Skocz do zawartości

Jakie haczyki wybrać na ryby spokojnego żeru


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pamiętaj Adam że tam musisz kupić za min. 50pln. by towar wysłano. 
Uj. Najwyżej chwilówke wezmę. Spoko. Na nowy sezon 2019 robię zakupy zanęt na caly rok to przy okazji haki wezmę. Wiem co już potrzebuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leciutko odświeżę temacik.
Poszukuję haków bezzadziorowych dobrej jakości. Przynęty jakie będę stosował to białe,pinka,kuku. Cienkie i najlepiej z łopatką,z oczkiem też rozważę. Rozmiary od 10 do 16.
Co możecie polecić.
Używam tych moje ulubione: https://sklepdrapieznik.pl/sklep/seria-bezzadziorowych-haczykow-z-oczkiem/14564-haczyki-drennan-hair-riggers-silverfish-roz18.html
Są super polecam.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę nieco temat pytaniem:

Czy jest sens zejść z wielkością haczyków do rozmiaru 16? Ta sama firma, ten sam rodzaj haczyka tylko rozmiar inny.

Mówię o połowie ryb spokojnego żeru na feedera.

Jakbym mógł prosić @elvis 77 oraz @Grzes77 o wypowiedz bo głównie zawodnicy łowią na małe rozmiary haczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NPC napisał:

Odświeżę nieco temat pytaniem:

Czy jest sens zejść z wielkością haczyków do rozmiaru 16? Ta sama firma, ten sam rodzaj haczyka tylko rozmiar inny.

Mówię o połowie ryb spokojnego żeru na feedera.

Jakbym mógł prosić @elvis 77 oraz @Grzes77 o wypowiedz bo głównie zawodnicy łowią na małe rozmiary haczyków.

Tylko ja nie jestem zawodnikiem ?

@elvis jest bardziej ogarnięty i światowy człowiek, no i bardziej utytuowany, kolega @PawelL to też bardzo dobry zawodnik, nie ujmując innym. 

Chcesz schodzi z rozmiarem do 16 przy method feeder rozumię? Jeśli tak moim zdaniem sens jest przy tzw mikrusach, pewnie wiesz, że hak do przynęty, przy zwykłych wawtersach w 90% używam 12, chociaż Daniel schodzi cieniej, ale pewnie on sam o tym napisze ?

Edytowane przez Grzes77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klasyka to nr 20 nie jest niczym nadzwyczajnym.
Przy method feeder nr 16 też nie jest jakąś rzadkością. Mam też uwiązane nr 18, ale to raczej do zadań specjalnych.
W tym sezonie trochę mniej używałem małych haków, bo miałem inne założenia. Jednak normalnie wiosną i jesienią 16 to standard. Wychodzę z założenia że lepiej łowić częściej ryby i mieć więcej strat niż czekać na jakiekolwiek branie.
Świetnym przykładem może być moje ostatnie wędkowanie gdzie nikt nie łowił ryb, a ja łowiłem jedną za drugą. Kluczem do sukcesu było stosowanie mikro przynęt na małych hakach. Takie przypony wiążę najczęściej z gumką, bo zdarza mi się zakładanie robaków w gumkę.
Sąsiad łowił z synem od rana do wieczora i nie mieli kontaktu z rybą, tzn. mieli jakieś ocierki i szarpnięcia, ale bez skutku. Dopiero gdy zmieniłem młodzieńcowi zestaw i przypon to w ciągu kilkunastu minut miał dwa brania z czego jedno wykorzystał i złowił swojego pierwszego karpia. Radość dziecka była niesamowita. Żałowałem, że wcześniej nie wpadłem na pomysł by mu pomóc, no ale byłem skupiony na wędkowaniu.
Nie wiem czym to jest spowodowane, ale od czasu do czasu zdarzają się takie sytuacje że rybki są bardzo ostrożne i nie pobierają wszystkiego jak leci nawet w przysłowiowych wannach z rybami.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...