Skocz do zawartości

Jezioro Rogozińskie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

"Powierzchnia zwierciadła wody według różnych źródeł wynosi od 125,8 ha[2][4] przez 131,0 ha[3] do 148,20 ha[1]. Zwierciadło wody położone jest na wysokości 69,2 m n.p.m.[3] lub 69,5[1] bądź 69,7 m n.p.m.[2] Średnia głębokość jeziora wynosi 3,0 m[1][2][4], natomiast głębokość maksymalna 5,8 m[1][2][4].

W oparciu o badania przeprowadzone w 1997 i 2003 roku wody jeziora zaliczono do wód pozaklasowych[3][4] i poza kategorią podatności na degradację[4]." zródło WIKIPEDIA

Pływałem łódką 2 razy po tej wodzi, bardzo dużo drobnicy widziałem na ECHO, dzierżawcą jest spółka Maj, dlatego tam nie łowię. 
Woda od zawsze była w słabej kondycji, dużo ścieków odprowadzano bezpośrednio do jeziora.

Dziś kolega wysłał mi taki link o stanie wody :(

 

http://oborniki.naszemiasto.pl/artykul/woda-w-jeziorze-rogozinskim-jak-trucizna,3907776,art,t,id,tm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor artykułu nie popisał się warsztatem, ale treść idzie zrozumieć. :P

Niestety, ale wygląda na to, że jezioro nieźle oberwało i to z wielu źródeł: zanieczyszczenia, zmniejszona wymiana wody, biogeny.

Ciężko to będzie teraz skorygować, a jeszcze trudniejsza droga do tego, by jezioro doprowadzić do dobrego stanu ekologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

Woda od "zawsze obrywała", nie mnie to oceniać. Z plusów to nad wodą dość często odbywają się zawody wędkarskie, kiedyś organizowane były mistrzostwa motorowodne Formuły 1, do dziś jest plaża i WOPR. Jak znajdę zdjęcie z pływania to wstawię później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

Wczoraj z @Marcelwtargnęliśmy na grilla do wspólnego znajomego. Ma widok z domku na jezioro i pomost bezpośrednio z wyjścia działki.

Testy kija trwają i roweru, myślałem że będzie fruwać dalej, ale to może kwestia ustawień, nie wiem. Generalnie cast bardzo delikatny, trochę go przeciążam, aby leciał... Czyli główka 5g i guma 7,5cm jest odpowiednia w tym zestawie. 

 

IMG_20200625_210059.jpg

IMG_20200625_203503.jpg

IMG_20200625_172024.jpg

IMG_20200625_213856.jpg

IMG_20200625_210123.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wczoraj 18tka w Gorzowie, dzisiaj od 11tej skusiłem się na jezioro Rogozinskie na spalinie. Kilka okonkow, żałuję, szkoda czasu na te wodę. Nie kupuje mnie ta woda, mimo że jest urocza. Gdzieś z tyłu głowy mam spółkę Maj.

Mam też coraz większe obawy, że gdziekolwiek nie pojadę, to może wyglądać podobnie, a odłowie się głównie w Nienawiszczu. 

Troche to przykre, ale tak to jest jak wędkarze i rybacy mają w pompie to jak po ich ingerencji wyglądać będzie woda... 

IMG_20200628_133215.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...