Skocz do zawartości

Nasze eksperymenty wędkarskie - zbiór doświadczeń


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
8 minut temu, Jurek napisał:

No, Panie! Nie ma nic zdrowszego od pasztetowej, chyba że równie zdrowy salceson! I nawet wiem dlaczego!

:D

 

Why? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z wielu gadżetów że tak nazwę, które ułatwiło mi dbanie i transport wędzisk, są ochraniacze. Podpatrzyłem je kilka sezonów temu u M. Mataka. W końcu znalazłem na Allegro i z powodzeniem stosuję od 3 lat. Pozwalają nie tylko związać składy wędziska po złożeniu, ale też chronią złącza przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Są wykonane częściowo z dość grubego Neoprenu. 

32b7c8bc43b6b3eb35afacf76b4c.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Kolejny opis na zamówienie. Kiedyś wyślę Ci rachunek zobaczysz :D 

 

Wkrętki do przynęt

Można kupić, można zrobić zasada działania podobna jak nie jednakowa jak w oczkach wkręcanych do woblerów. :)

Można też skrętek użyć do ciężarków z kamieni, odlewanych ołowianych ciężarków i wielu innych rzeczy

 

Potrzebujemy kombinerek, gwoździa, wkrętarkę/wiertarkę lub śrubokręt/długiego gwoździa.

 

Zaginamy gwoździa i odcinamy mu łepek i montujemy gwoździa w wkrętarkę lub wiertarkę:

w3.JPG.e7fd9a5319730c126c336add48d0c400.JPG

 

Odcinamy kawałek drucika, zaginamy go w pół i końcówki łapiemy kombinerkami i na wolnych obrotach skręcamy.

w4.JPG.b4f328db034698780c40c6d8737646e6.JPG

 

Efektem końcowym będzie mniej więcej coś takiego jak na obrazku po lewej. Można użyć różnych drutów w tym z Dentalu. Po prawej efekt jak będziemy skręcać za długo to urwie nam oczko.  

Długość wkrętki można wyregulować kombinerkami docinając ją na odpowiednią długość, wielkość oczka regulujemy grubością zagiętego gwoździa. Jeżeli robimy je do ciężarków zostawmy 'wąsy' na końcówkach zaginając je pod kątem 90 stopni. 

w5.JPG.35e272250b9d2f30536cb4967dafdd0f.JPG

 

 

Można wkrętki też zrobić bez elektronarzędzi:

Gwóźdź montujemy w imadle lub łapiemy w ręce i skręcamy wkrętkę przy użyciu kombinerek. Nie jest szybciej ale też tak można zrobić.

Edytowane przez NPC
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...