Skocz do zawartości

Czesław Czech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Grendziu napisał:

No to pytanie z innej beczki, jaki ma skład chemiczny ten klej i jaki on może mieć wpływ na wodę?

Jest to klej naturalny, dokładnie skała bardzo drobno mielona.  

Bentonit – osadowa skała ilasta, składająca się głównie z montmorylonitu. Przybiera barwę białą, żółtą lub inną. Wykazuje silne właściwości absorpcyjne. Powstaje w wyniku przeobrażenia szkliwa występującego w popiołach i tufach wulkanicznych.

Bentonit jest wykorzystywany w rolnictwie, przemyśle winiarskim, przemyśle hutniczym, robi się z niego żwirek dla kotów.

 

Skład chemiczny:  Al2O3-SiO2-nH2O

Proszę pamiętać ze to minerał. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
34 minuty temu, Czesław Czech napisał:

Jest to klej naturalny, dokładnie skała bardzo drobno mielona.  

Bentonit – osadowa skała ilasta, składająca się głównie z montmorylonitu. Przybiera barwę białą, żółtą lub inną. Wykazuje silne właściwości absorpcyjne. Powstaje w wyniku przeobrażenia szkliwa występującego w popiołach i tufach wulkanicznych.

Bentonit jest wykorzystywany w rolnictwie, przemyśle winiarskim, przemyśle hutniczym, robi się z niego żwirek dla kotów.

 

Skład chemiczny:  Al2O3-SiO2-nH2O

Proszę pamiętać ze to minerał. 

@Kotwic no i masz podstawę do badania naukowego, @Czesław Czech dziękuje :icon_arrow1:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz racje, ale to co ja posiadam to jest minerał, nic szkodliwego. Teraz pracuje nad gliną rzeczną, jestem w fazie opracowywania jej. 

Będzie miała właściwości gliny wiążącej tylko dużo większą wagę własną  co jest atutem w większych uciągach lub bardzo głębokich łowiskach 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
13 godzin temu, Kotwic napisał:

Można pomyśleć o takich zabawach, ale najpierw trzeba sponsora znaleźć do opłacenia analiz. :D

A nie szukałeś jeszcze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiadomo coś już o glinie rzecznej ? Mam nadzieję że będzie to gotowiec na moją Odrę w Krośnie Odrz. bez dodawania klejów i betonitów, tylko zanęta glina i w odrzański nurt prosto z główki ;)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...