Jump to content
 • entries
  3
 • comments
  2
 • views
  175864

Na początek bryk z przepisów ŁP


MacAir

1349 views

 Share

Od czego by tu zacząć? Hmmm na wstępie najprościej będzie jak napiszę na punkcie jakiej metody mam fioła. 

 

    Łowiectwo podwodne - jak świat stary, człowiek by przetrwać zdobywał pożywienie ...ble ble ble... Każdy zna historię człowieka i jego rozwoju, więc do konkretu.

    W Polsce łowiectwo podwodne można uprawiać posiadając kartę łowiectwa podwodnego oraz stosowne zezwolenie. Łowiectwo podwodne mogą uprawiać jedynie osoby, które ukończyły 18 lat. W roku 2016 do uprawiania łowiectwa podwodnego PZW udostępniło 7 jezior ( PZW Gorzów- 5 , PZW Poznań -1, PZW Zielona Góra -1) oraz kilka gospodarstw rybackich . 

    Sezon, w którym wolno uprawiać taką formę połowu rozpoczyna się 16 maja i kończy z dniem 14 października. Ustawa bezwzględnie zabrania połowów w nocy oraz polowania na ryby łososiowate i węgorze. Jedyna forma uprawiania tej dyscypliny w Polsce może odbywać się tylko i wyłącznie na wstrzymanym oddechu.

    Łowca ma obowiązek posiadania boi sygnalizacyjnej o minimalnej wyporności 5 litrów, koloru czerwonego/pomarańczowego. Dlaczego to piszę? Ano dlatego, że bardzo zależy mi na prawidłowym rozpoznaniu braci wędkarskiej czy mają styczność z łowcą czy kłusownikiem. 

   Podsumowując - nigdy w nocy, nigdy z butlą, nigdy poza sezonem, zawsze prawidłowo oznakowanym. 

   I tyle na początek ...

   Osobiście jajo już znoszę na myśl, że jeszcze 2,5 miesiąca czekania do kolejnego sezonu. I tak jak większość z Was, codziennie zaglądam do sprzętu czy aby na pewno jeszcze czegoś nie potrzebuję dokupić :D 

   Z czasem, o ile będzie to możliwe, postaram się opisywać to co widziałem pod wodą późną jesienią, wczesną wiosną oraz w pełni lata. 

Czołem 

 • Like 1
 Share

2 Comments


Recommended Comments

 • Administrators
Grendziu

Posted

Tak jak kiedyś obwiniałem za to, że ryb jest mało w wodzie tylko i wyłącznie przez rybaków, tak do łowiectwa podwodnego także miałem ciągle jakieś ale... Wynikało to głównie z niewiedzy i naszego typowego "polskiego" obwiniania, że ryb nie ma bo.... "sto powodów tylko nie ja".

Dzięki takim osobom jak Kotwic czy MacAir w człowieku coś ewoluuje, zaczynam patrzeć inaczej na problemy nad wodą. Dzięki Panowie, że jesteście na tym portalu:beer:

Link to comment

No to zapowiada się, że będziemy poszerzać naszą wiedzę o połowie ryb, we wszystkich możliwych wariantach.  :beer:

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...