Skocz do zawartości

Na grzyby i na ryby


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę opieniek w tym roku. Przejadły się. Zeszły sezon obrzydził mi je, Nic w tedy innego nie było. Ania, zrobiła słoiki i woreczki z podgrzybków. opienki robią się dość szybko gorzkie. Nawet w occie. 
Gorzkie?
Dziwne....

Zapomniałem dodać zdjęcia z sobotnich zbiorów.
d7fd8d29ce74ad82322bd7c406685f26.jpg09f059ac8253c5900e8acd892bb1d060.jpg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2019 o 22:15, ArekH napisał:

Po roku zalegania w słoikach. 

Co dodajecie do marynaty Arek? Ja daję tylko ocet i wodę w skali 1/5, sól i cukier. Nawet kilka lat stoją i nigdy nie stwierdziłem żeby gorzkie się robiły. Niektórzy dodają jakieś ziele angielskie, gorczycę, lub liść laurowy, a nawet cebulę, wtedy mogą gorzknieć po kilku miesiącach. Nie raz jadłem u znajomych takie właśnie grzyby i zawsze zadawałem pytanie po cholerę to badziewie dodają. 

Apropo grzybów, to wczoraj na odjazd ze wsi, pojechaliśmy z braciakiem do lasu i przytargałem koszyk podgrzybków do Wawy. A co się opieńków w grabowym lesie wysypało to normalnie szok, od kani to aż biało miejscami, jak jechałem na ryby nad Bug to po drodze i 1000 sztuk mogłem zbierać. Już mi zbrzydły, bo brałem sobie na powrocie dwie sztuki i codziennie smażyłem. 

@Grendziu, jakiś spam nam się post wyżej wbił.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Semi napisał:

Co dodajecie do marynaty Arek?

W tym roku już wywalczyłem brak w marynacie ziół. O cebuli nie pomyślałem. Zalewe Anka robi o wiele mocniejszą bo takie lubię a marynowane raczej tylko Ja jadam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...