Jump to content

RubiksFishing

 • entry
  1
 • comments
  4
 • views
  4487

Sposób na plączące się kotwice


RS

3193 views

 Share

Plączące się kotwice przy woblerach to zmora każdego spinningisty. Chyba każdy z nas miał niejednokrotnie sytuację w której sięgając po ulubiony wobler wyjmował przy okazji 10 innych. Widok narastającego łańcucha woblerów wypływającego z pudełka przyprawia o dreszczyk złości. I ta świadomość, że kolejne kilkadziesiąt sekund lub nawet kilka minut upłynie nam na rozplątywaniu wędkarskiego węzła grodyjskiego. Nie muszę chyba wspominać o kotwicach piekielnie kłujących nasze dłonie podczas tej operacji? ;) 

52b2cf90487e1115gen.jpg

Muszę się przyznać, że sam dość długo borykałem się z tym problemem aż w końcu znalazłem banalne rozwiązanie. Z pomocą przyszła mi... wizyta w sklepie zabawkowym, gdzie zakupiłem zestaw do samodzielnej produkcji silikonowych bransoletek. Dość spore pudełko wypełnione setkami malutkich gumeczek to wydatek rzędu kilkunastu złotych. Myślę, że jest to opłacalna inwestycja, tym bardziej, że można je wykorzystać w wędkarstwie na dziesiątki innych sposobów. Nie zapominajmy rzecz jasna o pudełku, które można przeznaczyć oczywiście na przynęty.

126c5c9bc49380bdgen.jpg

Obszerne pudełko o wymiarach 30cmx18cmx4cm z regulowanymi przegródkami.

c233ccac0132aa34gen.jpg

Szeroka gama kolorystyczna gwarantuje, że każdy znajdzie swój ulubiony kolor ;) 

 

Wystarczy założyć taką gumeczkę na sąsiednie ramiona kotwiczek, aby je skutecznie unieruchomić. Dzięki temu, że kotwice będą sztywno przylegały do woblera nie będą się przemieszczały w trakcie transportu, więc nie będą się plątały.

ebc58c4eebf2fb4agen.jpg

b3eceb92d592e7f3gen.jpg

Woblery gotowe do ułożenia w pudełku. Sztywne kotwice pozwolą nam zaoszczędzić kilka minut ;) 

 

4896673d08f0e163gen.jpg

Gotowe. Woblery schowane, a dostęp do nich jest banalny.

 

Myślę, że taka prosta rzecz wprowadzi trochę ładu i porządku w pudełkach oraz pozwoli zaoszczędzić trochę czasu i nerwów, które by nam przysporzyło uwalnianie woblerów. Z całą pewnością gruntowcy i spławikowcy znajdą szereg innych zastosowań dla tego na pozór banalnego przedmiotu. ;) 

 

 

 • Like 2
 Share

4 Comments


Recommended Comments

 • Administrators
Grendziu

Posted

Prosty patent, a jaki skuteczny, zawsze miałem problem z pudełkami i kotwicami, a najgorsze było to, jak ryba życia się zerwała i ręce się trzęsły.

Link to comment

Pomysł stosuję od bardzo dawna i nie jest to pomysł naszego kolegi a pewnego pana z polskiego filmu wędkarskiego który kiedyś był w gazecie. Szkoda że nigdzie nie mogę namierzyć tego odcinka.

Link to comment
 • Administrators
Grendziu

Posted

Podlasiak, ale to nie oznacza, że RS sam na to nie wpadł:beer:

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...