Skocz do zawartości

Dzierżawa Wody przez która przepływa strumień


Rafał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam takie Pytanie odnośnie
dzierżawy łowiska jakie kroki należy poczynić ?Bo chciałem dzierżawić wodę ,ale okazało się że jednostką odpowiedzialną jest Arimr. Nie wyrazili oni jednak zgody bo przez teren działki przebiega strumień . Mają Państwo jakieś złote myśli , rady ? :) Ogólnie Bardzo zależy mi na wydzierżawieniu np stawy na łowisko w którym to zadbałbym o ryby i stworzył odpowiedni regulamin aby dobrze się im żyło u mnie. Np na wspomnianym stawie który chciałem dzierżawić a nie otrzymałem zgody panuje samowolka wszyscy wyciągają ryby , w wodzie pływają śmieci ....

Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam

Rafał Nowak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Cześć.
Jesteś pewien, że ARiMR, a nie ANR? ARiMR to jednostka samorządowa, urząd, który przydziela dotację, a ANR ma w posiadaniu grunty i może je dzierżawić, bądź też sprzedawać.
Jeśli ARiMR to musi być właścicielem tego gruntu i powinien być wpisany jako właściciel w KW. - to jest bardzo ważna rzecz, aby ustalić kto, co i jakie ma prawo do władania nieruchomością.

Dodatkowo napisałeś, że wpływa rzeczka, więc czy to staw, czy może jezioro czy tzw. woda przepływowa - bo wtedy za taki grunt odpowiedzialne jest RZGW.

Potrzebuję więcej informacji, aby móc dobrze podpowiedzieć i pomóc :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Grendziu ma rację. Najpierw trzeba ustalić właściciela i jeśli przepływa rzeczka, strumyk czy jakiś inny cień wody do wodą należy do RZGW i aby dokonać dzierżawy będzie potrzebny operat rybacki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wspomnieli, ustalenie właściciela gruntu pozwoli skierować kroki do odpowiedniego organu zarządzającego.

Jeśli jest to zbiornik naturalny, posiadający stały lub okresowy dopływ lub odpływ, to bardzo prawdopodobne jest, że właścicielem gruntu a zarazem zarządzającym wodą jest Skarb Państwa, reprezentowany przez RZGW (sporadycznie inne jednostki).

Woda stojąca (kwestia ustalenia praw własności) może być zarządzana przez ANR, samorządy lokalne, osoby prywatne, firmy itd.

Gdy to zostanie ustalone, można dopiero planować, jak i od kogo "dzierżawić" wodę oraz jaka powinna być procedura, by do takiej dzierżawy przystąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Faktycznie pomyliłem się jest to ANR, ogólnie działki na których leży staw położone są w dwóch obszarach jeden należy do ANR, a drugą częścią zarządza Zarząd Lasów.

Jeżeli macie też informacje gdzie ogólnie można szukać wód do dzierżawy też będę wdzięczny za taką informacje:)

Edytowane przez Rafał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, Rafał napisał:

Generalnie Faktycznie pomyliłem się jest to ANR, ogólnie działki na których leży staw położone są w dwóch obszarach jeden należy do ANR, a drugą częścią zarządza Zarząd Lasów.

Jeżeli macie też informacje gdzie ogólnie można szukać wód do dzierżawy też będę wdzięczny za taką informacje:)

A może chcesz połączyć siły, bo my też szukamy wód pod projekt "dla Ryb", a z tego co kojarzę to za daleko nie mamy od siebie. :champagne-2010:

Co do ANR, to ogólnie winien być przetarg na wodę i grunty okalające podany do publicznej wiadomości, albo jako dzierżawa albo jako sprzedaż i może być on ograniczony lub nieograniczony - długa procedura.

Co do Lasów Państwowych - też są przetargi, ale też, o ile to możliwe można byłoby się dogadać z danym podmiotem zarządzającym daną wodą, tutaj trzeba uderzyć, do nadleśnictwa odpowiedzialnego za wodę, też dość trudny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem otwarty na współprace :) Generalnie od dłuższego czasu razem z kolegą z portalu skocznaryby błąkamy się po omacku w tematyce dzierżawy wody . Już któryś raz pukamy do jakiegoś urzędu i tak jak w przypadku opisanym powyżej odsyłają nas na drzewo >:(

Edytowane przez Rafał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
8 minut temu, Rafał napisał:

Jestem otwarty na współprace :) Generalnie od dłuższego czasu razem z kolegą z portalu skocznaryby błąkamy się po omacku w tematyce dzierżawy wody . Już któryś raz pukamy do jakiegoś urzędu i tak jak w przypadku opisanym powyżej odsyłają nas na drzewo >:(

No to mamy podobnie - Poznań a Oborniki za daleko nie leżą od siebie, a ja w Poznaniu czasami bywam, więc zapraszam albo do biura na kawę, ale gdzieś na Starówce przy okazji na wspólne małe :beer1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...