Skocz do zawartości

Wędki spinningowe i castingowe z pracowni


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dylemat jest dość duży, kij seryjny możemy dotknąć, pomacać, pobawić się nim na sucho i dobrać odpowiednio pod siebie, prędzej czy później i tak będziemy pewnie szukać coś lepszego w "danej kategorii". Cena też mówi sama za siebie w niektórych przypadkach. Większość firm na rynku ma też wędki tak jakby z niższej półki, wykonane z tańszych komponentów, jak i wędki seryjne z aktualnego topu, które nieraz kosztują w granicach tysiąca zł i więcej.

A z wędką z pracownii jest już mały problem, bo jak nawet ułożymy sobie od podstaw naszą wymarzoną wędkę: korek, blank, przelotki, do tego omotkę, dobierzemy krzywą ugięcia, zakres mocy to i tak nie jesteśmy wstanie przewidzieć jak dany kijek po zbudowaniu zachowa się nad wodą. Warto na pewno udać się do jakiejś pracowni i wcześniej pomacać podobne modele, osoby pracujące tam z pewnością podpowiedzą nam i dobiorą nam wszystkie komponenty wg potrzeb. Ale jaką pewność poza dużą wydaną kasą będziemy mieli, że ta dana wędka będzie tą najlepszą właśnie?

Alternatywą może być kij używany, który można kupić na giełdzie, licytacji czy forach,ale wydatek też może być spory...

Macie jakąś wymarzoną wędkę, której za nic na świecie już byście nie ulepszali?

 

IMG_8722.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 Witam wszystkich .Nie interesują mnie kije z pracowni wyleczyłem się z tego miałem XLS na tytanach do 25 gr 3.05cm i MHX nie wiem czym tu się zachwycać chyba tylko wykonaniem .Sprzedałem Dragona HM69 Trill żeby kupić sobie tego XLS i jakie było moje zdziwienie nad wodą odnośnie czułości tych wędek Trill bije na głowę XLSA z czułością a praca wędek pod rybą jest taka sama ,Mialem MHX pod sandacze i sprzedałem kupiłem Dragona Fishmeykera 2.60 do 21gr i powiem tak czułość tej wklejki jest niesamowita każde puknięcie o dno i pstryknięcie czuć w nadgarstku tak że koledzy  nie przekonacie mnie już do kija z pracowni powiem wam tylko jedno że za XLSA zaplacilem 2 tyś zł a Trill mnie kosztował 500zł używany ale stan sklepowy a wykonanie tych wędek jest też perfekcyjne nie mówiąc już o czułości pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormoran pro carp akx 3,60 3lb Najlepsza wędka jaką miałem używałem jej wiele razy do różnych metod połowu i jest naprawdę super :D Szukałem dłuższej i mocniejszej wędki do dalszych rzutów i już wiem , że będę szukał z tej samej serii :D

Blanka nigdy nie posiadałem więc nie mogę się wypowiedzieć lecz sądzę , że to dobry pomysł można dobrać sobie wszystkie poszczególne elementy do swojej wymarzonej wędki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Powiem tak Batson który jest na zdjęciu to jedyny i używka, który kupiłem . Używka w takim wydaniu, że był niemal nietknięty.
Jestem nim zachwycony, ale czy kupię jeszcze kiedyś jakiś kij, za którego dam xxxx zł  - nie wiem, za dużo jest nowości na rynku, za które można zapłacić 30/50% wartości i można się nimi mocno nacieszyć :)

No chyba, że zeświruję do końca i będę specjalizował się tylko w spinnie to wtedy może jeszcze coś dozbroję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są naprawdę kijki seryjne które można postawić równorzędnie z kijami z pracowni ,ją się już wyleczyłem z kijów z pracowni nie za taką cenę mówię tu na przykładzie np. Mojego XLSA  gdyby on kosztował np. 800 zł to możnaby było się zastanowić ale nie za cenę 2 tyś zł ,niestety pracownia musi zarobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Każdy musi zarobić, taka branża :)

W nowym sezonie po głowie chodzi mi coś z Fenwick-a, ale zastanawiam się czy jest sens kupować kolejny kijek, który nie do końca będzie wykorzystany. Bardzo często bawię się feederem, nie zawsze spinninguje, więc dylemat jest spory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • Administrator

Otwieram wątek pod mam nadzieję ciekawą dyskusję. Na razie sam w tym wszystkim błądze, poza gramaturą i przeznaczeniem nie wiem co chcę.

Na razie mam dwa kije z "ręcznej robótki" od @tobiasz i zamówioną trzecią, ale coś już czuję, że ma mnie dość, bo za dużo wymyślam, za co z góry przepraszam. Mam nadzieję, że finał będzie super :) i że jeszcze coś zbudujemy razem.

Nie ukrywam, też, że będę szukał może okazji na olxach czy innych jerbaitach, bo generalnie jak mi "nuffka funkiel" nie przypasi to jestem bardziej w plecy, niż używka.
Tutaj chociażby przykład, że gdybym wiedział, że jest na sprzedaż to bym zaryzykował:
http://jerkbait.pl/topic/151216-kraag-xf-nano/
i tutaj gdyby taki kraag nie przypasował, to myślę, że za 600zł jakbym go oddał to nie będzie boleć jak za nówki.
Generalnie często testujemy kij na sucho, o jaki fajny, słaby etc - pierwsze wrażenie. Ale tak naprawdę po 1 całym dniu lub kilku wypadach, można stwierdzić, czy jest to coś czego się szuka...

Sam się zastanawiałem wielokrotnie czy warto w dzisiejszych czasach iść w tym kierunku, bo przecież sprzętu seryjnego jest tyle, że naprawdę można w coś dobrego trafić, ale jednak pójdę w budowę.


Gdyby ktoś coś w między czasie widział ciekawego, też proszę o wstawianie linków, nie przeszkadza mi to, że jest to z innych for, czy też portali ogłoszeniowych.

Zbieram zestaw na łódkę do 10 sztuk castów i spinnów - 3 na tą chwilę mam, reszta do wymiany, 4ty się buduję :)
Ryby które chcę łowić nimi to: sandacz, szczupak i okoń.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na NIE ?

Przy takiej masie dostępnego sprzętu można wybierać na maxa bez potrzeby cudowania "w pracowni".

Jest wielu uznanych producentów jak Jaxon czy Mikado :grin-min: dobra czytaj StC, itp., którzy na robieniu kijów zjedli zęby.

Oferują wiele serii o różnej długości, mocy i ugięciu. Zbudowanych na dobrym firmowym osprzęcie, że spokojnie zaspokoją gusta każdego łowcy... znaczy prawie każego, tylko nie twoje @Grendziu,bo jak wspomniałeś sam nie wiesz czego chcesz ?

Zejdź na ziemię i nie cuduj.

Chcesz mieć na wędce napis Dla Ryb to sobie cyrklem wydrap ?

Taniej wyjdzie ?

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na Wędki spinningowe i castingowe z pracowni

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...