Skocz do zawartości

Przygotowanie ziarna w szybkowarze


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Kiedyś bawiłem się w gotowanie osobno każdego ziarna na ryby: kukurydza, pszenica, konopie, łubin itd. Od pewnego czasu idę na łatwiznę, a to za pomocą szybkowaru. Jest w domu przede wszystkim czyściej, łatwiej i nie tak drogo. A i kobieta nie krzyczy, że cała kuchnia zawalona garnkami dla ryb.

Jak to zrobić skutecznie:

Kukurydzę, konopie, łubin i pszenicę moczę od 6-12h w wodzie - już  w szybkowarze, w odpowiednich proporcjach. Trzeba uważać aby nie przesadzić, bo ziarno dość mocno puchnie a taki łubin powiększa się dwukrotnie jak nie więcej razy.
Następnie trzymam szybkowar tak długo na gazie, aż dojdzie do temperatury wrzenia (zacznie syczeć) po około 4/6h otwieram go i sprawdzam, jeśli konopie nie są pęknięte, to dolewam wody i ponownie na kilka minut parzę ziarno.
Po pewnym czasie otwieram szybkowar, przekładam ziarno w mniejsze (nie większe jak 1litr) woreczki i zamrażam, w ten sposób mam grubą zanętę przygotowaną na kilka sesji.

Niestety jak ktoś lubi nęcić pęczakiem to musi parzyć osobno, ponieważ szybciej staję się on miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Gotuję sporo ziaren. Nie mam szybkowaru, więc robię to po dawnemu. Niezmiernie rzadko gotuję ziarna razem. Nie twierdzę że gotowanie razem to błąd. Jeśli jesteśmy pewni że jakiś dominujący aromat, przenikający wszystkie gatunki ziarna, sprawdza się w naszym łowisku i potrzebujemy jedynie większej ilości zanęty o grubej frakcji, to ma sens. Ja jednak wolę, gdy Łubin pachnie łubinem a Groch, Grochem. Niby to i to ziarno ale jako przynęta na hak, niejednokrotnie potrafiła dawać skrajne efekty na łowisku i to na jednej zasiadce. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, tylko trzeba posiadać tenże szybkowar. :P

W tym roku kusi mnie zastąpienie pęczaku właśnie gotowaną kukurydzą, ale musiałbym opracować technikę jej gotowania.
Pęczak doskonale "dusi" się w termosie, kukurydza niestety jest za twarda po takiej ceremonii.
Może właśnie szybkowar byłby rozwiązaniem, ale to juć wymaga i sprzętu i doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Całość Arku i tak dipuję. Przeważnie w tym systemie co podałem wyżej, całość przechodzi konopią. Fajne w to  wchodzi płoć lin, karaś,karp i mimo wszystko leszcz, mimo, że powszechnie wiadomo iż ponoć leszcz w konopiachnie gustuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, tylko trzeba posiadać tenże szybkowar.
W tym roku kusi mnie zastąpienie pęczaku właśnie gotowaną kukurydzą, ale musiałbym opracować technikę jej gotowania.
Pęczak doskonale "dusi" się w termosie, kukurydza niestety jest za twarda po takiej ceremonii.
Może właśnie szybkowar byłby rozwiązaniem, ale to juć wymaga i sprzętu i doświadczenia.

Piotrze, jest i na to sposób. Moczysz ziarna Qq w zimnej wodzie kilka, a nawet kilkanaście godzin i gotujesz kilkanaście minut do pół godziny na wolnym ogniu. Następnie całość w pościel, najlepiej puchową, a jeśli nie posiadasz to może być kilka warstw gazet i jakaś stara kapota. Po kilku godzinach (nocy)masz gotową kukurydzę. Sposób jest sprawdzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, elvis napisał:


Piotrze, jest i na to sposób. Moczysz ziarna Qq w zimnej wodzie kilka, a nawet kilkanaście godzin i gotujesz kilkanaście minut do pół godziny na wolnym ogniu. Następnie całość w pościel, najlepiej puchową, a jeśli nie posiadasz to może być kilka warstw gazet i jakaś stara kapota. Po kilku godzinach (nocy)masz gotową kukurydzę. Sposób jest sprawdzony.

W sumie to jest pomysł.
Co prawda szmatek "termo" nie posiadam na zbyciu, ale takie podgotowane ziarno wrzucone do termosu, zalane wrzątkiem, do rana powinno zmięknąć.
W kwietniu, jak już zacznę częściej na ryby chodzić, to wypróbuję. :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nasz nieco większy termos. No i pamiętaj by go nie rozsadzić.
Co do izolacji termicznej tj naprawdę nie potrzeba wiele. Wystarczy stara kurtka, jakiś koc i trochę gazet. Folia aluminiowa czy wełna mineralna wcale nie jest potrzebna. Choć właściwie to muszę pomyśleć o takim termosie XXXL.
Dwa duże wiadra, a pomiędzy nimi wełna. W środku zaś garnek z gotowaną kuku. Pokrywa ze styropianu. Albo całość wyciąć ze styropianu. No to będzie kolejny patent do zrobienia. Mam już pomysła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem o jakich ty "kalibrach" myślisz. :D
Mi ostatnio zupełnie wystarczał termos, gdzie spokojnie i bezpiecznie parzyłem 120-150 gram suchego pęczaku.
Musiałbym zrobić teraz eksperyment, ile kukurydzy wejdzie bezpiecznie do mojej machiny termosowej (z 50 roboczo-nocek zaliczył termos). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, elvis napisał:


Piotrze, jest i na to sposób. Moczysz ziarna Qq w zimnej wodzie kilka, a nawet kilkanaście godzin i gotujesz kilkanaście minut do pół godziny na wolnym ogniu. Następnie całość w pościel, najlepiej puchową, a jeśli nie posiadasz to może być kilka warstw gazet i jakaś stara kapota. Po kilku godzinach (nocy)masz gotową kukurydzę. Sposób jest sprawdzony.

Ja kompletnie nie rozumiem po co tyle kombinacji z ziarnem do necenia. Wystarczy namoczyć kilka godz, zagotować i zostawić do ostygnięcia(kukurydza, pszenica konopia, łubin. Nie Groch). Po co robić z tego mamałygę i rozgotowywać? By stada drobnicy nam to wyczyściły niemal  do cna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...