Skocz do zawartości

Zalew Zegrzyński - czy warto inwestować w wędkarstwo


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jezioro Zegrzyńskie[1][2] (pot. Zalew Zegrzyński[3], Zbiornik Zegrzyński[potrzebny przypis], Zbiornik Dębe[4]) – zbiornik retencyjny na Narwi, utworzony w 1963, położony w Kotlinie Warszawskiej, w powiecie legionowskim.

Jezioro wykorzystywane jest jako akwen żeglugowy, energetyczny, rolniczy, rekreacyjny oraz do celów ochrony przeciwpowodziowej. Pełni również funkcję zbiornika wody pitnej. - źródło WIKIPEDIA

No to mini zabawa, operat wg nowych wytycznych pod wędkarzy przyjmuję 80zł/ha (tak aby było fajnie dla wszystkich) 242 tyś  narybku co roku do wpuszczenia ( i dużo i mało, zależy co wpuścimy) - do tego dodajmy stałą kontrolę, zarządzanie wodą  i inne koszty co daje 350tyś (wersja optymistyczna kosztów stałych).

1000 zezwoleń po 350zł za sezon = 0zł bilnasuję się nam jakoś. Warto w taki biznes wchodzić, czy zaraz usłyszymy, że taka kwota za zezwolenie, za wodę to zdzierstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zabawa i rozmowy na konkretny temat, to poszła mi stąd bestyjo (wytnij powyższy wpis i załóżmy nowy wątek) a pobawimy się w strategię i planowanie.

Tutaj, miał być hejt lub jego zwalczanie. :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 minut temu, Kotwic napisał:

Skoro zabawa i rozmowy na konkretny temat, to poszła mi stąd bestyjo (wytnij powyższy wpis i załóżmy nowy wątek) a pobawimy się w strategię i planowanie.

Tutaj, miał być hejt lub jego zwalczanie. :P

Mówisz i masz Profesorze.

Zapraszam też @Wędkarstwo u Zbyszka, bo to jego woda i wszystkich zainteresowanych do zabawy.

Senesi @Kotwic teraz mnie sprostuje i czekamy na dalsze wytyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko ruszyć beton w zarządzie to gwarantuję że Zalew Zegrzyński byłby znów jedną z najłowniejszych miejscówek na Mazowszu. Jest jak najbardziej możliwe pogodzenie sportów wodnych i rekreacji z wędkarstwem. Zarybianie to nie wszystko, trzeba wyznaczyć strefy wolne od motorówek, tam gdzie ryba się np. wyciera. Przez okres kilku lat całkowity no kill, następnie wprowadzenie górnych wymiarów ochronnych i ograniczeń w ilości zabieranych ryb. No i oczywiście ZERO siatek w Zegrzu czy dopływach. W liczby się nie bawię bom słaby z matmy ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • Administrator

Najbliższy zaplanowany wypad na ryby to październik Zalew Zegrzyński ? kto wie, jak zatęsknię za wędkarstwem to może coś wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, Semi napisał:

Przyjadę pokibicować, daleko nie mam.:grin-min:

Będę potrzebował dużo informacji przed, chciałem we wrześniu, jakoś pod koniec przyjechać na trening, ale raczej nie dam rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grendziu napisał:

Będę potrzebował dużo informacji przed, chciałem we wrześniu, jakoś pod koniec przyjechać na trening, ale raczej nie dam rady?

Darek, ja Ci nie pomogę z informacjami, nie łowię na Zegrzu, bo nie lubię tego zbiornika. Ostatnio chyba z 10 lat temu tam łowiłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...