Skocz do zawartości

Wędkowanie Semiego.


Semi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda nam trochę tą nockę popsuła, bo zaczęło padać nie o 10.00 a po 01.00. ogólnie fajnie było, miałem delikatnie po 01.00 atomowe branie, że mi się feeder na wodzie położył, po 20 minutach walki przy główce pojawiło się długie cielsko rzecznego karpiszona, ale nie mieliśmy tak dużego podbieraka, żeby go podebrać, podebranie ręką zakończyło się kolejnym odjazdem i strzelił nadwyrężony przypon. Trudno, przynajmniej go widziałem. Muszę przywieść znad Bugu z działki duży podbierak. Do rana co chwilę coś tam łowimy, a to fajne klenie, krąpie, trafił sie też leszek. Około 07.00 zwijamy się w deszczu, wszystko mokre suszy się w piwnicy, ale dawno taki zadowolony z ryb nie wróciłem.

IMG_20230720_041026.jpg

IMG-20230720-WA0002.jpg

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ArekH napisał(a):

Brawo Ty!

Ziarko czy mięsko? 

Ziarno, nawet dużo ziarna, bo ja miałem chyba z 4 kg kuku, a kumpel wiaderko 10 l grochu i kukurydzy w 3/4 zapełnione.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już na wsi nad Bugiem na jeziorku za linkiem siedzieliśmy wczoraj, złowiłem 5 sztuk smoluszków niedużych w granicach 30 cm, celem był karaś pospolity, ale żadnego nie udało się złowić.

IMG_20230721_175826.jpg

IMG_20230721_175831.jpg

IMG_20230721_190037.jpg

IMG_20230721_202827.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny kleń, karpia rzecznego ( mimo straty) pozazdrościć 👍

Ale te "twoje" oczka zarośnięte, wstawiasz spławik nawet w najmniejszą kałużę. 😁 Jest klimat. 💪

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2023 o 11:09, Tench_fan napisał(a):

 

Ale te "twoje" oczka zarośnięte, wstawiasz spławik nawet w najmniejszą kałużę. 😁 Jest klimat. 💪

Na czystej wodzie zapomnij że cokolwiek złowisz, skurczybyki w zielsku siedzą i nawet w nocy nie chcą wyleźć. Mamy z drutu 8mm pospawaną kotwiczkę na sznurku i przed łowieniem robimy miejscówkę. Nie płoszą się takim zabiegiem, kilka minut po chlapaniu kotwicą i podnęceniu zaczynają się brania. Wybieramy płytkie miejsca max do 120 cm, przeważnie około metra.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wbiłem się nad Wisłę, kumpel wczoraj wieczorem dowalił grochu i pszenicy, ja dziś kukurydzą podkarmiam, na razie kleniki dokuczają. Fajna pogoda, nie ma upału, średni południowy wiatr. Bardzo przyjemnie się siedzi. 

IMG_20230822_135702.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem kiedy dopisać co tam połowiłem nad tą Wisłą, ano nic konkretnego, ładna certa się trafiła, jakieś leszczyki do kilograma i masa kleni. Kolega łowił wieczorem na rosówki, złowił kilka cert, świnkę i chyba ze trzy sumki skróty. Ogólnie nie ma na co narzekać, gdyby nie deszcz, którego w żadnej prognozie pogody nie nadawali, a lało ponad godzinę, od 22.30 prawie do północy. Kumpel się zwinął i uciekł do domu po deszczu, ja twardo do rana siedziałem, a potem żałowałem że też nie uciekłem. Cały sprzęt w błocie, ja mokry cały, chociaż pod parasolem siedziałem, ale wysokie trawy dookoła gorsze niż sam deszcz. Nawet fotek ryb nie chciało mi się robić, telefon zamknąłem w torebkę strunową i schowałem do plecaka. Pecha mam z tą Wisłą, co nie pojadę to pada, chociaż nie zapowiadali. Jutro ostatni dzień urlopu, ruszam na cały dzień, no chyba że znów będzie lało, znając moje szczęście.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już jestem w domu, w sumie to zadowolony, sporo kleników złowiłem ale drobnych, na białe robaki na przystawkę złowiłem kilkanaście cert, nie dwa leszki jeden nieduży z pół kilograma, drugi już przyzwoity, taki dwujaczek. Nie zmarnowałem ostatniego dnia urlopu.

IMG_20230828_133233.jpg

IMG_20230828_154031.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...