Skocz do zawartości

Przenośne biuro na rybach


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Prąd, prąd, prąd, gdyby nie to, to można byłoby nad wodą siedzieć 365 dni na 24h. No bo tak umyć się można i pranie zrobić nad wodą. Zjeść ryby też itd itp. 

Ale mnie chodzi o coś innego. Tak na poważnie. Czasami do szczęścia nad wodą aby być na niej jak najdłużej potrzebuję żywotnego lapka i smartofona z netem.
Uzależniony jestem oczywiście od prądu, bez niego ni hu hu. Jak zorganizować sobie dojście do prądu, aby móc siedzieć w dziczy. Power Bank mnie nie zadawala, tutaj potrzeba jakiś dobry akumulator tak połączyć aby przetwarzał mi prąd do laptopa. Jakieś pomysły? @Ostap :P 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być cicho, to akumulator i do tego przetwornica "prądu" (ze stałego 12/24VV na zmienny 230V i odwrotnie).
Jeśli zaś chcesz większych obciążeń, to niewielki agregat prądotwórczy to bardzo dobry pomysł. Skutecznie i dość ekonomicznie.

Obydwa warianty przetestowane, kilka lat używania obu opcji przy zasilaniu laptopów, wag elektronicznych, lamp halogenowych itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica którą mam od 5 lat i w terenie pracowała kilkaset godzin. Ciągle działa i jestem z niej bardzo zadowolony.
Sprzęt pracował w trakcie jazdy samochodem (gniazdo zapalniczki), zasilany akumulatorem lub podłączony do agregatu prądotwórczego.

przetwornica 1.jpg

przetwornica 2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica którą mam od 5 lat i w terenie pracowała kilkaset godzin. Ciągle działa i jestem z niej bardzo zadowolony.
Sprzęt pracował w trakcie jazdy samochodem (gniazdo zapalniczki), zasilany akumulatorem lub podłączony do agregatu prądotwórczego.
przetwornica 1.jpg
przetwornica 2.jpg

A jaką ma wydajność z hektara?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...