Skocz do zawartości

Echosonda Deeper


RS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elektronika w wędkarskie z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Już teraz u bardzo wielu wędkarzy można spotkać różnego rodzaju echosondy, plotery czy GPS'y. Wszystkie te urządzenia mają za zadanie w jak największym stopniu pomóc wędkarzowi na wodzie. Od pewnego czasu na rynku pojawiają się też echosondy bezprzewodowe. Ich zasada działania jest bardzo prosta - wystarczy wrzucić czujnik do wody i obserwować wyświetlany obraz na brzegu. Urządzenia te mają jedną wspólną zaletę - są o wiele tańsze niż tradycyjne echosondy. Nie da się ukryć, że wśród wędkarzy najpopularniejszą bezprzewodową echosondą jest Deeper. Najnowsza wersja tego urządzenia - Deeper Pro +, poza standardowymi możliwościami takimi jak w wersjach poprzednich, umożliwia tworzenie map batymetrycznych.

Czy ktoś z Was miał już styczność z tym urządzeniem? Jakie są Wasze oczekiwania wobec takiego urządzenia? 

 

 

deper.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

2 lata temu przymierzałem się do niej jakoś jako uzupełnienie do feedera, ale wtedy odstraszyła mnie cena...

Wrzuć jakieś zdjęcia "zeskanowanego" dna jeśli możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może, tylko to jest bezprzewodowa echosonda :P  W sumie materiału z nad wody mam sporo, muszę to poprzeglądać i jakoś zabrać się za obrabianie tego.

 

2c3ef160fdc33701gen.png

a263a2eb73ed7ff0gen.jpg

12265d0ade5a7e4egen.jpg

3004f1a666c48aa5gen.jpg

 

 

Jak widzicie można też włączyć układ kolorów taki jak ma np. Lowrance, do tego np. uchwyt z tabletem 5-7 cali i już wygląda to na prawdę fajnie. Póki co nie widzę minusów :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg urządzenia według producenta to 100m. Czy tyle jest? Jeszcze nie sprawdziłem, ale na odległość rzutu z wędki zasięgu nie zgubi na pewno. Antena wbudowana jest na stałe. GPS działa dobrze z tolerancją do kilku metrów, natomiast przy mapowaniu trochę wyjeżdza za obrys jeziora na mapie, może to być też spowodowane tym, że Deeper przewiduje głębokość jaka będzie dalej. A mapy nie wiem skąd bierze :) Pierwszą część artykułu mam już prawie na ukończeniu - góra za dwa dni będzie gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią stworzyłem pierwszy materiał na temat najnowszej echosondy od Deepera. Znajdziecie tam przede wszystkim dane techniczne, przeczytacie jakie możliwości oferuje Deeper, jakie można dobrać akcesoria itp. Jest to część głównie teoretyczne, gdzie chciałem przestawić i wyjaśnić tryby ustawień i pokazać jak to wygląda na danym przykładzie. Oczywiście pojawiać się będzie więcej materiałów - przede wszystkim takich, które opisują korzystanie z Deepra z łodzi, z brzegu jak i z lodu :) Serdecznie zapraszam - link znajduje się poniżej :) 

 

http://rubiksfishing.pl/echosonda-deeper-pro-wprowadzenie/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...