Skocz do zawartości

Wasza Top lista przynęt do Metody


KaZuYa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Kończy się sezon, a ja po za dwoma smakami nie wiem co bym wybrał... 

Ananas z MCKARP i czekolada Ringers. Ten rok był jakiś dziwnyO.o

Za rok maksymalnie 5 smakòw bym chciał mieć i na tym koniec, po co kombinować?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odświeżam temat:

Które Ringers'y lub inne przynęty z UK się wam sprawdzają do metody?

Pytam bo będę robił tam zakupy na przyszły sezon więc w grę wchodzą przynęty z tamtejszego rynku jeżeli nie są dostępne w PL.

 

O MM też bym prosił o jakąś wypowiedź :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat:
Które Ringers'y lub inne przynęty z UK się wam sprawdzają do metody?
Pytam bo będę robił tam zakupy na przyszły sezon więc w grę wchodzą przynęty z tamtejszego rynku jeżeli nie są dostępne w PL.
 
O MM też bym prosił o jakąś wypowiedź
 
Nie czuję się kompetentny, ale....
Jak można było zauważyć właśnie zakupiłem washout wafters. Jeszcze ich nie miałem choć używałem korzystając z dobroduszności suwiego. Były kilerem na naszym spotkaniu na Wapnicy. Dostałem kilka sztuk przy okazji kolejnego spotkania i też mi się sprawdziły.
Dlatego postanowiłem kupić tym bardziej że to mix kolorów i do tego chyba nie co mniejsze od tych normalnie dostępnych. Bynajmniej takie mam wrażenie.
Wracając do meritum to jeszcze do niedawna Ringers wiódł prym wśród moich przynęt. Obecnie zszedł na drugi plan, ale nie ze względu na ich brak skuteczności, tylko testuję inne równie skuteczne.
Ja miałem chyba całą kolekcję i raz skuteczne były chocolade, a innym razem shelfish. "Biszkoptowe" też miały i mają swoje pięć minut. Wg mnie najważniejsze w tych przynętach to ich zerowa pływalność czyli efekt wafters.
Z rozmiarami podobnie jak z kolorem, każdy ma swoją chwilę. Wyznaję zasadę że lepiej mieć wszystkie.
Obecnie najczęściej używam waftersów od Przemka Solskiego, a najwięcej ryb łowię na dumbelsy Marka Cieślaka MCKarp.
Mam już chyba ponad setkę różnych przynęt, ale Ringersy są w pierwszej trójce.
Sonu i Drennan jakoś mnie nie przekonały. Podobnie jak przynęty Maros mają swoje lepsze i gorsze dni.
Może gdybym je częściej stosował, ale po co jak mam sprawdzone killery.
Nie dalej jak wczoraj pisał do mnie koleś z UK i twierdzi, że jest różnica między przynętami tymi które są u nas, a tymi w UK. Chodziło o pellet pikantną kiełbasę.
Rzekomo do nas idzie jakiś gorszy sort. Wcale mnie to nie dziwi jakoś. Znam taki przypadek, że do Polski były wysyłane baterie do aparatów słuchowych gorszej jakości, a właściwie z wadliwej partii.. Było to celowe działanie bo w Polsce nikt reklamacji nie składa, a bynajmniej tak było kiedyś. Co prawda przedstawiciel handlowy nie robił żadnych problemów i bez problemów wymieniał wadliwą serię na nową, ale ilu ludzi udało się naciąć. Jak zrobiło się głośno było na forach tematycznych to usunięto wadliwą serię z handlu.
Jeśli zaś chodzi o MMM, to tu sprawa jest nie co bardziej prosta. To podstawowa zanęta i bardzo uniwersalna. Ja co prawda już jej nie kupuję, bo mam manię kupowania innych i testowanie ich, ale f1 jest u mnie nr 1. Szczególnie zielona o tej porze roku. Z kolorem zanęty do methody jest jak z zanętą dr o klasyka. Raz dobrze się sprawdza jasna dla kontrastu, a innym razem ciemna.
Coraz częściej mam wrażenie że ciemna jest bezpieczniejsza.
Ostatnio zacząłem mielić pellety i ich używać jako zanęty. Ewentualnie mieszam taką "mielonkę" z zanętą Mckarp.
IMG_20201102_095813.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Od czasu jak mam MM łowię, a w zasadzie łowiłem do II kwartału tego roku tylko na Method Manie i to mi wystarcza. Trudno jest mi być obiektywnym na tą chwilę ???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedną. Reszta, to przypadki dnia. Niezastąpiona, choć najskuteczniejsza wiosną i jesienia. Na ostatnim zlocie, wszystkie niemal moje ryby, złowione na tą przynętę. 

PS. Wolałem jak w gratisie, dawali igłę lub haki, a nie plastikowe barachło zbędne niemal zawsze. 

big_23846929-1608854735837451-986997879-o.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną:

Ściągane z UK

Ringers Chocolate Orange Wafters 12 mm dummbells które będę przecinał na pół bo chcę iść w małe przynęty
Sonu Pikantna 8mm

PL:

Co do MM to jeszcze się nie zdecydowałem ale mam nadzieję, że uruchomią produkcję jakiejś specjalnej przynęty tylko dla mnie :D 
Proszę tylko mi nie pisać, że nadzieja jest matką głupich bo nadzieja ostatnia wyleciała z puszki Pandory :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...