Skocz do zawartości

Kołowrotek na dorsze w Bałtyku


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Gdy zaczynałem przygodę z dorszami jakieś 8 lat temu popularny był mocny ciężki sprzęt, który miał dawać radę z przeciążeniami w morskiej wodzie oraz miał wyciągać z głębin potwory. Wyciągnięcie zestawu z samym pilkerem z głębokości 40m było nie lada wyczynem, a co dopiero targanie  "trypletu". 

Pierwszym kołowrotkiem na dorsze, który do dzisiaj mnie nigdy nie zawiódł jest Okuma Salina 55, świetny wytrzymały kręciołek, na którym po kilku latach użytkowania, bez względnej konserwacji nie ma rysy zadrapania. Z tego co czytałem, to zaciąć się może tylko przy największych sumach, tych co ich waga jest plus 100kg, ale ja na takie ryby się nie rzucam jakoś

Z racji tego, że zasolenie Bałtyku to jakieś 5% to nie powinniśmy się raczej bać, że nasz kołowrotek od "zadań specjalnych" nie da rady na naszym morzu.
Ostatnio szukałem czegoś lekkiego, ale też nie do zajechania, wybór padł na PENN BATTLE II, pierwsze wrażenia są ok, trochę ciężej się skręca niż Salina, ponoć zbudowany do ciężkiego orania w wodach słodkowodnych... Pożyjemy zobaczymy :)

Co Wy byście polecili na nasze "dorszaki"?

IMG_8384.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich 

Powiem szczerze że ja łowię na norweskich fiordach i bardzo dobrze sprawdza mi się  SHAKESPEARE UGLY STIK BOAD ROD 230/18-25LBS  a do tego mam kołowrotek  PENN SARGUS 8000  mogę z całym sercem powiedzieć że to dobry wybór, pozdrawiam wszystkich 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Administrator

Mam także niezniszczalną Okumę Salinę - mimo, że duży ale nie do zdarcia na nasze wody. Dziś nad morzem panuję moda na "nasze dorsze" aby łowić jak najbardziej delikatnym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Penna to najmocniejszy jest Slammer i potwierdzają to moi klienci, którzy na nie łowią. Krecioł nie do zajechania. ale cena też nie mała.  Z kołowrotków trochę tańszych i dobrych jest Mikado Airspace, marine metalowy i mocny sprawdzony na Bałtyku przez chłopaków z Mikado :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...