Skocz do zawartości

Rzeka Odra


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znajdzie sie kwatera dla Was na komercji na Sielskiej wodzie,w dzień będziecie łowić na Odrze a w nocy przy blasku księżyca i księzycówie jesiotry na Komercji.Mają tam pojemne domki

Edytowane przez stas1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, Elvis napisał:

Jest petycja w sprawie przywrócenia łowiska no kill na jednym z Wrocławskich kanałów. Zapraszam do podpisania
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1819574918328244&substory_index=0&id=1606454759640262

Niestety, ale pewnie nie spodoba się kolegom moje podejście, ale takie mam.
A że mamy wolny portal, więc rozmawiać można i swoje poglądy uzasadniać.

Sam cel utworzenia/powołania/odzyskania akwenu o charakterze "No kill" to jedna sprawa.
Uzasadnienie tego wymaga pewnej wiedzy, przygotowań i propozycji.
Ale jest to wykonalne, czasami nawet może być słuszne i uzasadnione.

Tyle, że woda ta podlega pewnemu okręgowi PZW (mówimy o tym, konkretnym przypadku). Możliwe, że pewne koło opiekuje się tym fragmentem obwodu rybackiego (jako opiekun, gospodarz), bo ciągle jako użytkownik rybacki występować może jedynie okręg PZW (takie jest prawo).
Przeglądając kilka wpisów z różnych okresów i portali wędkarskich, wychodzi, że powołanie odcinka "No kill" było skuteczną inicjatywą grupy wędkarzy. Chwała im za to, że chcieli działać i udała im się mobilizacja. Ponoć działania tego typu zowią demokracją i wolnym wyborem.
Co mamy dalej. Inna grupa wędkarzy ponoć zgłosiła zastrzeżenia do w/w inicjatywy uwalniania ryb. Też mają takie prawo. Teraz pojawia się pytanie, kto podczas głosowania zwyciężył. Podobno zwolennicy odwołania odcinka "No kill'.
Jeśli decyduje głos ludu, to bez względu jaki by nie był ten głos, to należy go uszanować.
Tyle a propos sytuacji, którą mogę ocenić jedynie z mediów i wpisów na forum. Zdaję sobie sprawę, że mogę się mylić, ale do takich materiałów dotarłem i tak je oceniłem.

Sprawa druga.
Czy poza obowiązującym prawem, są jakiekolwiek inne zapisy, które uzasadniają nam narzucanie swojej woli innym współplemieńcom?
Bo w podanej opcji petycji, to wygląda tak, że osoba która nie ma pojęcia gdzie jest to łowisko (a wręcz nie wędkująca) wyrazi swój sprzeciw, w sprawie o której nie  ma pojęcia.
Koło wędkarskie gospodarujące daną wodą, zostanie poddane presji i przeciwstawieniu się, setkom wędkarzy którzy uważają, że wiedzą lepiej, co powinno się robić na wodach omawianego koła wędkarskiego. Co zabawne, wśród tych głosów sprzeciwu, będzie gromadka takich ca nawet wody nie widzieli, będzie stadko tych co i tak tam się nie pojawią, a będzie i grupka takich, co nawet na zebrania swojego koła nie chodzą bo szkoda im czasu ale zza monitora, to bojownicy-przodownicy.

Ja nie neguję poparcia dla inicjatywy, jeno nurtuje mnie to, kto może i powinien zabierać głos w takim przypadku.

Bo czytając te wszystkie uwagi, komentarze i propozycje w sprawie powołania/odwołania odcinka "No kill", aż kusi mnie by na Śląsku (tylko przykładowy region), zakazać zarybień karpiem. Jest tak dużo informacji, że jest to ryba obca i inwazyjna, że jest do wystarczającym wytłumaczeniem dla takiego ograniczenia. A w postaci petycji, można by narzucić poprawność ekologiczną, i wskazać im, że lub okoliczny (lub zupełnie odległy) wie lepiej, jakie ryby mają łowić Ślązacy.
Może i barbarzyństwo ktoś dostrzeże w porównaniu, ale ja widzę wiele wspólnego. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na Rzeka Odra
  • Grendziu promuje ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...