Skocz do zawartości

Plecionka czy żyłka na spinning


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Sam już nie wiem co wybrać, czym lepszy stosujesz kręciołek, tym masz większe prawdopodobieństwo, że plecionka dłużej wytrzyma, nie popląta się, nie przetrze itd. itp. Rybkę i tam na spinna powinniśmy wyciągać na szybko, to nie zapawa z karpiszonami na feeder.

Miałem swego czasu nanofil i też d... nie urwało. Co byście polecili?
Szukam czegoś do trolinngu i wędki w przedziale 80g1-50g - wiadomo, waga super ciężka czyli metrowe szczupaki i sumy, oraz coś eksta na moje okonki - chcę rozwalić system, przypominam, że łowię dużo na przezroczystych wodach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
6 minut temu, mav3rick napisał:

Ja mam to i to, zależy od łowienia zmieniam szpulę ;)

Za leniwy jestem na 2 szpule, dozbroiłem dziś dwie pletki, teraz szukam czegoś co wyżej napisałem.
@RS poleca to coś na okonki....
http://www.pirania-sklep.pl/zylki-i-plecionki/plecionki/savage-gear/finezze-hd4-braid---grey---120m.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze z nią styczności, jeśli taka sama jakość jak przynęt to może być naprawdę dobra. Im grubsza tym tańsza na tej stronie, ale brak na magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
16 minut temu, mav3rick napisał:

Nie miałem jeszcze z nią styczności, jeśli taka sama jakość jak przynęt to może być naprawdę dobra. Im grubsza tym tańsza na tej stronie, ale brak na magazynie.

U mnie na SG nie bierooo, ale jak to @Elvis słusznie napisał, ja łowić nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Administrator

Testuję nadal żyłka kontra plecionka przy spinnie, doszedłem do jednego,  pletka musi być min 8 splotowa i droga, te tanie nie dają rady...

Na pletce jest lepsze pewniejsze zacięcie,  ale tutaj prochu nie wymyśliłem.  Sam jakoś mimo wszystko wolę żyłki, choć kto wie, może niedługo to się zmieni:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie łowisz z tą 8mio splotową plecionką. Jak czysta woda bez żadnych przeszkód itp to jak najbardziej,bo jak jest inaczej to szybko się niszczy. Dlatego ja bardzo szybko na 4 sploty wróciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
54 minuty temu, mav3rick napisał:

Zależy gdzie łowisz z tą 8mio splotową plecionką. Jak czysta woda bez żadnych przeszkód itp to jak najbardziej,bo jak jest inaczej to szybko się niszczy. Dlatego ja bardzo szybko na 4 sploty wróciłem.

A to ciekawe, bo ja myślałem o 12tu nawet:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Dnia 25.12.2018 o 00:20, Grendziu napisał:

 pletka musi być min 8 splotowa i droga, te tanie nie dają rady...

@Grendziu co ty tutaj wypisujesz :39icon:

Wcale nie musi być 8 splotowa ani droga.

Połowa moich kołowrotków ma nawinięte plecionki z Ali a  druga Spiderwire.

Nawet moje Ultegry ci4 5500 do feedera, które miałeś w ręku mają chinole na szpulach.

Nie rwą się, nie strzępią mocniej jak firmowe więc czego chcieć.

No i ten kilometr za 6 dych :39icon:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...