Skocz do zawartości

Pojazd na ryby


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam podejrzewać @Grendziu,że się za bardzo we mnie zapatrzyłeś.Najpierw kupileś feeder Flagmana bo też używa kijów tej marki.Teraz mając do wyboru dziesiątki marek samochodów,wybierasz przypadkowo taką jakiej ja od hołduję od lat. :D Co będzie następne..?? Zapuścisz brodę bo ja też taką mam ?? :D:P A tak poważnie Subaru to dobry wybór.Miałem też  Forestera ,ale wymieniłem na Legacy Kombi. Bardziej mi odpowiada. Ale ta III generacja Forestera jest bardzo udana,pod warunkiem,że będzie się unikało wersji z silnikiem wysokoprężnym i turbodoładowanego benzynowego. :D Pozostałe modele są dosyć niezawodne ,ale trzeba się modlić o to,żeby nie zepsuł się osprzęt silnika.Nie dlatego,że drogi ,bo same wtryskiwacze np drogie nie są,ale ich wymiana z racji trudnego dostępu już tak. :D Najlepsze moim zdaniem sa wolnossące motory benzynowe o pojemnościach 2,0 l i 2,5 l. Z tym,że ten pierwszy nie najlepiej sobie radzi z tym autem.To znaczy jest przepaść  między oboma silnikami,niestety tez cenowa. :D Ale tym 2.0 na ryby spokojnie dojedziesz,nawet zimą :D Trzeba tylko uważac na napinacz lańcucha rozrządu,często sa z nim problemy,podobnie jak z cewkami zapłonowymi  :D Jeszcze łożyska w kołach nie są zbyt trwałe, no i przed zakupem auta koniecznie trzeba zwrocić  uwagę na silnik w okolicach uszczelki pokrywy zaworów, w pobliżu miski olejowej i układzie klimatyzacji.Często trzeba wymienić jeden z dziurawych węży. Zwróć jeszcze uwagę na gumowe przeguby czy aby nie wycieka z nich smar.Bo jeśli wycieka ,masz jak w banku wymianę tych przegubów,a to nie jest tania przyjemnośc. Oprocz tego w tej generacji Forestera lubi szwankować elektryka :D I to by było na tyle z tych poważniejszych wad tego modelu. :D O trochę tandetnym wykończeniu w środku już nie będę pisał,żeby Cię nie zniechęcać do tego fajnego autka :D Ale w końcu to jest Forester a nie np Legacy czy Impreza :D Sorry,ze się wymądrzam,ale jako fan Subaru już przerobiłem cztery auta tej marki,więc jakąs wiedzę na ten temat mam.Autko jest jak najbardziej godne polecenia. Jeśli jest w dobrym stanie i broń Boże nie jest sprowadzane z USA,-{ podobno sprowadzają z za oceanu tylko złom,ktory nie warto kupować.Co innego sprowadzić sobie takie autko z Anglii,Jak tak sprowadziłem 3  auta tej marki w tym to,którym jeżdżę obecnie.},to posłuży bez większych problemów lata.

Edytowane przez Sołtys stan
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Oj Stanisław Stanisław. :P
Wędki Flagmana już nie mam, a do kręciołków po testach też mam wiele zastrzeżeń, ale nie o tym ten temat...

Od 1,5 miesiąca szukałem auta na tyle uniwersalnego, aby móc jechać i do pracy i na ryby. Bo po co w rodzinie trzy auta, non stop koszty x 3.

Wyszło, że SUV i że najlepiej diesel no i uparłem się, że ma być BMW X3. Budżet 30tyś. Na początku oglądałem X3 salon Polska 2009 we wrześni z @kleszcz. Zauroczyłem się nią, no ale cały czas ten przebieg nie dawał mi spokoju 262tyś, a jak dojadę do 350tyś to sprzedam go za frytki?

W piątek rano znalazłem BMW X3 2006 - przebieg 86tyś - 34900zł, dzwonie, byłem pierwszy, 10 lat w kraju, jeden właściciel do Bierdy jeździł po mieście. Umówiłem się na oględziny o 15:30, dzwonie ponownie około 14tej aby potwierdzić i co? Sprzedana. Ehh. W sobotę wieczorem pojawia się na olx za 39tyś - handlarzyk mi ją ściąga przed nosa.

W sobotę rano nad wodą coś mnie pokorciło i zacząłem dzwonić po jedną BMW X1, koleś zachwalał - maskara. Uwierzyłem, ściągnąłem kumpla co się zna dobrze na autach. Cała sobota zje... Bo gó... jakich  mało, składana, licznik cofnięty. Taka ściema powinna być karalna.

Wróciłem w nocy przywitać się z chłopakami na łowisko przed zawodami... Rano o 3:30 budzę się dalej, szukam wściekły aut, stwierdzam, nie biorę udziału w zawodach, łódka zostaje na podwórku, jadę otworzyć oficjalnie zawody i potem spać. Jak zobaczyłem uśmiechnięte twarze, to nie potrafiłem odmówić, usiadłem z kolegą Radkiem na ponton i łowimy .... 

Wieczorem w niedzielę znowu cisnę auta, nie poddaje się. W między czasie mam upatrzoną X3 w Pionkach, prośba, tel. do @suwi (dzięki za chęci pomocy, stawiam dobrą flaszczkę) ale jest od handlarzy i nie wiem czy jechać...

Nic nie ma ogłoszeniach, znam je na pamięć już, rozszerzam ustawienia na SUVy dodaje kolejne tyś zł ponad budżet. M.in przykuwa uwagę SUBARU FORESTER w Łomży. Auto, salon Polska 2010 rok i ten podejrzany przebieg 71tyś km.  Sam nie wiem, wysłam link do kumpla. Mówi bierz, jedź, przepłać za rocznik ale śpij spokojnie i używaj...

Trafiłem w idealny moment, sprzedający był zmęczony już sprzedażą, od maja gdy miał 44tyś za niego cenę schodzi. Proszę kolegę, dzwoń, bo jak mnie skręcijak z X1 i pojadę to go uduszę...
Negocjację trwają o 13tej wyjeżdżam z ojcem i Grzesiem od aut. Po długiej drodze - auto stoi na parkingu. Dzida, strzał w 10tkę. Auto jakby wczoraj wyjechało z salonu. Bogata wersja. Do tego dostaję koła zimowe na alusach. Sprzedający przesympatyczni. Auto rewelacja. Jestem mega zadowolony. Aż szkoda go na ryby. Budżet przekroczyłem, ale wydaje mi się, że było warto :221_see_no_evil::221_see_no_evil::221_see_no_evil::223_speak_no_evil::221_see_no_evil::221_see_no_evil::221_see_no_evil::39icon::beer-chugger:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
38 minut temu, elvis napisał:

Czyli jednak kupiłeś . Gratulacje
Niech cię wozi długo i wygodnie

Oby, on chyba nigdy nie widział drogi polnej.... Do dziś pewnie wieczora :221_see_no_evil:

A i budżet jest tak nadszarpnięty, że czuję się jakbym obudził się znowu w lutym tego roku. Dopiero co leżałem bez presji, a tu znowu bat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby, on chyba nigdy nie widział drogi polnej.... Do dziś pewnie wieczora :221_see_no_evil:

A i budżet jest tak nadszarpnięty, że czuję się jakbym obudził się znowu w lutym tego roku. Dopiero co leżałem bez presji, a tu znowu bat
To może oddasz(sprzedaż) wreszcie wędkę "niedaiwe"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
8 minut temu, elvis napisał:
15 minut temu, Grendziu napisał:
Oby, on chyba nigdy nie widział drogi polnej.... Do dziś pewnie wieczora :221_see_no_evil:

A i budżet jest tak nadszarpnięty, że czuję się jakbym obudził się znowu w lutym tego roku. Dopiero co leżałem bez presji, a tu znowu bat emoji14.png

To może oddasz(sprzedaż) wreszcie wędkę "niedaiwe"?

Na waciki nie starczy. A i nie wiem czy po spinnie mnie zawody nie wciągnęły :221_see_no_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...