Skocz do zawartości

EKO PATROL - plany fundacji "dla Ryb" i pomysły na walkę z kłusownictwem i ochroną środowiska


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak z nimi walczyć?  Przede wszystkim nie powinno się tego traktować jako małą szkodliwość społeczną, tylko dawać kary z "grubej rury". Ukarany osobnik następnym razem zastanowi się, czy mu się opłaca taki proceder. Tak myślę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najgorsze jest to że tak bardzo ciężko kogoś zlapac na gorącym uczynku, a nawet jeśli goscia złapiesz to kłopot mu udowodnić :-) coś medzie się zrobi i kłopotu narobic sobie można :-( magia polskiego prawa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest sam wyrok.

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/22/wiadomosci/164667/pliki/skmbt_c20318022309100.pdf

Kłusol oprócz kłusowania był jeszcze pijany i agresywny, więc dostał ponad rok w zawiasach, zabrane prawko na 3 lata, w sumie prawie 10 tysi grzywny i inne.

Za samo kłusowanie wyszło 4 miesiące więzienia w zawiasach i dwudziestokrotność wartości skłusowanych ryb (4090 PLN). Mało, niemało. Wydaje mi się, że na tyle dużo, że część lokalnych kłusowników da sobie spokój.

Żeby było śmieszniej Arku, to chłopaki grasowali w Twoim rejonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dominik napisał:

Za samo kłusowanie wyszło 4 miesiące więzienia w zawiasach i dwudziestokrotność wartości skłusowanych ryb (4090 PLN). Mało, niemało. Wydaje mi się, że na tyle dużo, że część lokalnych kłusowników da sobie spokój.

Generalnie nie jest to mało i jeśli takie kary będą stosowane, to wiele osób zastanowi się zanim zacznie kłusować; tak myślę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy sie trochę zmieniają. Kiedyś może ktoś by to olał, bo zawiasy, to nie odsiadka, a grzywny nie zapłacę i co mi zrobicie? Świadomość coraz większa, że jak mam komornika na głowie, to nikt mi nie da nawet tostera na raty.

Zabrane prawko było wszakże za alkohol, ale gdyby tak zaczęli zabierać i za kłusowanie, to może by pojawił się casus alimenciarzy, którzy jak tylko zaczęli tracić prawa jazdy, to masowo zaczęli spłacać zaległości :) Oglądałem kawałek wypowiedzi prezesa PZW na Youtube, który mówił, że trudno z kłusolami walczyć, bo sądy nie chcą zasądzać więzienia, bo te są przepełnione i drogie. To prawda. Myślę jednak, że oni od wyroku bardziej boją się komornika i dam sobie rękę uciąć, że te 4090 (w sumie około 10000)  PLN ubodło go najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być jak w dawnych czasach kradzież karana obcięcie dłoni a kłusownictwo jak by nie było to kradzież Strażnicy z maczetami wykonywali by wyrok na miejscu 

Edytowane przez suwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów jestem zdania że powinny być mandaty srogie. Pracowałem w Niemczech i gość odemnei z pracy łapał sobie nad rzeczka ryby do jedzenia az pieknego dnia polizei:-) niewymiarowe ryby i brak zezwolenia i dostał o ile pamiętam dobrze 5000 euro. Zapłacił i więcej z wędka go nie widzielismy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...