Skocz do zawartości

Feeder Arm


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie kłopot z materiałem, ale bardziej by mnie przekonywały łączniki czy zaciski z tworzywa. Jest bardziej elastyczne i raczej nie rysowało by profili przy zmianie położenia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem opcję z tworzywem sztucznym, ale głównie ze względu na mniejszą stabilność postanowiliśmy z Łukaszem żeby zrobić z aluminium. Podobne wątpliwości mieliśmy przy rodzaju profili. Czy dać rurki, czy może kwadratowe.
Temat jest otwarty, tak więc ....
Ps. Mieliśmy pierwotnie zastosować te adaptery ze stolika Caperlan z Decathlon.
Wiem z doświadczenia, że ramię takie przy fotelu do delikatnego feedera(pickera) się nie nadaje. Co innego ciężki feeder lub metoda. Tu jest jak najbardziej ok. No i jeszcze lepiej jak jest zamocowane do platformy lub podnóżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elvis chyba będę zmuszony Cię odwiedzić i obejrzeć te twoje patenty i wynalazki. Z objaśnieniem instrukcji obsługi. Uważam że dzięki Tobie poszedłbym o poziom wyżej w moim wędkowaniu. Ileż można być nawlekaczem robaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elvis Profil kwadrat będzie lepszy z tego powodu, że ta wysuwana część, gdy do niej zamocujesz buzzbara na 2 kije, nie będzie się przemieszczał na boki(okręcał). Myślę że okrągły mógł by tak robić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2016 o 18:20, cygan786 napisał:
@Elvis chyba będę zmuszony Cię odwiedzić i obejrzeć te twoje patenty i wynalazki. Z objaśnieniem instrukcji obsługi. Uważam że dzięki Tobie poszedłbym o poziom wyżej w moim wędkowaniu. Ileż można być nawlekaczem robaków.


Wbrew pozorom robaki są jedną z najbardziej skutecznych przynęt. Te wszystkie wynalazki mają zastosowanie w konkretnych sytuacjach i na konkretne ryby.
Obiecałem sobie, że w przyszłym sezonie odpuszczam zawodnicze wędkowanie, a w głowie mi siedzi zakup kosza z podestem. Co prawda najtańsza wersja, ale ....
Może syn będzie chciał więcej łowić i będzie jak znalazł.
Ps. Zapraszam, zawsze możesz wpaść, a w przyszłym sezonie postaramy się częściej spotykać nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel myślałem aby tą dłuższą rurkę dać niżej a regulację czyli profil kwadrat ten krótszy od góry.

Dziś w sklepie z alu miałem w ręku te profile i powinno to być stabilne. Ścianka 2mm i będzie ok.

Co do zacisków z tworzywa to sam nie wiem. Te z Decathlonu to nawet przy mocnym dokręcaniu potrafią się ślizgać na rurce.

A może poszukać profilu trochę mniejszego z ścianką 3mm?

Co do końcówki to może by pręt kwadratowy wygiąć na 90st i tam gwint zrobić?
Chyba mam w pracy giętarkę tylko nie wiem jak to jest z alu przy gięciu?

Ogólnie to co narysowałeś bardzo mi się podoba :D tak właśnie myślałem aby to zrobić


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam montaż jest dowolny. Główne ramię może być zarówno u góry jak i dołu.
Co do profili to nie ma potrzeby pogrubiania ścianek. Można spróbować zrobić z profili o jeden rozmiar mniejszych. Tylko czy będą pasować? 20x20x1.5 i 16x16 lub 20x20x2 i 15x15.
Nie wiem jakie są dostępne na rynku.
Co do gięcia Alu to odpada. Nie da się! Trzeba by podgrzewać i takie tam. Lepiej coś dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Elvis napisał:

Sam montaż jest dowolny. Główne ramię może być zarówno u góry jak i dołu.
Co do profili to nie ma potrzeby pogrubiania ścianek. Można spróbować zrobić z profili o jeden rozmiar mniejszych. Tylko czy będą pasować? 20x20x1.5 i 16x16 lub 20x20x2 i 15x15.
Nie wiem jakie są dostępne na rynku.
Co do gięcia Alu to odpada. Nie da się! Trzeba by podgrzewać i takie tam. Lepiej coś dorobić.

Ty tylko nie zapomnij zrobić co najmniej 3 egzemplarze :D. Żeby dla mnie starczyło. :P  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...