Skocz do zawartości

Idealna zanęta na ryby karpiowate


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, ArekH napisał:

Już słyszałem taką opinię. Moj kolega z SiG kiedyś się ze mną podzielił że pstrągowy ładniej mu ściąga Leszcza w łowisko. Muszę spróbować przy następnym zakupię Ma chyba Silver w nazwie. 

Leszcz to taka świnka co zje wszystko i jeżeli jest go sporo w łowisku to jest problem chyba, że na niego się nastawiasz.
Ogólnie chodzi o to, że pellety pstrągowe mają więcej białka a więcej białka to większe przyrosty ryby więc ryba mniej traci energii na poszukiwanie pożywienia więc ryba woli zjeść raz a dobrze.
Tylko pstrąg to drapieżnik i potrzebuje też większej ilości tłuszczu a ten szkodzi rybom karpiowatym bo nie są w stanie zużyć takiej ilości tłuszczu więc tyją. Białko z "naddatku" jest zamieniane na energię więc dajemy im drogą wysoko białkową paszę a one nie potrzebują takiej ilości białka.

 

Tak powinien wyglądać karp bez brzucha:

Common-Carp-in-the-Central-Valley.jpg

 

A tak wygląda przekarmiony prosiak:

57-resized.jpg

 

 

Karp potrzebuje paszy do 40% białka i do 10% tłuszczu, karmi się od 2,5 kg do 5,5 kg paszy na 100 kg ryb dziennie.
Pstrąg potrzebuje białka do 60% i około 30% tłuszczu czyli od 0,5 kg do 1,5 kg paszy na 100 kg ryby dziennie.
Im ryba młodsza tym większej ilości białka i paszy potrzebuje oraz ilość paszy jest zależna od temperatury wody.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tench_fan napisał:

O takich leszczach mogę pomarzyć.

Ten rok mam bardzo słaby jeśli chodzi o ten gatunek.

Radek, ponoć na Jeżykach pod E-ską świetnie bierze. Tylko musisz być na mordobicie przygotowany, bo chłopaki strasznie na mięsko podjarani. :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grendziu napisał:

Dlaczego Steve Ringers ostatnio  na filmach chwali produkty przy łowieniu leszczy zanety roślinne? Czyżby wcześniej miał ograniczony dostęp i były droższe?

Moje doświadczenia z dzikiej rzeki są podobne. Nie raz oberwałem po skórze od kolegów, którzy że nie dość że używali zanęt najtańszych, to jeszcze rozkminiali je śrutą, lub, mielonym chlebem. I to nie są odosobnione przypadki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ArekH napisał:

Radek, ponoć na Jeżykach pod E-ską świetnie bierze. Tylko musisz być na mordobicie przygotowany, bo chłopaki strasznie na mięsko podjarani. :D

Będąc ścisłym to raczej Jeże niż Jeżyki :D

Jeżyki znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Nie chodzi o to co tam fruwa, czy tam chodzi ;)

Po prostu od Wieprzyc na zachód wzdłuż wału są najpierw Jeże, później zaś Jeżyki.

S-3 przechodzi nad Wartą na wysokości wsi Jeże. Stąd moje doprecyzowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...