Skocz do zawartości

Plecionka czy żyłka na spinning


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dupa tam. Musi być super. Na sandacze mam 12 splotiwą, na zaczepach rwie się jak... W zasadzie już jej reszta została... 282zl za 150m?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z opisu widać, że naprawdę jest super:

- superdroga

- superkrótka

- superrwąca 

3X Super :39icon:

Gratuluję zakupu :beer1:

W tej cenie miałbyś 3 kilometry 8 splotowego chinola lub ze 4 szpule Spidera, którego używam i jeszcze by Ci coś na Pepsi zostało.

No ale jak się ma szmalu jak lodu to kto bogatemu zabroni :39icon: ???

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jadę na Chinolach i nie narzekam. Mam i Spidera na jednym kołowrotku już kilka lat, właśnie w tym roku przewinąłem na drugą stronę, tylko nie ma kiedy jakoś ze spinem polatać. Po nowym roku jeszcze poszukam sobie na Ali jakiejś cieniutkiej do feedera na spróbówkę, może się przekonam w końcu, bo straciłem kilka ładnych ryb przez to, że mi na żyłce w czepy wpływały i żyłka od razu strzela. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grendziu napisał:

Dupa tam. Musi być super. Na sandacze mam 12 splotiwą, na zaczepach rwie się jak... W zasadzie już jej reszta została... 282zl za 150m?

 

3 godziny temu, Hotpoint napisał:

No z opisu widać, że naprawdę jest super:

- superdroga

- superkrótka

- superrwąca 

3X Super :39icon:

Gratuluję zakupu :beer1:

W tej cenie miałbyś 3 kilometry 8 splotowego chinola lub ze 4 szpule Spidera, którego używam i jeszcze by Ci coś na Pepsi zostało.

No ale jak się ma szmalu jak lodu to kto bogatemu zabroni :39icon: ???

Panowie spokojnie pogodzę Was.

Większość plecionek i tak pochodzi z Chin, tak jakoś 95%.

Plecionki nawet okrągłe z czasem się spłaszczają i to wszystkie. Nie ma w tym wyjątku czy tania czy droga.

Sploty: im więcej 8x czy 16x tym... gorzej gdy łowimy w zaczepach czy na kamienistym dnie. Po prostu przeciera się jedną nitka i bardzo mocno osłabia to plecionkę. W morzu ma to super zastosowanie ale nie 'na lądzie'.

Cena to kolejny problem bo moim skromnym zdaniem lepiej jest kupić tańszą z Ali i ucinać końcowy odcinek po łowieniu i nie płakać. Cenowo jest to do przyjęcia i zawsze łowimy dobrym, nie wytartym odcinkiem plecionki.

Płowieją jak większość choć tutaj trzeba wspomnieć o  orginalnym PowerPro, która to mocno trzyma kolor.

Tylko na Ali czasem lecą w kulki i wysyłają różne grubości więc proszę kupować po lbs'ach lub PE.

 

Ok mówi to zwolennik tanich i wymiennych linek z Ali.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NPC

Mała uwaga co do Power Pro.

Mam od nowości małego Biomastera 1000, na którym jako pierwsza wylądowała PP.

Używany jest zawsze z jakimś lekkim kijem do 7-8 g. Linka wytrzymała rok.

Następnie nawinąłem wynalazek z Ali, oczywiście podobnej wytrzymałości jak PP - 4 kg, łowię nim już 2 sezony. Przez ten czas obciąłem początkowy odcinek może ze 2x po 2-3 m, bo się postrzępił trochę. Zerwałem ją tylko raz, gdy przy zarzucie jakimś cudem zamknął mi się kabłąk.

W tej chwili o PP już dawno zapomniałem.

:39icon:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 godzin temu, Hotpoint napisał:

@NPC

Mała uwaga co do Power Pro.

Mam od nowości małego Biomastera 1000, na którym jako pierwsza wylądowała PP.

Używany jest zawsze z jakimś lekkim kijem do 7-8 g. Linka wytrzymała rok.

Następnie nawinąłem wynalazek z Ali, oczywiście podobnej wytrzymałości jak PP - 4 kg, łowię nim już 2 sezony. Przez ten czas obciąłem początkowy odcinek może ze 2x po 2-3 m, bo się postrzępił trochę. Zerwałem ją tylko raz, gdy przy zarzucie jakimś cudem zamknął mi się kabłąk.

W tej chwili o PP już dawno zapomniałem.

:39icon:

Też miałem z 2 wersję i d... Nie urwało. Pytanie ile razy ona łowi w roku u Ciebie , czy tylko leży? 

Tak jak nie ma doskonałej żyłki, tak nie ma doskonałej pletki. 

Raz kupiłem 12 splotową z d... I widać różnicę i to bardzo. Była bardzo dobra pod sandacze, ale jakością przerosła użytkownika. O Spiderze nie będę się wypowiadać, bo to totalny dramat, od razu poszła do kosza, tak jak i pletki do feedera na wiosnę, dopiero Matrix delikatnie mnie przekonał, do siebie, ale muszę jeszcze poćwiczyć na niej aby wyrobić sobie zdanie. 

Wracając do spinn jeśli chodzi o cenę do jakości to na tą chwilę u mnie faworyt to Shimano Kairiki. Bardzo dobrze łowi mi się i okonie o szczupaki na nie. Na 0,06mm lekki zestaw niejednokrotnie wyławiałem przypadkowe pistolety do 70cm.

Jeśli mi przejdzie po dzisiejszym co do sandaczy, to Kairiki też pójdzie pod te karguleny albo 0,11 lub 0,13mm.

Dodam, że nie jestem super fachowcem od pletek, ciągle ich się uczę, wolę testować, testować, testować i rwać... 

IMG_20191109_224227.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grendziu napisał:

O Spiderze nie będę się wypowiadać, bo to totalny dramat

Średnio w sezonie 30-60 wypadów.

Może zanim wrzuciłeś trzeba było ją nawinać na szpulę :grin-min:

Nie wiem jaką miałeś, ale ja używam tej:

20191110_063908.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 godziny temu, Hotpoint napisał:

Średnio w sezonie 30-60 wypadów.

Może zanim wrzuciłeś trzeba było ją nawinać na szpulę :grin-min:

Nie wiem jaką miałeś, ale ja używam tej:

20191110_063908.jpg

Nie znam tego modelu. Ten co miałem był ciemno zielony, po jednym łowieniu wymieniłem. Pytałem ile raz Power Pro, nie Spider?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...