Skocz do zawartości

Łowisko Rybieniec


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Łowisko Rybieniec ma powierzchnie około 19ha, położone w Wielkopolsce, powiecie gnieźnińskim, gmnie Kiszkowo, niedaleko wsi Rybno Wielkie, zagospodarowane od wielu lat przez Pana Marka Hallasa. Woda ma kształt nieregularny,  Jak sam o sobie mówi jest "Karpiarzem", ale także z wykształcenia Ichtiologiem.

W wodzie występuję bardzo duża populacja przede wszystkim karpia, szczupaka i sandacza, oraz mniejsze ilości pozostałych ryb w tym amura.

W tym roku łowisko było niemal zamknięte przez cały sezon dla wędkujących, przez cały okres udostępniono tylko jedno miejsce dla wędkujących, woda musiała odpocząć od presji wędkarskiej. Czy słusznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Grendziu

    14

  • MjMaciek

    5

  • Kotwic

    3

  • Ostap

    2

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Użytkownik łowiska całkiem sprawnie reklamuje się w Internecie, co pewnie przysporzyło mu klientów.

Pomimo naturalnego charakteru zbiornika (jezioro), rybostan został prawdopodobnie ukierunkowany pod kątem wędkarzy karpiowych lub innych pogromców dużych ryb. Czy to jest efekt wizji użytkownika, czy też oczekiwań wędkarskich - nie wiem, nie ocenię.

Trochę jednak zdziwiony jestem informacją, że łowisko w założeniu wędkarskie, jest prawie wyłączone z dostępności.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ano zagłębiłem się troszkę nad tym tematem i coraz większy szacunek mam do Pana Marka, jak widać dba o wędkarzy i po części o wodę. Widać, że nie jest nastawiony typowo na zysk z wody, to co robi, robi z pasją. Zależy mu na tym, aby ryby nie żyły w wiecznym stresie, ale także na tym że jak już ktoś przyjedzie nad wodę to może spotkać rybę życia.

W niedzielę chciałem jechać na łódź, niestety ilość miejsc ograniczona. Widocznie lepiej jest iść  w jakość (naturalna selekcja wędkarska i rybia) niż ilość :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście do tego łowiska. Takie dość nietypowe ale i z charakterem. :D

Mam tylko nadzieję, że sposób zarządzania łowiska i limitowanie łowców, przyniesie pozytywny wynik ekonomiczny, bo niewielu użytkowników stać na dokładanie do takiego interesu. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czasami oprócz kasy liczy się idea, zresztą cenniki na tej wodzie są dla wybranych, za dniówkę niekiedy trzeba zapłacić tyle co za cały sezon na innej wodzie i słusznie, powtórzę mniejsza presja większa jakość :)
A jak widać, o pozwolenia na łowienia czy to z łodzi czy z brzegu trzeba "bić się" z dużym wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Administrator

Od 15 tej,  bez brania. Miałem już dwie kontrole. Tak to powinno wyglądać. Mimo, że w  samym tamtym roku wytargałem około 80 karpi powyżej 2 kg to dziś czuję się jak debiutant...

1460564624311504419668.jpg

Pierwsza wtopa, to nie zabrałem swingerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przechodzę mały kryzys zimna i zastanawiam  się co ja tutaj robię? Gdyby nie to, że łódź stoi i trzeba  ją odpowiednio zabezpieczyć wyjeżdżając , zdezerterowałbym i wrócił do chaty...

Browar, kominek, mecz... ehhh te wybory życiowe:mauvaisepeche:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...