Skocz do zawartości

Czesław Czech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Szczerze to będę debiutował z bentonitem, zawsze opierałem się na tradycji, typu płatki mielone, sklejony gotowany pęczak, zanęty i gliny. Sam jestem ciekaw reakcji.

@Czesław Czech może to głupie pytanie ale nie na wszystkim się znam, czy dawałeś kiedyś może sam klej do zanęty, jak to wyglądało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grendziu napisał:

Szczerze to będę debiutował z bentonitem, zawsze opierałem się na tradycji, typu płatki mielone, sklejony gotowany pęczak, zanęty i gliny. Sam jestem ciekaw reakcji.

@Czesław Czech może to głupie pytanie ale nie na wszystkim się znam, czy dawałeś kiedyś może sam klej do zanęty, jak to wyglądało? 

Bardzo dobre pytanie, śmiało możesz dodać ten klej, pamiętaj tylko jedno dodajesz coś suchego do mieszanki co powoduje ci delikatne jej wyszumienie. Ja proponuje ci podawać go małymi porcjami, wymieszać dokładnie i jeśli potrzeba dowilżać. Kolego jestem na forum lub mamy telefony wiec pomogę :) Ostrożne z tym klejem bo jest to mocny klej i jak się zakleisz to będziesz miał kłopot z praca kul 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, KaZuYa napisał:

z tym fluo to raccja u nas w nurcie to 50 g , moze malo byc na spokojnej mam 30, 40g .

u mnie to samo jest często ale proponuje ci 20 g i przepon 40 cm i tylko ten przepon prze gruntowany zestaw. a jak nęcisz na takim uciągu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Czesław Czech napisał:

u mnie to samo jest często ale proponuje ci 20 g i przepon 40 cm i tylko ten przepon prze gruntowany zestaw. a jak nęcisz na takim uciągu ?

 

necenie w nurcie to wyzsza szkola jazdy szczerze dlatego omijam occ czasem cos mi odbije jak nie bieroo i niska odra wtedy nece kuku,groch,konopie ale bez wielkich wynikow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, KaZuYa napisał:

necenie w nurcie to wyzsza szkola jazdy szczerze dlatego omijam occ czasem cos mi odbije jak nie bieroo i niska odra wtedy nece kuku,groch,konopie ale bez wielkich wynikow...

Nie jestem bardzo wyspecjalizowany w tym, sam się uczę. 

Zdjęcie0078.jpg

Takie duże kuleczki są dla na początek. ważna jest konsystencja na takich uciągach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2016 o 18:56, KaZuYa napisał:

proporcje glina , zaneta bentonit?

Wszystko zależy od uciągu ale zakładam że masz podobnie jak ja, wiec ja daje 3 kg zanęty, 3 opakowania gliny wiążącej, 2 kg żwiru oraz 1 kg kleju.

Potem reguluję spoistość wodą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...