Skocz do zawartości

Wstęp do łowienia pod lodem


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.01.2016o23:10, suwi napisał:

Co myślicie o spławiku w przeręblu ???  Na mormyszkę parę razy juz próbowałem ale na spławik nie 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tą metodą :)

Pierwszą metodą jaką łapałem na lodzie był własnie spławik, jest to dość uniwersalna opcja, mi udało się połowić skutecznie płoci, leszcze, krąpie, żyłeczka 0.10-0,14 haczyk 14-18 na hak 2-3 pinki i rybka za rybką;) Nie przepadam za tą metoda kiedy są duże mrozy ponieważ oczekując na branie szybko przymarza spławik;P Ale to własnie najwięcej rybek z pod lodu złapałem na spławik;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto być cierpliwym przy planowaniu połowów podlodowych.
Kilka dni ostrego mrozu wystarczyło, by nawet duże jezioro Niegocin skutecznie zamarzło i nawet widać pierwszych wędkarzy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy problem. Nie ma nigdzie ochotki. Problem, bo w ten weekend jest organizowanych mnóstwo zawodów nawet rangi krajowej, a tu taki klops. W Rosji święta....

Cała Polska ma problem. No nic będziemy improwizować. Może pinka da radę. Mam też jokersa. Właśnie próbowałem go zakładać na mormyszkę. Da się. Jest ciężko, ale się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, Elvis napisał:

No i mamy problem. Nie ma nigdzie ochotki. Problem, bo w ten weekend jest organizowanych mnóstwo zawodów nawet rangi krajowej, a tu taki klops. W Rosji święta....

Cała Polska ma problem. No nic będziemy improwizować. Może pinka da radę. Mam też jokersa. Właśnie próbowałem go zakładać na mormyszkę. Da się. Jest ciężko, ale się da.

Wczesną wiosną próbowałem na to i miałem brania plus dip ochotkowy.

http://sklep.liwi.pl/rosyjska-sztuczna-ochotka-da22.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mogłeś mi dać znać wcześnie wysłałbym Ci mączkę z pelletu, którą zrobiłem do  robaczków - śmierdzi niemal jak żywa ochotoka, wystarczy wymieszać z czerwoną pinką i zawody byś wygrał z "palcem w nosie" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...