Skocz do zawartości

Na grzyby i na ryby


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Kotwic napisał:

Widzę, że brać wędkarska to zapaleni łowcy (łowcy czegokolwiek :D).

Gratulacje owocnych wypraw leśnych. Jak widzę tegoroczny sezon należy uznać za udany.
U mnie też widok lasu kojarzy się z szukaniem grzybów, więc wczoraj rodzinnie pojechaliśmy w przypadkowe "tereny zadrzewione".
Spokojny spacerek po lesie, to okazja na odpoczynek i wybieganie synów (unicestwili kilka gałązek i purchawek), ale jednocześnie nazbieraliśmy koszyczek: koźlarzy (babek i czerwonych), podgrzybki, rydze, kanie i prawdziwki).
Pogoda sprzyja spacerom bo słonecznie, choć chłodno.
Szkoda, że grzybki się kończą, bo za 1-2 tygodnie, to już tylko spacer w lesie będzie atrakcją. :P

Kończy się tylko sezon na najpopularniejsze grzyby...bo tak naprawdę,grzyby można zbierać przez cały rok. Osobiście nie przepadam za przełomem lata ijesieni,bo zbyt łatwo przychodzi zbieranie grzybów,no i za dużo ludzi w lesie. Już niedługo będę tylko ja i przyroda...przynajmniej w mojej okolicy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się tylko sezon na najpopularniejsze grzyby...bo tak naprawdę,grzyby można zbierać przez cały rok. Osobiście nie przepadam za przełomem lata ijesieni,bo zbyt łatwo przychodzi zbieranie grzybów,no i za dużo ludzi w lesie. Już niedługo będę tylko ja i przyroda...przynajmniej w mojej okolicy.
Stan, ja mam podobne podejście z rybami. Nie sztuką jest łowić kiedy wszystkim i na wszystko biorą, tylko wtedy gdy nie chcą pobierać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, stan napisał:

Kończy się tylko sezon na najpopularniejsze grzyby...bo tak naprawdę,grzyby można zbierać przez cały rok. Osobiście nie przepadam za przełomem lata ijesieni,bo zbyt łatwo przychodzi zbieranie grzybów,no i za dużo ludzi w lesie. Już niedługo będę tylko ja i przyroda...przynajmniej w mojej okolicy.

Aj waj, dobrze mówisz. :beer1:
Las to piękne miejsce by odpoczywać w dowolny sposób, jeno czasem ludków trochę nadwyżka. :o
Ja co prawda zbieram mniej typowe grzyby: gołąbki, gałęziaki, ale szykuję się do polowania na jesienno-zimowe grzybki (opieniek nie liczę, bo te zbieram od dziecka).
Mierzę w płomienicę zimową, łuszczaka zmiennego, może coś jeszcze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, stas1 napisał:

To jakieś czarnoksięskie grzybki:D

Nie, takie grzybki rosną na łąkach, od setek lata znane i kilka kultur człowieczych ich zażywało. :P

Grzybki kulinarne muszą być jednak zdrowe i jadalne, bo nigdy nie wiesz z kim przy stole usiądziesz. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...