Skocz do zawartości

Prawidłowe wodowanie łodzi


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
46 minut temu, Linek727 napisał:

Mnie już ludzie nie zaskakują tym, że po raz kolejny wymyślą koło. Ale jestem pełen podziwu, jak potrafią to sprzedać. Ten system musi pierd...ć.

Wolę kupić konserwy.

Starzeję się, a wraz ze mną ręką po 7 operacjach, która jest coraz słabsza, zanik mięśni rotacji etc. Chce jeszcze chwilę wykorzystać życia, dopóki wszystko jeszcze w miarę mogę, stąd decyzja na zakup płozorolek.  Slipowania w Polsce to dramat, dla mnie ten wynalazek to majstersztyk, oby służył na lata???

Idę przez życie ciut inaczej niż inni, inni gonią, odkładają, inwestują, czasami nie mając czasu na pasję. Ja żyję pasją, bo wiem, że czasami mając 50 plus już nie będę mógł, to jest mój świadomy wybór ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Administrator
2 godziny temu, tobiasz napisał:

Darek a nie myślałeś o wyciagarce elektrycznej?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Jestem umówiony na płozorolki u Stawarskiego, ale raz to są dość duże koszty dzisiaj dla mnie, dwa nie po drodze mi Karpacz. Przyjdzie czas, będzie rozwiązanie i myślę, że to jedyna dobra opcja. Sama wyciągarka wciągnie tylko łódkę, ale z przyczepki jak nie ma slipu lub są niskie stany wody to jej nie zdejmiesz nawet we dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grendziu napisał:

Jestem umówiony na płozorolki u Stawarskiego, ale raz to są dość duże koszty dzisiaj dla mnie, dwa nie po drodze mi Karpacz. Przyjdzie czas, będzie rozwiązanie i myślę, że to jedyna dobra opcja. Sama wyciągarka wciągnie tylko łódkę, ale z przyczepki jak nie ma slipu lub są niskie stany wody to jej nie zdejmiesz nawet we dwóch.

Jak wagowo Twoja tangrii wygląda? I jak przyczepa, chyba też suski co kojarzę, płozy?
Moja to też ciężka klempa z 500/550kg z towarem będzie spokojnie i na dziko woduje luźno, wystarczy że pierwsza kilowa rolka jest nad wodą. Trzeba trochę siły włożyć do kręcenia korbką, dlatego planuje podmienić na elektryczną wciągarkę z pilotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
22 minuty temu, tobiasz napisał:

Jak wagowo Twoja tangrii wygląda? I jak przyczepa, chyba też suski co kojarzę, płozy?
Moja to też ciężka klempa z 500/550kg z towarem będzie spokojnie i na dziko woduje luźno, wystarczy że pierwsza kilowa rolka jest nad wodą. Trzeba trochę siły włożyć do kręcenia korbką, dlatego planuje podmienić na elektryczną wciągarkę z pilotem

650kg jak nic, rolki są wyregulowane, ale np. Bytyń, Mąkowary, Margonin, nie ma opcji aby zeszła. Żałuję, że nie wziąłem mniejszej łódki 400, wtedy silnik byłby mniejszy i waga całkowita lżejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z silnikiem poleciałeś grubo, rolki widzę masz tak samo jak ja. Podczas wciągania powinna Ci jechać, i podczas transportu być tylko na kilu, a te boczne by się po prostu na bok nie przewróciła. Problem masz z trafieniem czy po prostu ciężko się "kręci" i sucza stoi przez swoją wagę i słabego zawodnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Problem jest jak ją ruszyć ,  trzy osoby potrzeba aby pchnąć. W Nienawiszczu jak jest pod kątem slip to ogarniam sam, wjeżdżam na maksa przyczepką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz co dźwigać, eleltryczna wyciągarka by ci opanowała temat spokojnie. Jak całą przyczepę topisz sprawdź sobie jak tam wyglądają pióra i piasty. Na płozo/rolki tez chcąc nie chcąc siła będzie potrzebna. Mi wystarczy ze pierwsza kilowa jest nad wodą, jak całą wjezdzalem to porażka z trafieniem

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tobi jeszcze raz, zsuniecię z łodzi to problem, wciągnięcie ciężko ale da się jakoś radę, wystarczą wodery, najgorsze jest jej ściągniecie na wodę gdy rolki są lekko zatopione lub prawie wcale, wtedy cały ciężar jest na przyczepce i potrzeba silnych chłopów aby łodkę wypchnąc na wodę. Płozorolki bez problemu je ogarną, jak i przy wciąganiu pomogą.
 

Drugi film pokazuję idealny slip, niestety za mało ich jest w Polsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie buty nie zajarzyłem. Jak glebiej zjezdzasz to silnikiem możesz sobie pomóc o ile siega do wody, lub zjechac i ruszyc na pelnej to zjedzie sama

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...