Skocz do zawartości

ABC spławika


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Dnia 28.12.2016 o 22:37, Kubik napisał:

A ja sobie wymyśliłem mały podstęp. @Grendziu jak będzie twoja śliwowica będą posty :champagne-2010::D

Dobre :) Jest, jest, jeszcze :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, tylko ze ja na Odrę używam serii magnetic lorpio wiec myślę ze to seria dostępna dla zwykłego wędkarza.

Glina nieraz przesadne ceny są jej w sklepach.

Robaki tutaj to myślę ze gazeta jokersa (20zł) jak sobie ja podzielimy na 4-5 porcji to będzie na kilka wyjazdów. 

Ochotka jest dość droga za pudełko wychodzi 4 zł 

Robaki rodzaju pinka, biały to myślę ze ceny każdy mniej więcej ma podobne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten film bym nie pokazywał jako do naśladowania jest tam sporo błędów od przechowywania zestawów do przygotowania zanęty W tym roku znowu planuje wyjazd w te rejony gdzie jest ten film kręcony 

Edytowane przez Czesław Czech
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Widzę ze temat jakoś tak się nie przyjął, a w tym roku mam plan (postanowienie)powrotu do spławika, to odgrzeję kotleta.

Macie jakieś sprawdzone sposoby na zimowe- można powiedzieć wczesno wiosenne płocie, na wodach stojących, bo chyba tak mogę określić Holenderskie kanały :)  ?

 

 

A tak na rozgrzewkę taki filmik.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MrProper napisał:

Widzę ze temat jakoś tak się nie przyjął, a w tym roku mam plan (postanowienie)powrotu do spławika, to odgrzeję kotleta.

Macie jakieś sprawdzone sposoby na zimowe- można powiedzieć wczesno wiosenne płocie, na wodach stojących, bo chyba tak mogę określić Holenderskie kanały :)  ?

Niestety nie byłem w Holandii i kanały znam tylko z opowieści i zdjęć, to jednak nie nazwałbym ich wodami stojącymi.
Nawet niewielki przepływ wody, czy to w cyklu dobowym czy tygodniowym jest czynnikiem, który powoduje, że kanał będzie inaczej zachowywać się niż jezioro czy staw.
A potwierdzić mogę to choćby tym, że w Giżycku są 3 kanały, różniące się między sobą i wielkością i długością.
I pomimo, że kanały te łączą wielkie jeziora, to trochę inaczej wygląda rybostan w kanałach niż w sąsiednich jeziorach.

To co ważne w wiosennym łowieniu płoci, to orientacja czy płoć migruje pomiędzy sąsiednimi wodami czy tego nie widać.
Bo wiosna to bardzo dobry moment, by spławikiem połowić większe czy duże płocie, bo akurat wtedy podchodzą bliżej brzegu, co ma związek z tarłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kotwic Masz rację. Raczej nie można ich do wód stojących zaliczyć, minimalne uciągi istnieją ale to naprawdę minimalne. Są i o uciągu większym ale mnie interesować będzie wiosną jedna woda, gdzie ten uciąg własnie jest minimalny. Czy są migracje płoci, tego nie wiem. Na tej wodzie wędkowałem tylko raz i to latem, ale podejrzewam że tak gdyż  kanał jest dość głęboki jak na tak niewielki "ciek" ma około 2 m głębokości, a nieopodal jest sporej wielkości "staw" 

Miejsce sobie upatrzyłem na ten rok do spławika, ale tak już mnie ssie że jak tylko pozwolenie przyjdzie nikt mnie w domu nie utrzyma nawet pogoda :) 

Moją domeną nie były rzeki, potoki czy inne wody płynące. Owszem coś tam próbowałem ale ......... stąd moje pytanie - to po pierwsze "primo"

A po drugie "primo" :) fajnie by było przed nadchodzącym sezonem jednak rozkręcić ten temat  ;) 

Wymienić doświadczenia, spostrzeżenia, uwagi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie w łowieniu na kanałach jest podobne do doświadczenia w łowieniu w rzekach, czyli zdarza mi się bardzo rzadko.
Jednak myślę, że wiosna to najlepszy okres na połów w kanałach. Głównie spowodu migracji ryb na tarło o czym wspomniał Piotr.
Są wśród nas specjaliści od połowów kanałowych. Trzeba chyba grzecznie poczekać na to co oni napiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym okresie łowię głównie na trotting.Z czystego wygodnictwa tak robię.Nie uśmiecha mi się w zimne dni mieszać tych wszystkich zanęt,taplać się w wodzie,siedzieć w jednym miejscu i marznąć,dzwigać tony sprzętu nad wodę.Do wypuszczanki potrzeba tylko wędki i trochę wiecej przynęty,bo ta robi też za zanęte. Takie łowienie jest proste i bardzo skuteczne.Wędruje sobie wzdłuż brzegu i obławiam co ciekawsze miejsca.Oczywiście na holenderskich kanałach ta metoda raczej się nie sprawdzi z racji zbyt słabego uciągu wody.Tam są idealne warunki do łowienia na odległościówkę,ewentualnie na bata.Nie wiem jakie tam w Holandii są zwyczaje płoci,ale u mnie  te największe łowię zawsze pod koniec i na początku roku.Wczesną wiosną biorą przeważnie już tylko średnie i mniejsze,które są w drodze na tarło.Te większe  trzymają się na uboczu,dlatego trudniej je zlokalizować i po prostu mniejsze je uprzedzają w wyścigu do naszej przynęty.Jak i kiedy najskuteczniej łowić czerwonookie w ojczyznie Rembrandta to najlepiej pytać miejscowych wędkarzy bo oni znają zwyczaje ryb i ich upodobania najlepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Stan Ja ze względów ograniczonego czasu, cało rocznie chcę lekko i przyjemnie łowić, Szybkie wypady relaksacyjne, ewentualnie jakieś dłuższe zasiadki - ale lekko

I stąd powrót do spławika - Jak przypomnę sobie jak się wybierałem na ryby, to się zastanawiam teraz - Jak Ja łowiłem i czym :P I w zawodach zdarzało mi się wystartować.

A teraz :(  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...