Skocz do zawartości

Wędka do łowienia z gruntu na ping ponga


Kotwic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mati, wybacz że się podpinam pod wątek, ale dość dobrze pasuje mi.

Mati szuka czegoś na jeziora, do łowienia z gruntu, może więc skorzystamy obaj z propozycji.

Ja też szukam takiego kija, przy czym mam kilka wymagań;

- kij o długości do 3 m i dwuskład (maksymalna długość transportowa to około 150-160 cm),

- cw w granicach do 50-60g, czyli lekkie koszyki, lekkie podajniki, sprężyna, czasem martwa rybka na drapieżnika,

- lekki, stosunkowo czuły kijek, do łowienia leszczy i płoci w odległości 20-30 m, czasem drapieżnik (typu sandacz z gruntu),

- cena poniżej 200 zł (bo to ma być wędka dodatkowa przy połowie batem).

- kołowrotek można zaproponować, bo nie mam zapasowego do nowego kija (tylko proszę i lekką i niewielką maszynkę, bo nie spodziewam się intensywnego użytkowania).

- jakieś pytania dodatkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Elvis napisał:

O tym samym pomyślałem.

Żyjesz jednak! No weź mnie nie wk.... Ja myślę o kolegach! >:( Już mi się nijak robiło. Masz w plecy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, te wasze propozycje ciężkiego spinningu wydają się ciekawe.

Aż muszę sobie pooglądać takie kijaszki.

Swoją drogą ostatnio w Olsztynie jak zaglądałem do sklepu to proponowano mi Daiwę Black Draft (cw do około 50 g, długość chyba 2,9 m).

Szkoda, że wtedy nie pooglądałem podobnej długości spinningów.

 

Grendziu, wytnij ostatnie posty (od mojego pytania) i załóż nowy wątek, nie będę Matiemu zamieszania robić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję serdecznie wszystkim za rady.

Sklep który odwiedziłem nie sprostał pomysłom, a mi cierpliwości zbrakło.

Zakup prosty, tani, dwuskładnikowy (mówię o bazie):

- Mikado Black Draft 2,7m, c.w. do 40 g. (zdjęcia przy okazji, bo nie wykonałem).

 

Kijek był już ze mną ze 2-3 razy na rybach, fajne to to, lekkie acz wytrzymałe. Całkiem dobrze się rzuca koszykiem 10-20g z zanętą.

Muszę teraz dopracować wiele spraw związanych z połowem na niby "methodę".

Oczywiście, muszę popracować nad zrobieniem dobrego miksu zanętowego, ale nawet pomimo tych niedoskonałości, to są momenty, że na 8mm pellet, branie jest tuż po zarzuceniu, i tak za każdym razem. Jasne, że to drobnica (często krąpie 17-23 cm), ale nieraz nie wiem co trzymać w dłoni: pikera czy bata. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kotwic napisał:

Dziękuję serdecznie wszystkim za rady.

Sklep który odwiedziłem nie sprostał pomysłom, a mi cierpliwości zbrakło.

Zakup prosty, tani, dwuskładnikowy (mówię o bazie):

- Mikado Black Draft 2,7m, c.w. do 40 g. (zdjęcia przy okazji, bo nie wykonałem).

 

Kijek był już ze mną ze 2-3 razy na rybach, fajne to to, lekkie acz wytrzymałe. Całkiem dobrze się rzuca koszykiem 10-20g z zanętą.

Muszę teraz dopracować wiele spraw związanych z połowem na niby "methodę".

Oczywiście, muszę popracować nad zrobieniem dobrego miksu zanętowego, ale nawet pomimo tych niedoskonałości, to są momenty, że na 8mm pellet, branie jest tuż po zarzuceniu, i tak za każdym razem. Jasne, że to drobnica (często krąpie 17-23 cm), ale nieraz nie wiem co trzymać w dłoni: pikera czy bata. :P

Piotrze? Co do mixu Method. Fachowcem nie jestem . Ale ja mam zawsze pojemniczek z wodą i sobie sprawdzam,po jakim czasie mix się rozwala i jak pracuje. Dziś się okazało,że moja autorska mieszanka Odrzańska,dodatkowo zmielona i doprawiona mieloną konopią? Super pracowała na wodzie do 1,5m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...