Skocz do zawartości

Żyłka do bata


Karlla35
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :-)

Dzięki za propozycję omówienia doboru spławików. A więc do tej pory używałam spławików w zestawach, bo mam problem z dokładnym wyważeniem spławików. Dołączyłam zdjęcie z spławikiem którego używam. Na jeziorze, ale płytkim i mulistym dobrze się sprawdził, bo złowiłam dwa duże karasie i jednego karpia, na którym połamałam bata. 

 

 

 

20161012_121459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś opisywałem prosta tubę z rury pcv do wyważania, a co do spławików ja na bata używam: 

0001999.jpg

Antena plastikowa cienka a dolnik metalowy co ułatwia stalinizacje jest to model  przez mnie używany na wody stojące i kanały, dobrze się sprawdza w delikatnym uciągu .

Splawik_wyczynowy_Lorpio_Super_Whip_1_1_

Typ ołówek, super sprawa na wodę stojąca ale tylko jak nie mamy żadnego ruchu wody  polecam również  do łapania z opadu.

splawik-lorpio-red-star-30-5-gr.jpg

Spławik na rzeki, uciągi, metalowy kil stabilizuje, kształt bombki dobrze sobie radzi z prądami, gruba antena nie tonie w pod wpływem prądów ( nie pokazuje fałszywych brań ) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo fajnie mi to zagadnienie objaśniłeś. Ile niuansów decyduje o tym żeby złowić rybę. Jeszcze dużo przede mną. Dzięki za porady które pomogą mi w budowaniu zestawów.  Jeszcze muszę opanować prawidłowe wyważanie i będzie o.k.. No i oczywiście gruntowanie :-) Ale mam nadzieję, że wprawię sie w to wszystko. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staraj się używać ołów kalibrowany i centrycznie nacięty  z miękkiego ołowiu , a spławik wyważaj do 2/3 antenki pod woda 

Edytowane przez Czesław Czech
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2016 o 19:27, Karlla35 napisał:

Postaram się kupić taki ołów i wywazyć do 2/3. Dzięki i miłego weekendu Ci zyczę ?

Taka paleta ołowiu ci powinna starczyć na długo. Zdjęcie przykładowe 

o1420oacutew3-13_zps231d2b1e.jpg

Godne uwagi są ołowie:

Match Pro, Milo, Maver, trabucco (niepowlekane) 

Jak np uważasz że nie potrzebujesz takiej palety to możesz śmiało sobie kupić uzupełniacze.

srut-kalibrowany-uzupelniacz%5B1%5D.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...