Skocz do zawartości

Idealna zanęta na ryby karpiowate


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
3 godziny temu, NPC napisał:


Sucha kuku nie sprowadzi wam drobnej ryby a duże ryby nie będą miały z nią problemu. Jest używana jako pasza na stawach hodowlanych, może leżeć długo w wodzie gdyż nawet "zepsuta" jest atrakcyjna dla ryb.
Miękką kukurydzę zjedzą wszystkie ryby karpiowate, jest ona dodawana do praktycznie każdej zanęty i pelletu. Coś w tym jest :D

Zawsze gotuję ziarna wszelakie. Może być pół twarda ale gotuję. Raz sucha, najprawdopodobniej nie jest najlepiej strawna, dwa gdy ugotujesz to masz objętościowo więcej. Mnie nie przeszkadza, że drobnica wyjada. Ona także przyciąga większe ryby.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Raz sucha, najprawdopodobniej nie jest najlepiej strawna.

To mit o czym wiedzą doskonale hodowcy karpi. Jeśli już to całe nie parzone mogą zaszkodzić najmłodszym rocznikiem karpiom w obsadzie stawu.
Jednak parzenie ma kiljaxpozytywnych cech jak choćby to o czym wspomniałeś, ale najważniejszą jest uwalnianie aromatu.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elvis napisał:

To mit o czym wiedzą doskonale hodowcy karpi. Jeśli już to całe nie parzone mogą zaszkodzić najmłodszym rocznikiem karpiom w obsadzie stawu.
Jednak parzenie ma kiljaxpozytywnych cech jak choćby to o czym wspomniałeś, ale najważniejszą jest uwalnianie aromatu.

Mitem jest, że karpie nawet małe nie pogryzą kukurydzy. Mitem z tego co mi wiadomo nie jest, ze ugotowana kuku jest lepiej strawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 godziny temu, elvis napisał:


 


To mit o czym wiedzą doskonale hodowcy karpi. Jeśli już to całe nie parzone mogą zaszkodzić najmłodszym rocznikiem karpiom w obsadzie stawu.
Jednak parzenie ma kiljaxpozytywnych cech jak choćby to o czym wspomniałeś, ale najważniejszą jest uwalnianie aromatu.

A co jest bardziej strawne: chiński makaron na sucho czy zalany gorącą wodą? Mnie się wydawało, że hodowcy nie parzą w setkach kg dlatego, że jest to nierentowne i zbyt czasochłonne aby parzyć kuku  i inne pszenice. Oczywiście mogę się mylić, bo jak napisałem wcześnie "najprawdopodobniej":champagne-2010: Podobnie się ma z pelletami, wpuszcza je się na sucho, tylko wędkarz bawi się w kleistości i smużenie :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grendziu napisał:

A co jest bardziej strawne: chiński makaron na sucho czy zalany gorącą wodą? Mnie się wydawało, że hodowcy nie parzą w setkach kg dlatego, że jest to nierentowne i zbyt czasochłonne aby parzyć kuku  i inne pszenice. Oczywiście mogę się mylić, bo jak napisałem wcześnie "najprawdopodobniej":champagne-2010: Podobnie się ma z pelletami, wpuszcza je się na sucho, tylko wędkarz bawi się w kleistości i smużenie :P

Już widzę gotowanie "ileśtam" ton kukurydzy dziennie :P a później jeszcze przewieź to gorące ustrojstwo i syp. Kupa roboty.

Sucha kukurydza jest szybsza i łatwiejsza w karmieniu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mity nie mity, o co to przekomarzanie? Dla mnie sprawa jest prosta tytuł wątku - Idelana zanęta ............

Juz nie jednokrotnie padło stwierdzenie że, parzona gotowana kukurydza jest lepsza do użytku wędkarskiego a nizeli surowa twarda

Gdyz jest nośnikiem większej ilości aromatów, która jest rownież dobrym wabikiem drobnych ryb które są natomiast wabikiem ryb większych 

 

Jeśli ktoś chce hodować niech sypie surową

Dla nas wędkarzy pod ta postacią jest mało atrakcyjna zanętą. Zanęta  ma za zadanie zwabić ryby w łowisko w czasie w którym my na nim przebywamy, nie ma czasu na to aby sypać surową i czekać aż namoknie, skiśnie czy zgnije 

 

Ma działać tu i teraz, w czasie zasiadki a nie w czasie gdy z braku bran zawiniemy się do domu. Nad wode wędkarz sie wybiera łowić nie dokarmiać 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrProper napisał:

Mity nie mity, o co to przekomarzanie? Dla mnie sprawa jest prosta tytuł wątku - Idelana zanęta ............

Masz rację...... kto ma rację ten stawia :D

Polecieliśmy w dywagacje za daleko i dziękuję za przywołanie do porządku!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od tygodnia próbuję zrealizować ustalony koszyk na allegro i jakoś nie mogę kliknąć kupuj, bo mam wrażenie, że czegoś zapomnę kupić, a szkoda będzie darowej przesyłki ze względu na wartość zamówienia. Stanęło na zanętach z gołębiej kupy i zawodniczych Gut-Mix. A co sądzicie o tej serii Harrisona? Ktoś testował? Jak na zanętę zawodniczą (tak piszą), to cena baaardzo konkurencyjna.

https://allegro.pl/oferta/zaneta-harison-gold-line-1kg-ochotka-7539665391?fromVariant=7539652863

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...