Jump to content
Guest
Guest

ŁOWISKO SPECJALNE ŁUGI WAŁECKIE - ZACHODNIOPOMORSKIE - POWIAT WAŁECKI - GMINA WAŁCZ - ŁUGI WAŁECKIE

OPIS ŁOWISKA SPECJALNEGO ŁUGI WAŁECKIELokalizacja:

Zachodniopomorskie, powiat wałecki, gmina Wałcz, wieś Ługi Wałeckie.

Charakterystyka:

Łowisko położone jest na skraju wsi Ługi Wałeckie. Łowisko ma powierzchnię całkowitą 45300 m2 (4,53ha). Maksymalna głębokość: 4 m, średnia 2,5 m. Akwen ma kształt owalny. Wymiary zbiornika to mniej więcej100 x 450 m. Dojazd do łowiska drogą szutrową utwardzoną. Wokół całego łowiska znajdują się grunty należące do właściciela. Dookoła brzegu jest droga dojazdowa niemal do każdego miejsca nad wodą. Urokliwe miejsce z dala od hałasu. Teren wokół jest pagórkowaty, z jednej strony koniec wsi Ługi Wałeckie z drugiej las, drogą możliwość dojazdu do wsi Papowo. Do stawu przynależy prawie 10 hektarów ziemi położonej wokół wody. Woda idealna do połowu feederem lub pod karpiarstwo. Uwaga, ograniczenia w zanęceniu - patrz REGULAMIN ŁOWISKA.

Dojazd i zezwolenie połowu na łowisku specjalnym Ługi Wałeckie:

Sprzedaż zezwoleń na łowisku po uzgodnieniu telefonicznym pod nr tel. 512 153 004 u Opiekuna Łowiska Pana Sylwestra. Cena za zezwolenie jednodniowe 35zł. Na łowisku Ługi Wałeckie obowiązuję zasada ZŁÓW I WYPUŚĆ. Zabrania się przechowywania ryb w siatkach wędkarskich, chyba, że zostanie to uzgodnione na warunkach specjalnych z Opiekunem łowiska Ługi Wałeckie.
W pobliżu łowiska gastronomia w miejscowości Gostomia.  Istnieje możliwość biwakowania po uzgodnieniu  specjalnym z Opiekunem łowiska Ługi Wałeckie.

Najlepszy dojazd do wody to zjazd w Gostomi z drogi nr 179, która jest drogą łączącą Gorzów i Piłę. Odległość do najbliższych miejscowości:  Wałcz 10 km, Piła 28 km. Poznań około 100km.

Ryby i rekordy:

Od 6 lat woda systematycznie była zarybiana, praktycznie bez presji wędkarskiej. Podczas nielicznych przygód z wędką, w ostatnich latach udało złowić się m.in. 5 kg lina, rekord karpia to 7,7 kg. W roku 2015 podczas jednej sesji, jednemu zaprzyjaźnionemu wędkarzowi udało złowić się łącznie 68 kg w ciągu doby (23 sztuki karpia). W wodzie na pewno pływają ryby ponad 10 kg, w tym karpie i amury. Największy szczupak złowiony w 2014 r miał 112 cm. Amur ponad 15kg padł w czerwcu 2016r.


 Rybostan: okoń, karp, lin, karaś, sandacz, szczupak, płoć, amur.

 

REGULAMIN ŁOWISKA ŁUGI WAŁECKIE
 

Regulamin amatorskiego połowu ryb na łowisku specjalnym ŁUGI WAŁECKIE.

 

1. Prawo do wędkowania na akwenie ŁUGI WAŁECKIE uzyskuje każdy kto posiada kartę wędkarską i wykupi zezwolenie wędkarskie. Zezwolenia sprzedawane są tylko i wyłącznie przez opiekuna łowiska. Rezerwacje i uzgodnienia dodatkowe pod nr tel.  512 153 004

 

2. Wędkowanie dozwolone jest przez całą dobę tylko i wyłącznie z brzegu łowiska ŁUGI WAŁECKIE.  Opłata za dobę wynosi 35 zł i liczona jest od godziny rozpoczęcia połowu wędkami.

3. Łowisko otwarte jest przez cały rok, zabrania się natomiast połowy ryb spod lodu. Gdy na wodzie jest lód wędkowanie jest zakazane.


4. Obowiązuje całkowity zakaz połowów z pontonów, łodzi i innych pływających oraz łowiectwa podwodnego (kusze). 

5. Łowisko specjalne Ługi Wałeckie jest łowiskiem "C&R", wszystkie ryby po złowieniu należy bezwzględnie jak najszybciej wypuścić. Dopuszcza się jedynie zabieranie ryb opisanych w punkcie 7. k w nieograniczonych ilościach.

6. Na łowisku specjalnym Ługi Wałeckie wprowadzono zapis z ograniczeniami co do ilości stosowania zanęt w ciągu doby, opisany w  punkcie 7. d)

 

7.Obowiązki wędkarza i ograniczenia obowiązujące na łowisku.

 

 Wędkarz zobowiązany jest do:

 

a) posiadania przy sobie  i w trakcie wędkowania stosownego zezwolenia na połów ryb na łowisku specjalnym Ługi Wałeckie.
b) posiadania w trakcie wędkowania podbieraka oraz przyrządu do wyjmowania haczyka z pyszczka ryby, a także posiadania i używania maty do odhaczania ryb;

c) respektowania obowiązującego regulaminu wędkowania;

d) przestrzegania limitu stosowanych zanęt: dopuszcza się zanęcania w ciągu doby maksymalnie do 2 kg zanęty pochodzenia roślinnego w tym różnego rodzaju sypkiego, jak gotowa mielona zanęta czy pellety oraz kulki proteinowe, oraz do 1 litra zanęty żywej pochodzenia zwierzęcego;

e) dbania o środowisko, nie niszczenie roślinności, utrzymywania czystości na łowisku i wokół niego;

f) podczas wędkowania wędki muszą być pod stałym nadzorem wędkującego, nie wolno łowić więcej niż na dwie wędki przez jedną osobę;

g) respektowania obowiązujących zakazów połowu ryb, np.: na tarlisku lub innym wytypowanym miejscu (jeśli takie istnieją muszą być oznaczone tablicą);

h) poddania się kontroli przez Państwową Straż Rybacką, Straż Ochrony Przyrody, Policję a także inne uprawnione organy, oraz osoby posiadające stosowne zezwolenia do kontroli na łowisku specjalnym Ługi Wałeckie;

i) opuszczenia stanowiska wędkarskiego w przypadku organizowania zawodów wędkarskich ogłaszanych wcześniej w sposób ogólnie przyjęty;

j) respektowania zakazu wywozu zanęt lub przynęt łodziami lub innym sprzętem pływającym z wyłączeniem sprzętu zdalnie sterowanego;
k) stosowania nakazu nie wpuszczania z powrotem ryb z gatunku: sumik karłowaty, trawianka, czebaczek amurski, tołpyga pstra, tołpyga biała.

l) respektowania zakazu wpuszczania do stawu jakichkolwiek ryb, przez wędkarzy i osoby postronne.

m) niezwłocznego i delikatnego wypuszczenia ryb niewymiarowych lub złowionych w okresie ochronnym.

n) wypełnienia i złożenia w odpowiednim miejscu rejestru połowu ryb.

 

Naruszenie postanowień niniejszego regulaminu, zasad amatorskiego połowu ryb, zakłócanie porządku nad łowiskiem Ługi Wałeckie oraz inne wykroczenia mogą skutkować odebraniem zezwolenia, dożywotnim zakazem korzystania z łowiska oraz karami. W szczególnych przypadkach naruszenia zasad wzywana będzie Policja.

Właściciel zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu w dowolnym czasie trwania. Zobowiązuję się do jak najszybszego poinformowania wędkujących.

 

GALERIA ZDJĘĆ ŁOWISKA SPECJALNEGO ŁUGI WAŁECKIE

lugi1.jpg
PANORAMA - ZDJĘCIE Z GRUNTU NA GÓRCE ŁOWISKO ŁUGI WAŁECKIE

 

lugi3.jpg
PONAD 4,5HA WODY ŁUGI WAŁECKIE 2013R.

1a.JPG

KARP - RYBA DOMINUJĄCA NA DANEJ WODZIE

IMG_8113.JPG

REKORDOWY KARP KILKA RAZY SIĘ SPIĄŁ - ILE MA? ZŁÓW ,POBIJ REKORD I WPUŚĆ :)

DSC01141.JPG

RYB OD LAT W ŁOWISKU ŁUGI WAŁECKIE JEST POD DOSTATKIEM

 

DSC01154.JPG

DRAPIEŻNIKI TAKŻE SĄ W WODZIE OKAZAŁE

 

lugi4.jpg

CISZA, SPOKÓJ I PRZYRODA - IDEALNE MIEJSCE NA RELAKS

 

IMG_5908.JPG

Ryby w wodzie są bardzo żywotne i silne


20160402_124713.jpg
TUTAJ BIESIADUJEMY I IMPREZUJEMY
×
×
  • Create New...