Skocz do zawartości

Koszyki Gripper Feeders z Guru


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator




Kupiłem je w ciemno w tym roku, fajne w nich to jest, że możemy je mocować w dwojaki sposób w zestawach, przez środek i z boku - producent daje w zestawie obie rurki do ustawienia zestawu. Kształt owalny koszyczka,  oraz ołów jest tak zrobiony i wyważony, że koszyczek odpowiednio ustawia się w wodzie. Plastik, sztywny i elastyczny.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na nowy sezon chcę troszkę unowocześnić moją skrzynkę do feedera. Przede wszystkim chcę zakupić nowe koszyki. Do tej pory łowiłem na tańszych koszykach popularnych marek. Nie powiem, coś tam połowiłem, ale nie byłem z nich do końca zadowolony. Po prostu cały czas miałem wrażenie, że nie leżą dobrze w wodzie i nie przyciągają ryb tak, jakbym chciał. Te koszyki GURU są świetne. Wiem jednak, że nie tylko GURU robi dobre koszyki.

Prosiłbym więc o pomoc w zakupie odpowiednich koszyków. Najczęściej łowię koszykami w przedziale 20-30gr. W pełni osiągają one zasięg rzutu, który mi jest potrzebny. Moje feedery są CW do 70gr. Jeśli jest jakaś ciekawa seria koszyków, to z chęcią bym je nabył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co masz na myśli Dominik że standardowe koszyki nie nęcą jak byś chciał? Łatwiej by było ogarnąć temat. Kurcze, całkiem niedawno na innym forum, ktoś wstawił filmik, jak poszczególne kosze uwalniają towar. Różnica jednak jest jak się uważnie przyjrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję Jaxony o kwadratowym przekroju. Maja one płaskie obciążenie i nie wiem, czy zawsze układaja się tak, jak chcę. Te GURU sa skonstruowane tak, że zawsze ułożą się na dnie w taki sam sposób. Właśnie potrzebuje jakiś wskazówek, by wybrać odpowiedni model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to kiedyś i tym bardziej sądzę, że te koszyki, które mam nie są najlepsze. Koszyk metalowy o kwadratowym przekroju i płaskim obciążeniu rozłożonym równomiernie układał się beznadziejnie. Koszyki, które można obejrzeć w filmie GURU są duuużo lepsze. Zastanawiam się więc nad marką i dokładnymi modelami. W sklepach wędkarskich tego nie ma, bo sklepy są zacofane o wiele lat. Pozostaje więc net. Przez tego neta więc pytam się Was, czy macie na oku jakieś konkretne modele. Najlepiej takie, które można kupić w Polsce bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostokąty, trapezy i kwadraty stosuję na rzece. Bardziej te 2 pierwsze. Niższy profil wg mnie to mniejszy opór dla nurtu, a szersze dno lepiej przylega do podłoża. Na wody stojące preferuję przekrój okrągły. Tu znów mam wrażenie że bardziej zwięzła bryła to mniejszy chlup o powierzchnię wody i szybsze dotarcie do dna. Czy na pewno słusznie? Nie wiem do końca. Tak sobie to tłumaczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...