Skocz do zawartości

UltraLight


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

37 minut temu, NPC napisał:

@MrProper

http://jerkbait.pl/topic/67800-wędka-na-okonie-z-dolnej-półki/ 

Tylko tam lubią kupować kołowrotki za 2 tysiące i mówić, że to jak za darmo.

Szczerze powiedziawszy skusić się nie trudno jak czytasz że tylko pracownia ma sens, - a do tego kij naprawdę wpada w OKO 

Szybko można stracić głowę :P 

Udało mi się powstrzymać :) w zamian mam 3 Sportexy  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@MrProper nie mówię, ze cytowane przez mnie Shimano to najlepszy wybór... Bo niestety, nie znam konkurencji, którą wymieniasz. Wiele bym dał, aby pomacać wszystkie kijki na sucho, choć to też nie do końca tak jest. Wiele razy zdarzyło się, że  to co na sucho, a nad wodą to dwie różne rzeczy, tym bardziej w spinnigu.

Tak jak Ty, nie uważam się za super spinningstę, ale pamiętam, kiedy wkręciłem się na maksa w feedery i kończyłem wieloletnią przygodę ze spławikiem, to chyba z dwa sezony poświeciłem tylko spinnowi. Piękne czasy. Dla mnie liczą się trzy zmienne przy kijku: reakcja szczytówki na brania, ilość zacięć i spadów po zacięciu oraz podczas holu i ostatnie to spasowanie dolnika z kołowrotkiem i oparciem wędki na zgięciu z łokciem od wewnątrz, czyli czy wędka nie przeszkadza mi za bardzo na przedramieniu...

@NPC mam doświadczenie z jerkabit takie, że nie mogę tam wchodzić, bo za szybko się napalam tam na sprzęt, a faktycznie jest bardzo dobry i z wyższej półki.

Raz napaliłem się na dedykowanego Batsona, żeby ona jakiś łowny był bardziej :P Ale zostaje w mojej kolekcji na zawsze :icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grendziu napisał:

@MrProper nie mówię, ze cytowane przez mnie Shimano to najlepszy wybór... Bo niestety, nie znam konkurencji, którą wymieniasz. Wiele bym dał, aby pomacać wszystkie kijki na sucho, choć to też nie do końca tak jest. Wiele razy zdarzyło się, że  to co na sucho, a nad wodą to dwie różne rzeczy, tym bardziej w spinnigu.

Tak jak Ty, nie uważam się za super spinningstę, ale pamiętam, kiedy wkręciłem się na maksa w feedery i kończyłem wieloletnią przygodę ze spławikiem, to chyba z dwa sezony poświeciłem tylko spinnowi. Piękne czasy. Dla mnie liczą się trzy zmienne przy kijku: reakcja szczytówki na brania, ilość zacięć i spadów po zacięciu oraz podczas holu i ostatnie to spasowanie dolnika z kołowrotkiem i oparciem wędki na zgięciu z łokciem od wewnątrz, czyli czy wędka nie przeszkadza mi za bardzo na przedramieniu...
 

Darek A ja nie "mówię" że sportex jest lepszy od Schimano. Ja nikomu nic nigdy nie narzucam, ewentualnie mogę podpowiedzieć nie mam doświadczenia na tyle aby z uporem maniaka coś komuś wciskać, a i tak dochodzi jeszcze kwestia gustu. Dlatego nigdy nikomu nic na silę :P 

 

A widzisz to mamy podobne podejście do sprzętu przy wyborze na sucho - Jednego Sportexa nawet ciąłem, skracałem, dociążałem na dolniku/gripie  Teraz kij "sam rzuca i sam zacina" :P  i o "bebzun" nie zawadza :D A tylko dla tego że nie mogłem dopasować kołowrotka do niego  :D  bo mi się inne nie podobały :(  

Jak pisałem w dużej mierze kładę nacisk na Design przy wyborze moim priorytetem jest uchwyt korkowy ;) 

 

Co do czucia kija - Darek, uważam że wszystkiego się można nauczyć, nawet słuchać kijka który nie za wiele mówi - Pewnie że można łatwiej szybciej i lepiej, Ale czasem się zastanawiam po co 

I nie przekomarzam się :P:D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W niedzielę macałem ponownie Shimano, jeśli mi na Rybomanii nie przejdzie do niego, to już wiem co kupię aby dłubać okonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grendziu jeśli jeszcze nie wybrałeś wykałaczki to poddam pod rozwagę kijek od LURELEADER - Natural Heart w 2 długościach i gramaturach do wyboru : 6'4'' 1,5-8g  lub 5'8'' 0,8-4g. To są piórka a nie wędki :)   a do tego z naprawde sporym zapasem mocy więc z przyłowem w postaci szczupaka również sobie poradzą.  Kolejny świetny delikatny model to Rockfisher 0.5 - 5g  7'0''.  

Wędki składane ręcznie na blankach TORAY, tytanowe przelotki i inne najwyższej klasy komponenty.  A wszystko w cenach 1/3 - 1/2 ceny podobnych wędek wykonywanych w polskich pracowniach.

Poczytaj o nich na stronce dystrybutora a gdybyś chciał zobaczyć kijki to zapytam Tomka gdzie najbliżej mają sklep. https://www.lureleader.pl/oferta

Jest już kilka punktów sprzedaży w PL.  Ewentualnie mogę Ci wysłać i jak się nie spodoba to nam odeślesz :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
[mention=2027]tobiasz[/mention] byś był jutro w Szamotułach, bo tam bym podjechał, a dalej mi za daleko
Niestety nie ma mnie dziś w Szamotułach

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, tobiasz napisał:

Niestety nie ma mnie dziś w Szamotułach

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

To może jak zdążę dzisiaj to zostawię ten mój kij w e-rybce, a Ty dowieziesz kiedyś tam swojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator

Znowu to zrobiłem ??? tzn nawet nie wiem kiedy pękłaIMG_20220320_105552.jpg.098030d61bd6c67ba7346d91a1ead81b.jpgIMG_20220320_105524.jpg.1e79c6221808c0451724c7e565c11750.jpg

Tak czy inaczej, szukam nowego kija na okonie.

IMG_20220320_105538.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na UltraLight

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...