Skocz do zawartości

Łowisko NO KILL NIENAWISZCZ - Fundacji "dla Ryb"


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
1 minutę temu, Splot napisał:

Na oczy nie widziałem. To zaraza nie ryba, na kotlety ją.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 

Za "chwilę" * będą zarybienia u nas nad wodą. Przyjedź, coś podpowiem, nauczę. Choć wiedzą ichtiologiczna u mnie skromna, bo tylko samoukiem i działaczem jestem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, Splot napisał:

@Kotwic można to coś wpuszczać do takiego ładnego stawu >:( Nie zaszkodzi to coś linowi?

Ej a czy napisałem, że wchodzą kolejne amury do wody? 

Zamòwiliśmy 100 karpi pełnołuskich. Pracujemy też nad linem i karasiem pospolitym (złocistym) jeszcze...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Grendziu napisał:

Ej a czy napisałem, że wchodzą kolejne amury do wody? 

Zamòwiliśmy 100 karpi pełnołuskich. Pracujemy też nad linem i karasiem pospolitym (złocistym) jeszcze...

Myślałem, że pisząc :

 

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

Za "chwilę" * będą zarybienia u nas nad wodą. Przyjedź, coś podpowiem, nauczę. Choć wiedzą ichtiologiczna u mnie skromna, bo tylko samoukiem i działaczem jestem???

Masz na myśli również amura. :pepsi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Amury wpuściliśmy w 1 roku 15/20 sztuk i na tym koniec. Kilka dużych też było, bo rekord w tamtym roku to chyba 16 kg.

Amur jest silniejszą rybą od karpia o tej samej wadze. Pięknie walczy. Ale też jest to szkodnik jakich mało. W pewnym okresie życia żre tyle ile waży zielska na dobę. Jako bardzo duży osobnik staje się wszystko żerny, potrafi wciągnąć też robale, ślimaki etc. Bardzo często źle go się zarybia, myśląc że wyczyści nam łowisko z zielska. A on ma też swoje upodobania i przysmaki. 

Jednym z nich są pędy tataraku. Często widziałem jak trzcina się rusza i wypływa... Nienaturalny przysmak stosowany przez karpiarzy to kukurydza. Potrafi wyrzeźbić dziury w dnie, jeśli nęcone jest systematycznie punktowo przez kilka dni. 

Jest to mój 3 amur w życiu, więc za dużo także o nim nie wiem wędkarsko :champagne-2010:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kaj czort mnie wygnał na noc. Siedzę w aucie, choć w kontenerze mam tapczan, o domu nie zapominając, bo sam nie wiem czy mam i gdzie wrócić... Jedyny plus to zasięg :P

No i dość ciepło jest:icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Grendziu napisał:

Kaj czort mnie wygnał na noc. Siedzę w aucie, choć w kontenerze mam tapczan, o domu nie zapominając, bo sam nie wiem czy mam i gdzie wrócić... Jedyny plus to zasięg :P

No i dość ciepło jest:icon_arrow1:

:champagne-2010::39icon:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...