Skocz do zawartości

Fotel obrotowy


jakub_wr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Danielu przesadziłeś z tym że fotel na zawody sie nie nadaje
983923_1376507985760567_6523490980164973486_n.jpg.b5149f25bc63250a84b62de8e7720821.jpg

Stasiu, mam i ja fotel dostosowany do zawodów, ale jak pisałem wyżej na takim siedzisku jest zbyt wygodnie. Łowiłem na nim na kilku zawodach i jak rybki nie biorą to można przysnąć. Co innego na rybnych wodach, tam nie ma czasu na nudę i korzystnie z oparcia.
No i nie wszędzie da się taki fotel ustawić. Np. tam gdzie byłem ostatnio jest spadek 45* i fotela nie sposób ustawić. Dodatkowo jest zakaz wbijania czegokolwiek w ziemię, tak więc o lince asekuracyjnej można zapomnieć. Jest barxxo slidko i niebezpiecznie. Podnóżek i kosz załatwia sprawę. Stąd między innymi pomysł na wykonanie takiego zastawu. Innym rozwiązaniem mogła by być platforma, ale nie wiem czy 1mx1m by wystarczyło pod fotel, a to max. wymiary platformy wg.regulaminu.
Mam swojego Elektrostatyka i nie zamierzam się go pozbywać. Jest on nieocenionym siedziskiem na długich zasiadkach. Jest mega wygodny i można się w nim w miarę wygodnie przespać. Jak dokończę aktualne projekty to i na niego przyjdźcie czas.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4]elvis[/mention] gdzie kupiłeś samo siedzisko. Po małych przeróbkach chciałem zamontować do swojego kosza.

W Decathlonie 439 zł
Trochę drogo, ale skrzynię wykorzytam w zimę pod lodem. ebb90f9e8e5a3a0239d0a691c8947713.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i co moi przyjaciele? Napracowaliście się. I wyszło na to że monopol zerżnął wasz projekt i powstał osobno. A jeszcze wasi koledzy z Teamu, nie potrafią tego przyznać. Szok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jako współautor, bo@Ostap jest drugim inżynierem projektu, odniosę się do tematu. Zresztą wasze uwagi też nie pozostały niezauważone i część z nich została uwzględniona.
Zacznijmy od tego jak powstał ten podest, feeder-arm czy też obrotowy fotel.
Są to konstrukcje które są waszymi i naszymi oczekiwaniami które mamy w stosunku do sprzętu jakiego używamy na rybach. Miały być stabilne, tanie, wygodne w użytkowaniu i uniwersalne. Miały być również lekkie, ale ten aspekt niestety ze względu choćby na główne założenie że ma być tanio nie udało się do końca zrealizować. Użyte materiały w 80% pochodzą z odzysku czyli złomu. Tak więc mieliśmy ograniczone możliwości konstrukcyjne. Jednak dzieli temu mamy sprzęt niezniszczalny i mega stabilny. Wraz z rozwojem projektu doszliśmy z Łukaszem do wniosku, że i tak tego często nosić nie będziemy więc waga nie będzie stanowiła problemu. Łukasz we własnym zakresie zrobił wózek transportowy, a ja system jezdny do fotela.
Gdybym mógł, a to nie zależało tylko odemnie, ale i od braku czasu i dostępu do maszyn to te projekty powstały już dawno temu, bo projekty graficzne jakiś czas temu były zrobione.
Feeder-arm i obrotowy fotel to
w 100% nasze konstrukcje. Podnóżek w zasadzie też, choć podobne konstrukcje są już od dawna na rynku. Z tą różnicą, że to my jako pierwsi postanowiłyśmy, by zamocować podnóżek do fotela "specjalną" belką
tak by podnóżek był uniwersalny i pasował do wszystkich koszy i większości foteli. Również jako pierwsi ustaliliśmy, że aby całość była maksymalnie stabilna to podnóżek Musi mieć cztery nogi!
Nie wszystko co ustaliliśmy podczas wielu kilkugodzinnych rozmów jest uwiecznione na zdjęciach czy też tu na forum.
Tak więc duża część naszych rozwiązań jest Nasza. Czy ktoś dopuścił się plagiatu?
Myślę, że nie, bo publikując nasze pomysły trzeba się z tym liczyć, że ktoś inny je wykorzysta. Miałem sporo takich uwag, by zastrzec swoje pomysły w urzędzie patentowym lub w jakiś inny sposób. Jednak udzielając się w mediach społecznościowych czy też na forum i ograniczając dostęp do projektów zaprzeczył bym głównej idei jaka im towarzyszy, a mianowicie bezinteresownej pomocy innym.
Z drugiej strony cieszę się , że ktoś korzysta z moich patentów i to za darmo, a kilka już takich pomysłów poszło w świat.
Zresztą każdy kto mnie czyta tu na dlaryb.pl , kiedyś na sig-u czy też na grupach tematycznych na fb dobrze o tym wie, że moja pomoc jest bezinteresowna. Podobnie jak moja działalność w Fundacji dlaryb.pl jest "Pro publico bono".

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chwała tobie za takie podejście przyjacielu. Mi tu bardziej jedynie chodziło o to, by potrafiono przyznać że takie projekty powstały wcześniej niż zrobił to producent foteli. Tyle i aż tyle. 

Ich prototyp na początku wyglądał tak. 

20161217_062526.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dokładnie jak to wyglądało. Pamiętam też jeden egzemplarz na Rybomanii-porażka totalna.
Niestety ze względu na to iż już mnie nie ma sig-u(mam dożywotniego bana), nie mogłem brać bezpośrednio udziału w tworzeniu tamtego podnóżka(ale Łukasz zgłaszał nasze uwagi)i nie żałuję, bo mam całkowicie swoją wersję. Jestem z niej dumny i dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...