybciej się budzi

Jeszcze jedna wskazówka w zatokach ryba odbywa tarło - leszcze , płocie - a karpie uwielbiają ikre to bardzo ważny argument w doborze wody!!!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co do ikry Maciek ma rację, w tamtym roku chociażby przygotowując zlot dla "Spławik i Grunt" pływałem kilka dnia pod rząd łódką, odbywało się tarło leszcza.
A że woda jest nad Czarnym przezroczysta, to gdy tylko nie było wiatru, można było wpłynąć łodzią na płycizny i obserwować kolosy karpiowe jak pływały pomiędzy leszczami. Cóż to był za widok:beer1: No i impreza i towarzystwo tam poznane - wyborne:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Ostap napisał:

Może czegoś byś się nauczył hahahahaha

Kto wie, może jak stosować pellet na dzikch łowiskach aby był tak skuteczny jak na komercji wyspiarskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
22 minuty temu, Ostap napisał:

Nie da się tak. Akwarium to nie pzw.

 

Dlaczego się nie da?
Przecież to takie łatwe i proste :D
A Profesor Ostap niech pokaże co dziś łowi :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...