Skocz do zawartości

Hejt wędkarski


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Grendziu napisał:

Na początku istnienia tego portalu chciałem iść ponad podziałami, zaprosić wszystkich do ogólnej dyskusji na temat przyszłości naszych wód. Miał to być portal zgody i pojednania poparte działaniem. ... Dziś wiem, że się nie da, wiem, że wielu krzyczy, a mało ludzi chcę zmian, a tym bardziej pomóc w tych zmianach.

Da się, nie wolno wątpić w swój cel i wytyczoną drogę. Czasem jest to wyboisty trakt o nieznanej długości, ale gdzieś jest jego koniec, cel, przystań.

Nie jesteś wszak sam, tworzymy grupę która coś chce zrobić i osiągnąć.

A skoro chcemy, to i udać się musi. :beer1:

 

Mamy cel i chcemy zrobić coś więcej, niźli krzyczeć jak wielu w sieci: zróbcie coś, rybacy są winni, PZW to beton, ichtiolodzy nie rozumieją wędkarzy. :oWielu wrzeszczy w ten sposób zapominając, że jest uczestnikiem tych igrzysk, uczestnikiem który najczęściej żąda zamiast działać. A to powoduje, że szuka się ciągle winnego i poszerza tłum niezadowolonych. Zamiast działać, zamiast wspierać, zamiast pomagać, zamiast spojrzeć dookoła.

Uważam, że lepiej spokojnie i rzeczowo dyskutować, wytrwale edukować, małymi krokami wpływać na swoje otoczenie i środowisko.

Mam nadzieję, że tutaj uda się stworzyć płaszczyznę do współpracy i realizacji wielu pomysłów związanych z nasz wędkarską pasją.:lapeche:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takim ludziom jak Wy zmieniłem podejście do wędkarstwa od strony technicznej i etycznej. Czynne wędkarstwo w sumie uprawiam od niedawna,wcześniej były to sporadyczne wypady głównie będąc na urlopie w rodzinnych stronach nad Odrą. Ryby rzadko wracały do wody.Teraz jest inaczej. Kiedyś nie było takich środków masowego przekazu jak dziś, głównie mam na myśli internet,portale społecznościowe,fora itp. szybki przepływ informacji. A co za tym idzie także osoby które chcą się dowartościować hejtem,bo sami nie mają nic do dania od siebie wartościowego. Jeśli pomogłeś lub wpłynąłeś pozytywnie na choćby jedną osobę to już się wysiłek opłacił.Stworzyliście coś na co niewielu miało by chęć i odwagę,pomimo że jest tu niewielka garstka pasjonatów to i tak robicie dobrą robotę. zobaczycie że za 50 lat będą o tym pisać książki do historii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No i stało się. U Nas na fanpage poprosiłem aby Daniel wstawił wczoraj złowionego karpia i co, był na trawie, bez maty, jakość zdjęcia też może taka sobie, w końcu robił sam fotkę bardzo szybko, bez pozowania, bez statywu, bez super ujęcia w 50 ciu pozach. Wydaje mi się i jestem pewien, że tak doświadczony wędkarz jak Elvis nic tej rybce nie zrobił. A ryba szybko została wpuszczona do wody. Brawo Ty. Nie dajemy się hejterom, tylko czerpiemy z tego korzyści :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Olać to. Szkoda, że nie mogę jako osoba prywatna wejść w dyskusję, a tylko jako admin dlaryb.pl choć z drugiej strony to dobrze.
Myślę, a nawet jestem pewien, że mokra trawa jest bezpieczniejsza dla ryb niż brudna nieodkażona mata. A swoją drogą ciekawe ilu tych wytrawnych łowców odkaża swoje maty? Czy zdają sobie sprawę z zagrożeń dla ryb jakie sami powodują.

dodano 21 minut temu

Nie wytrzymałem. Dałem się sprowokować.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie które dyskusje, na temat robienia zdjęć ryb to dla mnie są jałowe. ryby powinny jak najkrócej być na brzegu bez wody. Mata czy trawa, hmm tutaj bym był za mata, jeśli takiej nie maty to kłaść rybę na siatce lub worku foliowym nigdy piasek lub trawa. foto i do wody jeśli nie mamy zamiaru zabrać tej ryby  // takie jest moje zdanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, jeszcze kilka dni. Ale że to jedyny weekend w tym miesiącu wolny, to dzieciaki najechały dziś staruszka. :icon_arrow1:

Ja wiem, że uroda radiowa. Ale było super. I jest nadal. Siedzimy sobie. :icon_arrow1:

IMG_20160910_205756[1].jpg

IMG_20160910_181626[1].jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Co prawda, jeszcze kilka dni. Ale że to jedyny weekend w tym miesiącu wolny, to dzieciaki najechały dziś staruszka. :icon_arrow1:

Ja wiem, że uroda radiowa. Ale było super. I jest nadal. Siedzimy sobie. :icon_arrow1:

IMG_20160910_205756[1].jpg

IMG_20160910_181626[1].jpg


No Tatko miło będzie Cię gościć nad wodą tuż po....
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...