Skocz do zawartości

Wstęp do łowienia pod lodem


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jedną wędkę mam bez możliwości doczepienia kiwoka. Stosuję ją na blaszkę. Musi być jednak dość miękka, by było czuć brania. Dla porównania kupiłem też po taniości inną wędkę, sztywniejszą. Zupełnie się nie nadaje do takiego łowienia. Chyba, że ktoś celuje w "przyłów" szczupaka. Wtedy da radę :) Trochę ją przerobiłem bawiąc się w "rodbuildera", ale nie wyszło to, czego oczekiwałem. Na szczęście ta nauczka i ogólne wyleczenie się z amatorskiego rodbuildingu kosztowało mnie raptem kilkadziesiąt PLN :D Teraz wiem, żeby się nie zabierać za poważniejsze, droższe projekty, tylko zostawić to specjalistom :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś pierwszy raz na lodzie parę okoni się udało podhaczyć na blaszkę podlodową, najmniejszy maluch 6 cm największy 15;) rybki oczywiście wróciły do wody;D Nowy rok zaczyna się bardzo obiecująco;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wichury skutecznie pomieszały wodę i wychłodziły ją. Wystarczyło kilka chłodniejszych dni i dwa dni lepszego mrozu i nawet Niegocin stanął. Pewnie jeszcze nie cała powierzchnia jeziora, ale od strony Giżycka lód ma około 1-2 cm. Przy ciągłości obecnych mrozów, niebawem wody będą solidnie skute lodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta grafika powstała na bazie wieloletnich doświadczeń. Trudno się z nią kłócić. Postaram się wrzucić coś o lodzie na główną dziś.

Suwi ja podejść do spławika nie robiłem nigdy. Zbyt stacjonarna metoda na mróz. Poza tym uważam, że trzeba świetnie znać wodę. Tako Bogdan Barton pokazuje, że można ciągnąć piękne leszcze. No, ale on zna te jezioro lepiej, niż sam siebie. Blaszka i mormyszka są chyba ciekawsze, aczkolwiek każdy robi, co lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, suwi napisał:

Nie wiem co lubię bo pod lodem byłem dosłownie kilka razy z czego raz uległem  wypadkowi i mam pewien lęk przed chodzeniem po lodzie :)

Mówisz o tym? IMG_20160104_105941.jpg.d9f73cd36d695928IMG_20160104_105853.thumb.jpg.2bca60fe7a To było na chwilę przed wypadkiem. Pierwsze ostrzeżenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...