Skocz do zawartości

Na grzyby i na ryby


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, elvis napisał:

a ocet rozrabiam z wodą w stosunki 1: 3 , a nawet 2.5
Lubię mocne grzyby

2,5 robimy podobnie. Ale w tym roku wyeliminowałem zioła i bardziej czuć grzyby. Po za tym, Ania dostała przepis na grzybki w balsamicznym occie. Dla mnie bomba, ale nie każdemu  będzie pasował. Dodatkowo ma jeszcze nie sprawdzony z zalewą 1/1 z octem. :D 

IMG_20191026_173329.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewę robię 1:4, a raczej 1:3,5. Do gotowania zalewy daje sól , cukier (odrobina) ziele i liścia. Sypie też gorczyce , cebulkę gotuje chwilę w zalewie. Nie ma jej dużo, ale musi być, tak robiła moja babcia i tak mi smakowało i tak staram się robić. Mam zrobione podgrzybki i okieńki. Okieńki już jadłem i były rewelacyjne. Miałem też okazję spróbować marynowanych od kolegi zrobione na " słodko " , nie podeszłym mi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wytrzymałem i polazłem dziś do lasu na godzinę. Nazbierałem trochę gąsek szarych i zielonych i dwa kozaki czerwone. Gąski strasznie robaczywe, 3/4 wywaliłem. Sucho strasznie w lesie. Chyba zakończyłem sezon grzybowy 2019.

IMG_20191108_144914.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że padało, to pojechaliśmy z braciakiem i jego synem na grzyby. Podgrzybków i gąsek szarych nazbieraliśmy. Za długo nie dało się połazić bo leciało z drzew za kołnierz i ciemno jak w dupie w lesie.

IMG_20191111_143229.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W sobotę pokazałem braciakowi nad Bugiem jak żółciak siarkowy rośnie, dość dużo go się wysypało na martwych pniach wierzbowych w nadbużańskich zaroślach. Dziś naciął całe wiaderko i dzwonił o poradę co z nich zrobić. Po niedzieli muszę do lasu podejść sprawdzić czy czasem już kurki nie wyłażą, bo coś ptaszki ćwierkają ze cosik się wysypuje w polskich lasach.:D

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ArekH napisał:

Nakopię Ci żołnierzu! Możesz oświecić laików? 

No ale co mam oświecać, byłem na weekend na wsi nad Bugiem przecież, z braciakiem pojechaliśmy nad rzekę i mu pokazałem jak grzyby rosną. A ze były jeszcze młode zarodniki, to dopiero dziś pojechał i nazbierał żeby spróbować jak żółciak siarkowy smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...